Skocz do zawartości

Problem z uruchamianiem i działaniem komputera

Polecane posty

Witam, pisze pierwszy raz jaki kolwiek post na jakim kolwiek forum, wiec za braki informacji przepraszam i proszę o poprawę.

1-Mój problem jest taki że przy odpalaniu windows 10 jest standardowa ikona windows ładowanie, potem jak na załączonym obrazku pojawia sie czarny ekran z ładowaniem i na końcu szary z napisem czekaj i ładowaniem(poniżej załacz obrazki dwóch) całość ładuje się około 2min, a wcześniej windows mi sie odpalal w max 10-15 sekund z zalogowaniem na konto.

2-Drugim problemem jest natomiast to że w windows mam ciągłe zużycie procesora 100%, jak odpalam menedżer zadań to po 3 sekundach wraca do 1-2% do czasu wyłączenia, pamieci i dysku też jest duże zużycie ponieważ aż do 50%.

Wcześniej nie miałem żadnego problemu ani z odpalaniem ani z procesorem, pamiecią czy dyskiem.

Instalacja systemu na nowo nie wchodzi w gre, a przywracanie systemu nie pomaga.

Dziękuje z góry za każda odpowiedż.

Windows 10 home wersja 1909 kompilacja 18363.535

nividia gtx 960

I5-2500k 3.7ghz

Dyski 2 hdd

ram 14gb 

płyta głowna: ga-b75m-d3v/ rev 1.0

zasilacza nie mam jak sprawdzić aktualnie.

chłodzenie procesora jest zapewnione bardzo dobre więc temepratury odpadają na 100%

Ostatnio używałem AutoFixer.exe, po którym zuważyłem ten problem.

Bez tytułu czarny kropka.png

Bez tytułu ładowanie czek.png

Edytowano przez MoeycQ

Po co używasz tweakerów, których Windows 10 nie potrzebuje? Tak się kończy większość przypadków korzystania z tweakerów na tym systemie, a potem ludzie płaczą, że Windows 10 to badziewie. Autofixer powinien mieć opcję cofnięcia dokonanych zmian w systemie lub przynajmniej powinien stworzyć punkt przywracania. Jak chcesz się bawić jakimikolwiek tweakami, to stosuj je ręcznie, żebyś nabrał wiedzy co robisz i jak to działa, bo tego typu narzędzia wymagają wiedzy nt. działania systemu - taka porada na przyszłość.

Oczywiście standardowo - DISM i SFC:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
SFC /scannow

Wszystko wklepujesz w wiersz polecenia lub Powershell z prawami administratora.

Dodatkowo polecam przeskanować system - Emsisoft Emergency Kit powinien być wystarczający.

• Aive zmienił tytuł tematu Problem z uruchamianiem i działaniem komputera

Nie masz Defendera i co wzamian za niego używasz? Avasta/AVG? Defender to jeden z głównych komponentów systemu - jest on wymagany do stabilnego i prawidłowego działania systemu. Defender sam się deaktywuje gdy wykryje zewnętrzne oproramowanie antywirusowe.  Komendy naprawiają błędy, a nie przywracają magicznie usunięte komponenty. System upomni się o komponent po większej aktualizacji (wiosennej zapewne), gdy zacznie Ci loopować aktualizacje, walić BSODami czy inne ciekawe przypadki ujrzysz. No i wersja Home z tego co mi wiadomo nie ma narzędzi do całkowitego usunięcia Defendera, Cortany czy Edge - do takich zabaw potrzebna jest wersja Pro, odpowiednia wiedza i kupa komend do wpisania.

23 godziny temu, Anhin napisał:

Po co używasz tweakerów, których Windows 10 nie potrzebuje? Tak się kończy większość przypadków korzystania z tweakerów na tym systemie, a potem ludzie płaczą, że Windows 10 to badziewie. Autofixer powinien mieć opcję cofnięcia dokonanych zmian w systemie lub przynajmniej powinien stworzyć punkt przywracania. Jak chcesz się bawić jakimikolwiek tweakami, to stosuj je ręcznie, żebyś nabrał wiedzy co robisz i jak to działa, bo tego typu narzędzia wymagają wiedzy nt. działania systemu - taka porada na przyszłość.

Oczywiście standardowo - DISM i SFC:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
SFC /scannow

Wszystko wklepujesz w wiersz polecenia lub Powershell z prawami administratora.

Dodatkowo polecam przeskanować system - Emsisoft Emergency Kit powinien być wystarczający.

próbowałem nic to nie dało, wpisałem całą komende na raz do cmd razem z DISM, a potem drugą z SFC nie wiem czy to poprawnie zrobilem, ale nie znam sie aż tak.

10 godzin temu, Anhin napisał:

Nie masz Defendera i co wzamian za niego używasz? Avasta/AVG? Defender to jeden z głównych komponentów systemu - jest on wymagany do stabilnego i prawidłowego działania systemu. Defender sam się deaktywuje gdy wykryje zewnętrzne oproramowanie antywirusowe.  Komendy naprawiają błędy, a nie przywracają magicznie usunięte komponenty. System upomni się o komponent po większej aktualizacji (wiosennej zapewne), gdy zacznie Ci loopować aktualizacje, walić BSODami czy inne ciekawe przypadki ujrzysz. No i wersja Home z tego co mi wiadomo nie ma narzędzi do całkowitego usunięcia Defendera, Cortany czy Edge - do takich zabaw potrzebna jest wersja Pro, odpowiednia wiedza i kupa komend do wpisania.

nie mam żadnego innego, co sie okazło masz rację i defender dalej działa tylko w ukryciu i jak wiadomo po prostu jest prawie nie skuteczny

@Anhin i czy jesteś mi w stanie powiedzieć jakie sterowniki są najlepsze do gier dla mojej karty graficznej (gtx 960)

po pierwsze czy np GeForce Gtx titan z czy x czy jakieś inne?

i czy dch czy standard?

7 godzin temu, MoeycQ napisał:

@Anhin i czy jesteś mi w stanie powiedzieć jakie sterowniki są najlepsze do gier dla mojej karty graficznej (gtx 960)

i czy dch czy standard?

Sprawa załatwiona już wiem, teraz nie wiem tylko ja te 3 nowe opcje w panelu pod wydajność ustawić

Edytowano przez MoeycQ

Jakie 3 nowe opcje?

Co do pierwotnych problemów - Windows Repair AiO - możesz ściągnąć wersje portable - postępuj według wskazówek programu, wystarczy, że zaznaczysz common problems. Powinno naprawić.

17 godzin temu, Anhin napisał:

Jakie 3 nowe opcje?

Co do pierwotnych problemów - Windows Repair AiO - możesz ściągnąć wersje portable - postępuj według wskazówek programu, wystarczy, że zaznaczysz common problems. Powinno naprawić.

Dnia 13.01.2020 o 23:07, MoeycQ napisał:

i czy dch czy standard?

Sprawa załatwiona już wiem, teraz nie wiem tylko ja te 3 nowe opcje w panelu pod wydajność ustawić

Juz załatwiłem, miałem złe sterowniki zainstalowane

4 godziny temu, MoeycQ napisał:

Juz załatwiłem, miałem złe sterowniki zainstalowane

nie zadziałało

Nie zadziałało co, bo można się pogubić w Twoich wypowiedziach. Skan systemu zrobiłeś, czy olałeś sprawę?

2 godziny temu, Anhin napisał:

Nie zadziałało co, bo można się pogubić w Twoich wypowiedziach. Skan systemu zrobiłeś, czy olałeś sprawę?

robie wszystko co piszesz, i nic nie zadziałało jak do tej pory.

Tylko mi ping się pojawił po tym ostatnim programie od 1000 do 3000-4000

Edytowano przez MoeycQ

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...