Skocz do zawartości

Szukam ludzi doświadczonych w MULTIPLAYER ONLINE

Polecane posty

Szukam ludzi doświadczonych w MULTIPLAYER ONLINE (MMO RPG 2,5;3d)

Znacie ludzi którzy ogarniają te tematy ?? ( chodzi mi o osoby którym powiem chce to i to a on mi powie czy to jest możliwe i jaka będzie cena )

Słyszałem, że na UJ jest taka sekcja komórka jak zwał ....

Szukam ludzi osoby która porozmawia ze mną za hajs ... szukam conajmniej 5ciu takich osób 😆 możecie mi kogoś polecic z kim próbować się kontaktować :>??

Pani Kasia

Jeżeli nie chcesz pisać tu na forum, możesz się ze mną skontaktować w wiadomości prywatnej, z chęcią pomogę nieodpłatnie jak i odpłatnie w zależności od złożoności zagadnienia (jeśli będziesz potrzebował zapewniam NDA). 

Cześć. Jeżeli jesteś zainteresowany, to chętnie porozmawiam w prywatnej wiadomości 🙂

Pani Kasia

Wpadłem na pomysł, że może napiszę tutaj

Chcę zrobić las i np 5 ras monsterów czy można później dobudować miasto i następne 5 ras i tak do bólu ... ?

Słyszałem o gierce za 10 mln USD na której serwer może wejść do 70 graczy ( bardzo bardzo mało ) od czego to zależy czy można zrobić więcej od czego to zależy ?

Szczerze - nie do końca rozumiem. Grę raz zrobioną można rozbudowywać ile się chce tak naprawdę, aż starczy zasobów :P. Od tego ile osób może wejść na serwer zależy od jego specyfikacji, od tego jak zasobożerny jest klient gry etc.

To wszystko zależy od środków jakie przeznaczasz na tą grę ale z tymi 10 mln USD ktoś wcisnął ci kit, to nierealne :)

Zależy to wszystko głównie od protokołu jaki wybierzesz oraz od szybkości jego szyfrowania (bo kto by nie szyfrował każdych danych z połączenia klient/serwer czyż nie? 😉)

Jestem programistą, zaufaj mi :)

Pani Kasia

Wydanie 10 mln na grę to żaden problem, jednak tu akurat wszystko zależy od jej skomplikowania zarówno pod względem gameplayu jak i samej grafiki i animacji, które pochłaniają gigantyczne zasoby, do tego ewentualne nakłady finansowe na marketing i już idzie kilka milionów. Niemniej można zrobić grę i za 30, 50 czy 100 tysięcy złotych, ale trzeba sobie zdawać sprawę z pewnych kompromisów na które trzeba iść (co nie znaczy że gra będzie zła). Co do ilości osób to tak jak Ci pisałem na PW jest tu wiele zmiennych i nie ma odgórnego limitu, wszystko zależy od wybranej technologii i specyfiki samego tytułu. 

wszystko zależy od infrastruktury serwerowej , (dualuniverse gierka) miał fajny filmik na yt w którym opisali problem oraz rozwiązanie jakie przyjeli (oczywiście filmik pod marketing więc nic ciekawego nie powiedzieli) wiele ma wpływ sama mechanika gry, czy to ma być bardzo małe pomieszczenie z masą masą graczy czy może rozległe obszary na których nie ma graczy ewentualnie jakieś ich skupiska. jeśli zejść z obliczeniami po stronie serwera tylko do weryfikacji "prawdziwości" przesyłanych od gracza informacji (np pominąć liczenie kolizji ruchu gracza/(np w fps kierunku patrzenia gracza, trajektorii pocisków) itp to pewno i kalkulator by się nadał na serwer.

inna bajka to gry (najczęściej są to stare gry pisane w c/c++) w których narzuca się pewną ilość graczy max, z powodów technicznych (coś gdzieś w kodzie ma limit i go się nie rusza) 

spotkałem się nawet z rozwiązaniem że to gracz sprawdza innego gracza pod kątem oszustw (oczywiście wszystko się działo automatycznie, jedynie serwer udostępniał dane do przetworzenia gracza A  graczowi B i ten sprawdzał ich poprawność po czym informował serwer o rezultacie .

20 minut temu, damianq20 napisał:

inna bajka to gry (najczęściej są to stare gry pisane w c/c++) w których narzuca się pewną ilość graczy max, z powodów technicznych (coś gdzieś w kodzie ma limit i go się nie rusza) 

Język jako taki nie nakłada ograniczeń, wynikają one z użytych silników i technologii. 

21 minut temu, damianq20 napisał:

spotkałem się nawet z rozwiązaniem że to gracz sprawdza innego gracza pod kątem oszustw (oczywiście wszystko się działo automatycznie, jedynie serwer udostępniał dane do przetworzenia gracza A  graczowi B i ten sprawdzał ich poprawność po czym informował serwer o rezultacie .

No to akurat jest bardzo ryzykowne podejście, aczkolwiek przy odpowiedniej implementacji nawet sensowne. 

Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...