Skocz do zawartości

Czarny ekran podczas gry

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Cześć wszystkim,

Zakładam ten temat ponieważ mam kolejny problem z komputerem...

Mianowicie, podczas gry, czasami wywala mi no signal, czarny ekran trwa jakieś 3sek a następnie obraz znowu wraca, z tym że gra jest zminimalizowana.

Dyski sprawne, pamięci i procesor też. Płyta główna była wymieniona na nową, jeszcze w tym tygodniu.

Specyfikacja:

GTX 1080ti z chłodzeniem referencyjnym (tak wiem że suszarka).

I7 4790

16gb ram

zasilacz be quiet! system power 9 700W.

Zaraz po blackscreenie temperatura karty wynosiła 80 stopni. (ale przy tym chłodzeniu to chyba nic dziwnego).

Sterowniki GPU są najnowsze. Nie wiem czy pozostałości po sterownikach starej płyty mogą tutaj mieszać.

Zaraz po wymianie mobo, jeszcze przed zainstalowaniem sterowników chipsetu dziwnym trafem usunęły mi się sterowniki karty z dysku, jak i geforce expirience, podczas pobierania ich przez expirience obraz dziwnie się rozmył, jakby kolory na siebie nie nachodziły. Jednak po zainstalowaniu sterowników wszystko wróciło do normy, i nie było już żadnych problemów. Nie wiem czy mam się teraz bac o kartę, o płytę czy co mam zrobić. Zastanawiam się czy odpalić czystego startu windowsa i wszystko wyczyścić.

EDIT

nic nie jest podkręcane

EDIT2

dziwna sprawa, przez 4h grania w rust nie wywaliło black screena ani razu, natomiast w spore lub w wieśku 3 już wywala.

Edytowano przez Sokol1122

Pani Kasia

Pozostałości po sterownikach zapewne robią tutaj piękną robotę. Przy zmianie jakiegokolwiek sprzętu zaleca się deinstalacje i instalacje sterowników na czysto. Formatów czy innych tego typu tutaj nie potrzeba - po prostu wywal wszystkie sterowniki i zainstaluj je na nowo (w trybie awaryjnym wręcz jest to wskazane), jak sypie no-signal, robi się czarny ekran czy tego typu problemy to najczęściej wysypuje się sterownik gpu - system posiada taką aplikację jak podgląd zdarzeń, w którym zapisuje raporty -> zakładka dzienniki systemu windows -> aplikacja lub system.

Dnia 26.12.2019 o 17:13, Sokol1122 napisał:

Cześć wszystkim,

Zakładam ten temat ponieważ mam kolejny problem z komputerem...

Mianowicie, podczas gry, czasami wywala mi no signal, czarny ekran trwa jakieś 3sek a następnie obraz znowu wraca, z tym że gra jest zminimalizowana.

Dyski sprawne, pamięci i procesor też. Płyta główna była wymieniona na nową, jeszcze w tym tygodniu.

Specyfikacja:

GTX 1080ti z chłodzeniem referencyjnym (tak wiem że suszarka).

I7 4790

16gb ram

zasilacz be quiet! system power 9 700W.

Zaraz po blackscreenie temperatura karty wynosiła 80 stopni. (ale przy tym chłodzeniu to chyba nic dziwnego).

Sterowniki GPU są najnowsze. Nie wiem czy pozostałości po sterownikach starej płyty mogą tutaj mieszać.

Zaraz po wymianie mobo, jeszcze przed zainstalowaniem sterowników chipsetu dziwnym trafem usunęły mi się sterowniki karty z dysku, jak i geforce expirience, podczas pobierania ich przez expirience obraz dziwnie się rozmył, jakby kolory na siebie nie nachodziły. Jednak po zainstalowaniu sterowników wszystko wróciło do normy, i nie było już żadnych problemów. Nie wiem czy mam się teraz bac o kartę, o płytę czy co mam zrobić. Zastanawiam się czy odpalić czystego startu windowsa i wszystko wyczyścić.

EDIT

nic nie jest podkręcane

EDIT2

dziwna sprawa, przez 4h grania w rust nie wywaliło black screena ani razu, natomiast w spore lub w wieśku 3 już wywala.

a jaką miałeś tą płytę główną i na co zmieniłeś?

Pani Kasia

Odinstalowałem nieznany sterownik i póki co jest ok, miałem Gigabyte GA-B85M-HD3 i zmieniłem na msi B85M-E43 DASH

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...