Skocz do zawartości
  • 0

Obecnie popularne hostingi WWW

Pytanie

Autor tematu Napisano (edytowany)

Cześć, witam.

Zbliża mi się termin płatności za hosting WWW, jednakże obecnie nie jestem zadowolony ze swojego. Nadmienię, że obecnie jestem klientem atthost.pl, jednakże ma w mojej opinii za słabą prędkość łącza, nie mówiąc o dysku. Jeśli chodzi o wykorzystanie to potrzebuję hostingu, który utrzyma 10 stron na WordPressie.

Koszty zamierzam zamknąć w kwocie pięciuset złotych, gdzie w środku chciałbym mieć certyfikaty ssl, ftp, pełny directadmin lub podobne zastosowania systemowe. 

Oczywiście podstawowym elementem jest możliwość zarządzania rekordami, subdomenami itp.

Serwery vps wchodzą w rachubę, jednakże zależy mi na jakimś sensowym panelu, najlepiej oczywiście gdyby to był wyżej wymieniony.

W sumie wszystko, jeśli byłby wzrost ceny do około sześciu stów jeszcze nie płakałbym.

Edytowano przez Karelion

Stolen my signature

10 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 1

W tej sytuacji wziąłbym hosting Cloud Web z OVH, masz na nim SSD oraz izolowane zasoby dodatkowo brak limitu baz danych i do 200 kont email po 5 GB. Cenowo wychodzi niecałe 500 pln netto, czyli na pewno poniżej 600 brutto. Oczywiście przy takiej liczbie stron VPS byłby finansowo korzystniejszym rozwiązaniem, jednak musisz się zastanowić czy jesteś samodzielnie w stanie dbać o jego bezpieczeństwo, na hostingu wszystkim zajmuje się usługodawca, a przy własnym serwerze wystarczy jedna niezaktualizowana aplikacja i włamanie gotowe. Co do paneli można sobie zainstalować np. ISPmanagera czy Webmina, dzięki którym zarządzanie wszystkim jest banalnie proste jednak wracamy do kwestii wspomnianej wcześniej czyli bezpieczeństwa - natomiast jeśli strony, które hostujesz to jakieś tam wizytówki bez danych userów, które w razie czego można szybko przywrócić i nie zawierają wrażliwych informacji to bez zastanowienia bierz VPS. 

Pani Kasia

• 0
Dnia 23.12.2019 o 12:19, carbonx napisał:

W tej sytuacji wziąłbym hosting Cloud Web z OVH, masz na nim SSD oraz izolowane zasoby dodatkowo brak limitu baz danych i do 200 kont email po 5 GB. Cenowo wychodzi niecałe 500 pln netto, czyli na pewno poniżej 600 brutto. Oczywiście przy takiej liczbie stron VPS byłby finansowo korzystniejszym rozwiązaniem, jednak musisz się zastanowić czy jesteś samodzielnie w stanie dbać o jego bezpieczeństwo, na hostingu wszystkim zajmuje się usługodawca, a przy własnym serwerze wystarczy jedna niezaktualizowana aplikacja i włamanie gotowe. Co do paneli można sobie zainstalować np. ISPmanagera czy Webmina, dzięki którym zarządzanie wszystkim jest banalnie proste jednak wracamy do kwestii wspomnianej wcześniej czyli bezpieczeństwa - natomiast jeśli strony, które hostujesz to jakieś tam wizytówki bez danych userów, które w razie czego można szybko przywrócić i nie zawierają wrażliwych informacji to bez zastanowienia bierz VPS. 

Ogólnie to strony te nie przetwarzają danych osobowych, co do bezpieczeństwa - jestem w stanie sobie poradzić. 

Wiadomo webmin czy ISP'ka mogę postawić, ale zawsze jakoś pracowało mi się najlepiej na direct. No cóż, musze przenalizować.

Pocztę mamy na Office365.

Stolen my signature

• 0

Jaki masz plan hostingowy na AttHost? Skontaktuj się z nami poprzez panel klienta z zakładki kontakt z BOK i postaramy Ci się pomóc. 

Pani Kasia

• 0

Polecam OVH i Hekko.

Jestem programistą, zaufaj mi :)

• 0

Jeżeli chodzi o VPS/Serwery dedykowane to polecam Hekko. (Lepsze łącze, świetny support i dosyć niskie ceny)

Edytowano przez Vosly

• 0
Dnia 8.01.2020 o 14:57, nycaffjs napisał:

Polecam OVH i Hekko.

Dnia 8.01.2020 o 16:11, Vosly napisał:

Jeżeli chodzi o VPS/Serwery dedykowane to polecam Hekko. (Lepsze łącze, świetny support i dosyć niskie ceny)

Hekko to jeden z najgorszych hostingów w Polsce. Jest niewiele lepszy od home i nazwy.

"10 Wordpressów" to żaden wyznacznik, ważny jest ruch jaki strony generują. Jeśli strony nie generują ruchu na poziomie powyżej 50-100k odwiedzin miesięcznie to moim zdaniem wydanie ponad 200zł to gruba przesada. To tylko Wordpress, a nie serwer gry.

Sam korzystam od kilku lat z MyDevil.net i polecam, spełnia wszystkie Twoje oczekiwania.

Pani Kasia

• 0
1 minutę temu, Juri. napisał:

Hekko to jeden z najgorszych hostingów w Polsce. Jest niewiele lepszy od home i nazwy.

"10 Wordpressów" to żaden wyznacznik, ważny jest ruch jaki strony generują. Jeśli strony nie generują ruchu na poziomie powyżej 50-100k odwiedzin miesięcznie to moim zdaniem wydanie ponad 200zł to gruba przesada. To tylko Wordpress, a nie serwer gry.

Sam korzystam od kilku lat z MyDevil.net i polecam, spełnia wszystkie Twoje oczekiwania.

Może mówisz o starym Hekko, ale aktualnie jest bardzo dobrze. Testowałem wiele dostawców i ten spisał się najlepiej ze wszystkich. (MyDevil nie miałem przyjemności, ale spotykałem strony postawione na nim które nie grzeszyły wydajnością).

• 0
Dnia 8.01.2020 o 13:56, kYRA. napisał:

Jaki masz plan hostingowy na AttHost? Skontaktuj się z nami poprzez panel klienta z zakładki kontakt z BOK i postaramy Ci się pomóc. 

Zaskoczony jestem że nawet na MPC ludzi z att znajdę :))

Ogólnie zgłoszę swoje spostrzeżenia

Stolen my signature

• 0

Dnia 14.01.2020 o 17:56, Vosly napisał:

Może mówisz o starym Hekko, ale aktualnie jest bardzo dobrze. Testowałem wiele dostawców i ten spisał się najlepiej ze wszystkich. (MyDevil nie miałem przyjemności, ale spotykałem strony postawione na nim które nie grzeszyły wydajnością).

Ostatni raz z Hekko miałem okazję korzystać dosłownie kilka miesięcy temu, wciąż odstaje jakością od większości dostawców. Brak możliwości instalacji SSL w najtańszym pakiecie, brak SSH w najtańszym pakiecie, jak dobrze pamiętam brak gita w droższych. Limit domen czy baz danych to też sztuczne ograniczenie, które ma zachęcić do zakupu droższego pakietu. Do tego raz rozmawiałem z ich supportem i trafiłem na nieszczególnie kompetentną osobę, ale to akurat było kilka lat temu. Osobiście uważam, że Hekko jako hosting jest obok Home i Nazwy.

Co do wydajności, znacznie ważniejszą kwestią w wydajności strony jest to jak jest ona napisana - nawet prosty Wordpress może zostać zamulony przez nieumiejętne instalowanie słabych pluginów. Generalnie nie mam dużych zastrzeżeń do wydajności nawet wyżej wymienionej trójki, w mojej karierze jako web developer jedyny hosting który sprawił mi większe problemy z wydajnością i uptimem to ProSerwer, którego również nie polecam. 

• 0
Dnia 20.01.2020 o 23:15, Karelion napisał:

Zaskoczony jestem że nawet na MPC ludzi z att znajdę :))

Ogólnie zgłoszę swoje spostrzeżenia

No widzisz jaki świat jest mały. 😛
Zgłoś się do nas z zakładki kontakt z BOK i pomożemy! 🙂

Pani Kasia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...