Skocz do zawartości

Komputer do 2500-3000 zł

Polecane posty

Jaki posiadasz budżet na kupno? - powiedzmy, że od 2,5k do 3,2k choć nie ukrywam, że szukałem rozwiązań nawet do 2k, ale chyba nie da się aż tak nisko z kasą zejść.
Kiedy zamierzasz kupić zestaw (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat)? - nie pali się, konkretnie nie znam daty, ale może za około 2 miechy
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora? - staaaruszek ma z 10 lat ( 2 GB ram, karta to geforce 9500 GT 1GB, zasilacz to nawet nie wiem )
Do czego ma służyć komputer? - głównie to chciałbym pod montaż filmów ( nie, że na yt tylko bardziej jako pamiątki z wypraw i jak da rade z 4k to fajnie ), ale też pograłbym sobie w GTA V np. na w miarę wysokich ustawieniach.
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)? - Nie 
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny? - Nie
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły? - Nie trzeba, ale jak będzie coś tego wymagać to jestem w stanie się w to bawić.
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu? - Chciałbym by kultura pracy była w miarę cicha, choć myślę że wszystko w porównaniu z tym co teraz mam to będzie cichsze...
Czy części mogą być używane? - Nie ( nie mam zaufania do takiego sprzętu )

Powiem tak - przeszukałem ' całego ' yt, różne propozycję co tutaj na forum znalazłem, poczytałem też na innych forach, no i stwierdziłem, że i tak wolę tutaj Was dopytać jak się sprawy mają. Jestem totalnie zielony odnośnie takich rzeczy i ciężko znaleźć kogoś kto by obiektywnie podszedł do sprawy ( mówię tutaj o yt ). Znalazłem filmy od liptona i On ma tam różne '' polecane zestawy ''. Chciałbym Wam podać jeden z przykładowych polecanych jego zestawów choć jest dość drogi, ale głównie chodzi mi o to, czy ten zestaw pod moje wymogi jest faktycznie opłacalny, czy to już jest przepłacanie lub może co gorsza jeszcze za słaby na moje oczekiwania, bo nie ukrywam chciałbym by ten sprzęt znowu służył mi przez lata a nie, że za 2 lata znowu zmiana. 

Polecany zestaw od Liptona:
https://www.x-kom.pl/lista/wqkog5cm4?utm_medium=zestawy-komputerowe-201909&utm_source=techlipton&utm_campaign=lipton-zestaw-za-3300  

Pani Kasia

Małe modyfikacje i zestaw tańszy o 80zł: https://www.x-kom.pl/lista/ebz2ajf4b

Płyta główna do Ryzenów 5 wystarczająca. Pamięci nadają się do OC - Ryzen Memory Calculator i jakiś sensowny poradnik i możesz próbować. W przyszłości polecam dokupienie jakiegoś coolera.

Oba zestawy są kompatybilne. Karty graficzne poszły dość do góry choć MSI B450-A PRO MAX powinna lepiej wypadać przy OC.

Ewentualnie jeżeli nie zamierzasz podkręcać to alternatywa na platformie Intel https://www.x-kom.pl/lista/vknwdpk56

• HyperX 16GB 2666MHz Fury Black CL16 (2x8GB)
  • Plextor 512GB M.2 PCIe NVMe M9PeGN
  • MSI B360M PRO-VDH
  • be quiet! System Power 9 500W 80 Plus Bronze
  • Intel Core i5-9400F
  • SilentiumPC Signum SG1 TG
  • Zotac GeForce GTX 1660 Ti Gaming 6GB GDDR6

Masz problem z wyborem laptopa czy komputera? >Napisz do mnie<
Jestem równiez na GG: 1484081 również na facebooku >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

Pani Kasia

Okej dzięki Wam dzięki za pomoc! 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...