Skocz do zawartości

Sprzęt pod LoLa

Polecane posty

Witam, mój komputer już jest za słaby na grę Lol za duże lagi, zamierzam kupić laptopa

Czym się sugerować przy zakupie laptopa żeby gra Lol dobrze chodziła bez żadnych lagów? 

Pani Kasia

Zasada numer 1: laptop nie służy do grania w gry komputerowe chyba, że to laptop za minimum 5000zł

Opłaca się bardziej wymienić podzespoły w istniejącym komputerze.

Pozdrawiam.

League of Legends nie należy do najbardziej wymagających gier, więc jeżeli potrzebujesz laptopa, to raczej nie będzie problemem go znaleźć. Jasne, że kupno podzespołów do aktualnego komputera (o ile takowego posiadasz) jest znacznie lepszym rozwiązaniem, ale wszystko zależy od Ciebie. Na samym początku podaj budżet który możesz przeznaczyć na taki sprzęt.

Pani Kasia

Kupno podzespołów czyli co mam rozumieć? I co dokładnie kupić i jaka cena? 

Musisz nam napisać jaki dokładnie teraz masz sprzęt i wtedy ktoś Ci podpowie od czego zacząć.  (Oczywiście jeżeli jest sens)

Cena zależy od Ciebie, na ile możesz sobie pozwolić. Najpierw napisz aktualny sprzęt, bo to jest podstawa.

Podejrzewam, że skoro aktualny sprzęt nie domaga w lolu to będzie trzeba wszystko składać od nowa.

Pani Kasia

Mam stary sprzed z 12lat ma ten komp, nie ma sensu go składać wole kupić laptopa tylko pytanie czym się sugerować przy takim zakupie, zależy mi żeby się gra nie zacinała

przede wszystkim zależy jaki masz budżet. Ważne, żeby laptop miał procesor wysokonapięciowy (H na końcu a nie U) i dedykowaną kartę graficzną. Do lola to spokojnie wystarczy gtx1050. Niżej bym nie schodził, chociaż lol i na mx150 pójdzie.

Taki HP to jedno z tańszych rozwiązań: https://www.x-kom.pl/p/460570-notebook-laptop-156-hp-pavilion-power-i5-8300h-8gb-2401tb-gtx1050.html

4 godziny temu, Kacpoo123 napisał:

Mam stary sprzed z 12lat ma ten komp, nie ma sensu go składać wole kupić laptopa tylko pytanie czym się sugerować przy takim zakupie, zależy mi żeby się gra nie zacinała

Mam komputer z komunii, wymieniłem tam kartę graficzną na ciut lepszą i LoL w miarę śmiga, więc raczej pobawiłbym się w wymianę podzespołów niż kupował laptop.

Na laptopie nie pograsz w inne gierki, a na komputerze z wymienionymi podzespołami pójdzie Ci więcej gier niż na laptopie. 

@Kacpoo123 Podaj budżet jaki posiadasz. Wymiana czegokolwiek w tak starym komputerze raczej nie ma sensu, a laptop za 2500zł będzie o wiele mniej wydajny niż komputer za te same pieniądze, jedyne co przemawia za laptopem to mobilność, nic innego.

Pani Kasia

LOL to nie jest wymagająca gra nawet starsze laptopy z karta zintegrowanymi wystarczają, lecz jeżeli chcesz pograć komfortowo to trzeba trochę dołożyć. Tak na prawdę za około 3k kupisz już na prawdę przyzwoity laptopa.

1) Kwota przeznaczona na zakup: 

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

5) Osobiste preferencje:

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Zaktualizowany Ranking laptopów na wrzesień 2019 r.

Jeżeli chodzi o komputer oczywiście będzie wydajniejszy, lecz musisz doliczyć jeszcze oprogramowanie oraz osprzęt.

Edytowano przez Gajwer

Masz problem z wyborem laptopa czy komputera? >Napisz do mnie<
Jestem równiez na GG: 1484081 również na facebooku >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

Dnia 6.09.2019 o 10:40, Tusken napisał:

przede wszystkim zależy jaki masz budżet. Ważne, żeby laptop miał procesor wysokonapięciowy (H na końcu a nie U) i dedykowaną kartę graficzną. Do lola to spokojnie wystarczy gtx1050. Niżej bym nie schodził, chociaż lol i na mx150 pójdzie.

Taki HP to jedno z tańszych rozwiązań: https://www.x-kom.pl/p/460570-notebook-laptop-156-hp-pavilion-power-i5-8300h-8gb-2401tb-gtx1050.html

Dlaczego musi być na końcu H a nie U? 

H - to procesor o pełnym taktowaniu wydajniejszy od laptopów z procesorem U czyli niskonapięciowym.

Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

Bez problemu laptop za około 3k sobie poradzi. Wybór w tej cenie jest dość spory.
Bardzo podobny temat i zastosowanie https://www.mpcforum.pl/topic/1520352-zestawienie-polecanych-laptopów-ranking-laptopów-co-warto-kupić-2019r-💻/page/7/?tab=comments#comment-13811615

Mysz Razer Deathadder

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...