Skocz do zawartości

#11 - Witajcie Wakacje!

Polecane posty

 

 

Kx5NlNy.png

 

 

 

sm9W3UA.png

Kilka tygodni temu — 15 maja — odbyła się aktualizacja silnika MPCforum (Invision Power Board) do wersji 4.4. Prace nad ulepszeniem trwały parę godzin i niestety nie obyły się bez minimalnych przeszkód, jednak niezawodna kadra szybko się z nimi uporała. Dzięki update’owi na forum dodano m.in. nowe gify, których użycie jest dziecinnie proste — wystarczy tylko wpisać jakieś słowo np. smile i otrzymamy obrazki związane właśnie z tym wyrazem. Ku uciesze fanów emoji, którzy za ich pomocą uwielbiają wyrażać swoje emocje, dorzucono również wiele nowych piktogramów. Pojawiła się też opcja podświetlania nicków w postach — przy informacji o tym, kto polubił dany wpis. Dodatkowo w wyniku optymalizacji znacznie poprawiono wydajność — jedną ze zmian jest ulepszenie buforowania przeglądarki stron obsługiwanych przez pamięć podręczną, dzięki czemu liczba żądań docierająca do serwera będzie mniejsza. Udoskonalono też procesy SEO mające na celu osiągnięcie przez MPCforum jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwarek internetowych dla konkretnych słów, fraz. Niestety, aktualizacja nie wywołała samych pozytywnych skutków. W konsekwencji update'u spadła liczba użytkowników forum, jednak na szczęście z dnia na dzień pojawia się ich coraz więcej. A Wy, co o tym myślicie?

 

 

VkLPZdM.png

Od ostatniego wydania dwutygodnika MPC News, szeregi moderatorów opuścił Marosking, a jego obowiązki w dziale Minecraft przejął Rayzer., któremu będzie pomagał nowo przyjęty kidmoderator - sk8erace.

 

 

 

7tAzA0k.png

Gwiezdne konstelacje od wieków uznawane były za niezwykle tajemnicze. Wiele osób wierzy w moc ich przepowiedni. Z tego też powodu przedstawiamy Wam kolejną odsłonę horoskopu MPCforumowicza, przygotowaną przez naszą nieomylną wróżkę.

 

 

giphy.webp

"Pytania do administracji" były jedną z najbardziej popularnych kolumn w dwutygodnikach, chcieliśmy jednak odświeżyć ich formułę, dlatego w dzisiejszym miesięczniku na zadane pytania odpowie zwykły użytkownik forum - @sk8erace1.

 

Co myślisz o aktualnej sytuacji na forum? Jak oceniasz funkcjonowanie moderacji? Masz może jakieś pomysły, co można zmienić? Coś Ci się nie podoba?

Spoiler

Aktualnie forum nie świeci pustkami, lecz nie można powiedzieć, że aktywność na nim jest dobra. Jak da się zauważyć, większość tematów pojawia się w dziale Minecraft, Metin2 i Via WWW, nie wliczając w to publikacji serwerów, a jednak nawet w nich jest mało aktywnych użytkowników. Bardzo często można się spotkać z sytuacją, kiedy jakiś forumowicz komentuje czyjś status, temat lub blog zdaniem "to forum umiera" albo "15 członków administracji na siedmiu aktywnych użytkowników". Tylko, że w większości przypadków użytkownik sam nic nie wnosi na stronę, a sześćdziesiąt procent jego postów to głupie kłótnie i przepychanki słowne z innymi członkami społeczności. Moim zdaniem administracja powinna zacząć nagradzać aktywnych forumowiczów, ponieważ wtedy otrzymują oni swego rodzaju motywację do dalszego niesienia pomocy. Kolejną kwestią są moderatorzy, którzy nie zawsze pomagają innym, oczywiście nie mówię tutaj o wszystkich. Mam wrażenie, że niektórym członkom ekipy wydaje się, że skoro odwalili kiedyś kawał dobrej roboty na forum, to teraz zostało im tylko nadawanie ostrzeżeń i obowiązek zamykania tematów. Pamiętam, że swego czasu na forum był konkurs na najlepszego moderatora, według mnie powinno to wrócić, ale można byłoby uwzględnić w tym konkursie nie tylko grono moderacyjne, ale również zwykłych użytkowników. Na koniec pragnę jedynie dodać, że widać te kroki, które postawiło całe forum w drodze ku rozwojowi. 

 

Co sądzisz o nowej grze mobilnej od Microsoftu wzorowanej na grze Minecraft pt. „Minecraft Earth”?

Spoiler

Minecraft Earth zapowiada się bardzo interesująco. Fani gry Pokemon Go oraz Harry Potter: Wizards Unite na pewno będą szczęśliwi widząc kolejną aplikację wzorowaną na technologi AR. Premiera zbliża się wielkimi krokami, a już teraz znamy wiele zalet tej gry. Myślę, że wielkim plusem jest to, że aby w nią zagrać musimy ruszyć się z domu i razem z przyjaciółmi wyruszyć na poszukiwanie surowców oraz materiałów budowlanych. Dodatkowo każdy z nas może zobaczyć budowlę, która powstała parę miesięcy temu w miejscu, gdzie stoimy teraz. Mam nadzieję, że Minecraft Earth będzie kolejnym sukcesem Microsoftu.

 

MPCNews zmieniło częstotliwość wydawania z dwutygodników na miesięczniki. Uważasz, że to był dobry pomysł?

Spoiler

Według mnie to był bardzo dobry pomysł, ponieważ uważam, że w dwutygodniku nieraz można było zauważyć, że niektóre tematy są wyszukane na siłę. W takim miesięczniku na pewno będzie można znaleźć więcej informacji, lepsze konkursy i ciekawsze artykuły. Nie można zapomnieć, że członkowie grupy MPCNews będą mogli chociaż chwilę odetchnąć.

 

 

R1pHBrS.png

Zgodnie z Waszymi prośbami powracamy do naszych flagowych konkursów opartych na interaktywnych grach. W dzisiejszym miesięczniku Waszym zadaniem jest ułożenie układanki, którą znajdziecie poniżej. Po jej poprawnym ułożeniu pojawi się brakujący puzzel i dopełni obrazek, którego screen shot musicie przesłać w wiadomości prywatnej do @MPC News. Powodzenia!

 

 

 

 

9MSj5kg.png

To już wszystko, co mieliśmy do zaprezentowania w tym miesiącu. Mamy nadzieję, że spodobały się Wam nowe sekcje, które zastąpiły te mniej popularne z poprzednich wydań. Oczywiście, jak zawsze czekamy na Wasze opinie oraz propozycje, które moglibyśmy wdrożyć w życie w kolejnych publikacjach. Do zobaczenia za miesiąc!

 

To wydanie powstało dzięki pracy:

@Aive, @Biter., @Issia, @Yaboku, @N3ST0, @Verlikylos@GrubertQ

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Kasia

Pani Kasia

Ehhh... 

 

3 godziny temu, MPC News napisał:

Kilka tygodni temu — 15 maja — odbyła się

Ponad miesiąc temu - kilka tygodni to złe określenie. 

Ta wstawka dźwiękowa od lektora to tragedia.. Głośne jak cholera, bez jakieś 2-3 sekundowej wstawki dźwiękowej, szum mikrofonu było słychać doskonale - ogólnie tragedia - ale wymowa i głos przyjemny. Plus na pewno za pytanie do 'użytkownika', choć teraz to raczej Kid Moderatora. Jak już jest np. czy wiesz, że istniała kiedyś ranga Global Moderator Koorydnator to fajnie by było napisać kto ją posiadał (pozdro Kamil @Dektored), czym się zajmowała etc.

 

Ogólnie jak na ponad miesiąc czekania na 'miesięcznik' strasznie mało informacji, praktycznie to co napisaliście mogliście zmieścić w dwutygodniku, który był wypuszczany dotychczas. Robota zrobiona moim zdaniem na odpierdol i na szybko 'byle by coś wstawić'.  Fajnie, że w ogóle coś się pojawiło, ale jeżeli ma być taka jakość i taka forma + czas oczekiwania to myślę, że możecie sobie dać spokój. 

 

Tyle ode mnie, niestety, ale zawiodłem się.k4L2ZMS.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MPC News napisał:

jednak niezawodna kadra szybko się z nimi uporała

XDDD

 

To dlaczego prawie wszystkie zgłoszone błędy, glitche i usterki dalej widnieją na liście? Dlaczego na potrzeby estetyki produkcji... eh, nie ważne. Twór niespójny pod kątem stylistyki. Wyjątkowo słabo, a ta ,,niezawodna kadra'' to szczyt. Amatorka i fuszerka, aczkolwiek to inny temat.


rwrk_light.sign_affect(arrow).jpg

22 yo mt2 prv expert and retired semi-pro forum maker in IP.B & IPS/IC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Kasia

Nie kumam, jak ktoś nadal może twierdzić, że forum nie świeci pustkami..

O jakich krokach ku rozwojowi kolega mówi, jak forum stoi od 3lat w tym samym miejscu i jedyne co to powiela stare tematy. Chyba że mówi o poprawie stabilności to ok.

 

Ta grafika z gm'em koordynatorem jakoś mi nie pasuje do całości tutaj.

 

Na pewno makin czy ktoś inny jest w kontakcie ze starymi wyjadaczami, fajnie byłoby się dowiedzieć co tam u nich w kolejnym newsie.

 

 


1357577137-U262310.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Kasia

Chciałbym się krótko odnieść do przewijającego się tematu długości miesięcznika. Jest to nasze pierwsze wydanie i chcieliśmy zobaczyć jak przypadnie Wam do gustu w takiej formie, bowiem często otrzymywaliśmy informacje, że drugiego artykułu i tak nikt nie czyta i warto by było z niego zrezygnować. Widzimy jednak, że w takim układzie wydanie stało się trochę za krótkie, dlatego w następnej edycji powrócimy do standardowej ilości artykułów. Jednocześnie chciałbym poprosić o pewną wyrozumiałość, bowiem mamy okres urlopów i z tego powodu nie możemy sobie też pozwolić na miesięcznik tworzony z gigantycznym rozmachem, niemniej zawsze staramy się aby tworzona przez nas treść była wysokiej jakości i została przedstawiana w atrakcyjnej formie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wypowiem się tak: 

- Grafika wygląda jak prezentacja serwerów [HAMACHI] MT2 - wzięcie kilku stylów w jeden post i niech się dzieje (jakość grafik jest nadal dobra) - nie podoba mi się, że ciekawostki prezentują się jak reklamy dentystów na forach z poradami medycznymi. (dodatkowo jest to grafika jak z generatora, nosz ku...
- Tło horoskopu różni się od tła forum.
- Napisaliście o konkursie, ale nie zawarliście w tym jaka jest nagroda.
- Mało czytelne rozmieszczenie tekstu, jeden Shift+Enter więcej i wyglądałoby to o wiele lepiej.
- Lektor okej, tylko pod koniec zapędzał się by skończyć to jak najszybciej.
- Zmiany kadrowe - dany użytkownik został dodany jako KidMod, następnie - Pytania do użytkownika - ten sam człowiek odpowiada na pytania. "Zwykły użytkownik". ( Zaproponuję byście przeprowadzili takie pytania wobec na przykład  @Revayerq , jest to osoba dosyć impulsywna, ale zna się w jakimś stopniu na funkcjonowaniu forum, mocnych i słabych stronach MPC i w pewnym rodzaju bierze udział w jego życiu lub też taką @LoveTherapy, czy @Blaaszka, którzy siedzą na forum, również widzą sytuację i znają się na potrzebach forum)

-Macie tak mało treści, że zróbcie też spis wszystkich ważnych informacji - nie tylko technologia, gry, seriale, ale zahaczcie o sytuację na świecie, problemach politycznych (nie wkładając w to własnych poglądów), możecie powiedzieć o ciekawostkach w Polsce, pokazać rejony warte zobaczenia u nas, dla Geocachingu, urbanexplore, czy dla zwykłego Kowalskiego, który chce zabrać na spokojną wycieczkę swoją dziewczynę.
 

@carbonx
Pozwolisz, że odniosę się do Twojej wypowiedzi jako do "reprezentanta" ekipy MPC News.
-Okres urlopów? - Doskonale to rozumiem jednak.. traktując taką formę cykliczności  mało poważnie pokazujecie, że to stanowisko również nie jest poważne, a zobowiązanie, w które się angażujecie Was powinno zobligować do przestrzegania własnych wytycznych - "miesięcznik".
-Treść nie jest stworzona na najwyższym poziomie, nie zrozum mnie źle, nie traktuję waszej "pracy" jako coś profesjonalnego, jednakże tymi słowami zaprzeczasz jakości wydanej nam na ekspozycję. - (co pozwoliłem sobie wypunktować już wyżej)
- Co z treściami w formie wywiadu? - Pół roku czekamy na jakiś znak, kontynuację lub decyzję o porzuceniu projektu.

Proszę wybaczyć ewentualne błędy jednak chciałem to napisać zanim pójdę zjeść - a miłość do jedzenia ftw!

Edytowano przez Eladrin
Mały babol

sygna.png.7f53327fa1ac545c98f2042007446d

Burgerek pozdrawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Eladrin Jeśli chodzi o pytania do użytkownika to zostały one przeprowadzone jeszcze przed złożeniem podania na kidmoderatora przez tego użytkownika, przez to niestety wyszło jak wyszło. Co do cykliczności i zobowiązań to zgodnie z zapowiedzią raz na miesiąc pojawia się jeden miesięcznik - nie jestem jednak w stanie przeskoczyć pewnych ograniczeń kadrowych i czasami będą one bardziej rozbudowane, a czasami mniej. Jeśli chodzi o inne projekty, to mamy już przygotowany cały plan działania i ruszamy tuż po zakończeniu wakacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...