Skocz do zawartości

Problem ze słuchawkami bluetooth - TeamSpeak, Discord

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 97 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Witam, zakupiłem ostatnio słuchawki bluetooth JBL T560BT.

Podłączyłem je dzisiaj do komputera stacjonarnego przez zakupiony adapter bluetooth.

Wszystko ładnie i pięknie chodzi, ale wchodząc na TeamSpeak'a lub Discorda głos strasznie się deformuje oraz słuchawki dziwnie zaczynają piszczeć.

Głos porównywalny jest do dźwięku wydawanego przez roboty. 

Nie wiem już co z nimi robić... Próbowałem również edycji opcji odtwarzania na danych komunikatorach, 

ale nic mi to nie dało. Liczę na waszą pomoc w tej sytuacji :/

Edytowano przez Arel.

Pani Kasia

Ustaw coś takiego klikając na głośnik na pasku

77c030a6-cc45-498e-8a7b-337e775c9749.png

585051449511123978085.jpeg

Dziękuję za zainteresowanie, zrobiłem to o czym napisałeś, ale w niczym to nie pomogło.

Sprawdziłem również słuchawki na laptopie (Bluetooth jest tam wbudowany) i problem nie występował tak jak na moim PC, lecz dźwięk normalnie był odtwarzany...

Może być to wina taniego adaptera? Zauważyłem również, że po włączeniu TeamSpeak'a głos w słuchawkach zaczyna szaleć w całym systemie (Chrome, spotify itd.).

Utwierdzam się w przekonaniu, że może to być wina adaptera, ale nic nie chcę sugerować innym, dlatego że się w te klocki przymusowo bawię od wczoraj...

Pani Kasia

1. Spróbuj pobawić się tutaj

01.jpg

2. Wyłącz efekty i dźwięk przestrzenny jeżeli masz aktywny

Znalazłem coś takiego na zagranicznym forum:

Cytat

Bluetooth does not support high quality audio in combination with a microphone.
for stereo audio playback there is used the A2DP bluetooth-protocoll and the so called ,,Stereo-Profile"

if you are starting to use the mic, the protocoll will chance to HSP ,,Handsfree-Profile". This is why the quality drops down. you can not use one bluetooth headset for receiving high quality audio and speaking. 

i know its a shame after all the high tech stuff there is no possibility to get high quality mic and stereo sound with 1 bluetooth device....

teamspeak automatically uses a handsfree device. you have to change this in settings. for best results use a speaker or good headphones for sound and a external mic for speaking. 

W skrócie:
Bluetooth nie obsługuje wysokiej jakości dźwięku w połączeniu z mikrofonem.

Jeśli zaczynasz korzystać z mikrofonu to jakoś audio spada.

Rada taka, żeby korzystać z zewnętrznego mikrofonu.

Ewentualnie popytam kolegi o jego słuchawki jakie ma i ustawienia.

585051449511123978085.jpeg

Pani Kasia

Kurcze... :/ Dobra jakoś przeboleje i zostawię je sobie tylko do telefonu.

Jeśli coś jeszcze dla mnie znajdziesz to pisz na prywatnym.

Dziękuję za pomoc @VenirPL oraz @Vosly

@lock

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 97 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...