Skocz do zawartości

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Witam, jeżeli tu trafiłeś to Cię pozdrawiam i serdecznie zachęcam do zapoznaniem się z tematem.

Jestem programistą samoukiem, nigdy nie oglądałem czy też nie czytałem kursów odnośnie programowania, wszystkie umiejętności które posiadam zdobyłem sam bez niczyjej pomocy. Staram się rozwijać moje spojrzenie algorytmiczne na nowe technologię. 

Genezą projektu którym aktualnie się zajmuje jest itemshop do minecrafta ;) , jego każda nowa odsłona która nigdy nie dochodziła do skutku dawała mi wiele doświadczenia. Właśnie teraz możesz zobaczyć pod tym adresem: https://github.com/InitTeam/InitCms tego owoce. Projekt jest open-source na licencji GNU. Jest na wczesnym etapie tworzenia. 

Od samego początku staram się wykorzystywać nowe technologie. Użyłem w nim komponenty Doctrine, Symfony, Twig. Starałem się zachować strukturę katalogów taką jaką posiada Symfony, niektóre elementy udało mi się wręcz odwzorować.  Na aktualny stan rzeczy projekt jest jeszcze we wczesnym rozwoju nie posiada wielu funkcjonalności ale staram się je poszerzać z każdym dniem przy okazji poprawiając i usprawniając już istniejący kod.

Osoby chętne przy pomocy nad tworzeniem tego projektu zachęcam do wysyłania poprawek na stronie projektu lub kontakt na PW. Możliwe że w przyszłości wyjdzie z tego jakaś bardziej owocna współpraca. 

 

Jeżeli ktoś jest tak bardzo zdesperowany aby zobaczyć jak działa cały system to zasmucę, ponieważ jest zbyt wcześnie abym tworzył dokumentacje, zbyt wiele wprowadzam zmian w kodzie aczkolwiek projekt działa i można go bezproblemowo uruchomić wypełniając odpowiednio config/config.php dla łączności bazy danych i tworząc bazę danych z pliku db.sql

 

Pozdrawiam 

Edytowano przez ShroN

Udostępnij ten post


Link to postu
Pani Kasia

Fajny projekcik, szybko przejrzałem i muszę stwierdzić że sposób w jaki definujesz routing mi się nie podoba. Może zbyt bardzo przywykłem do Larvy i Route::get, Route::post :P


784091427630431250239.png784091427630431250239.png784091427630431250239.png784091427630431250239.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Autor tematu Napisano (edytowany)
5 godzin temu, szakal499 napisał:

Fajny projekcik, szybko przejrzałem i muszę stwierdzić że sposób w jaki definujesz routing mi się nie podoba. Może zbyt bardzo przywykłem do Larvy i Route::get, Route::post :P

 

Tzn? Masz na myśli że w pliku routes.php czy może chodzi Ci o sam komponent? Próbowałem wprowadzić z adnotacji (zamiast pliku) tak jak zrobiłem to z entity ale coś cały czas nie działało. Zostawiłem opcje żeby móc  w przyszłości rozwiązać - może ktoś to na prawi za mnie :P albo jak już nie będę miał co robić to się za to wezmę. Jeżeli natomiast chodziło Ci o funkcje które byłby za to odpowiedzialne w kernel to zostały przed chwilą zmienione/ulepszone + utworzyłem dla nich własną klase.
Nawiasem mówiąc przed chwilą dodałem zarządzanie wyjątkami związanymi właśnie z routingiem :P i ogólnie praca satysfakcjonująca.
 

Edytowano przez ShroN

Udostępnij ten post


Link to postu
Pani Kasia

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
Okienko zamknie się za 5 sekund...