Skocz do zawartości

Jaki dołożyć RAM?

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 109 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

Witam chciałbym dokupić Pamięć RAM, mam pytanie czy taktowanie obu kości musi być takie same, i czy od tej samej firmy?

Pani Kasia

Otóż tak

- Sprawdź jaką ilość ramu obsłuży twoja płyta główna (zawsze możesz podać ją tutaj).
- Jeśli masz przykładowo pamięci o prędkości 2666Mhz i 3000Mhz to taktowanie obu kości będzie na poziomie 2666Mhz. 
- Firma nie ma znaczenia

Tak to wygląda w teorii, a w praktyce czasami może być problem z osiągnięciem maksymalnej ilości pamięci jaką deklaruje producent. Odnośnie prędkości przy dobrej płycie głównej i pamięciach można tą 2666Mhz podkręcić do 3000Mhz, ale to dla zaawansowanych użytkowników. Jeśli chodzi o firmy to i tak wiele pamięci wychodzi z tych samych fabryk, przy czym są delikatnie modyfikowane (Części potrzebne do budowy pamięci pochodzą z tych samych fabryk po czym są modyfikowane przez różnych producentów).

MOBO: MSI Z370 TOMAHAWK CPU:  Intel Core i5-8600K  GPU: GeForce GTX 1060 6GB Palit Dual RAM: DDR4 Patriot 16GB (2x8GB) 3400MHz CL16 Viper

PSU: Chieftec GPE-700S  SSD: Transcend TS256GSSD340 256GB CASE: Corsair SPEC-ALPHA Monitor: MSI 23,6 Optix G24C

Kość powinna być o tych samych parametrach, firma nie ma znaczenia.

Masz problem z wyborem laptopa? >Napisz do mnie<
Jestem równiez na GG: 1484081 również na facebooku >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

Pani Kasia

Autor tematu Napisano (edytowany)

Mam 4Gb ram DDR4 2133MHz napięcie 1,5 V, znalazłem taką samą kość (4GB) tylko nwm jakie są u mnie bo nie wiem jak sprawdzić opóźnienia ta którą znalazłem ma CL15. Mógłbym zamiast tego kupić 8GB.

Sorry że późno odpowiedziałem.

Edytowano przez KubiX19

To kup 2x4 i po problemie z doborem pamięci. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Kupie 1x8 bo nie ma miejsca w slotach ale pytałem też czy CL musi być takie same i jak sprawdzić ile ja mam.

Pani Kasia

Jak chcesz gorzej to kupuj. 

Co za problem uruchomić dowolny program i sprawdzić np Z-CPU

jak gorzej pisze że nie moge kupić 2x4 Jezu i pisłem gdzie sprawdzic CL

Pisałeś ale czytać ze zrozumieniem sie nie nauczyłeś .    

Z-CPU albo przeczytaj na pamięci.   

Jak byś nie wiedział to właściwe montowanie pamięci jest PARAMI dlatego bezsensowne mieszanie kości jest nie zalecane. 

CL w wypadku słabego kompa kompletnie nie ma wpływu na nic.  Nie jest ważne czy będziesz miał CL10 czy CL15. 

Edytowano przez Ktosiu

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 109 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...