Skocz do zawartości
MPC News

#6 Zmieniamy się dla Was!

Polecane posty

Autor tematu Napisano

QSdhpjT.png

Witajcie forumowicze!

Jak już pewnie zauważyliście, w dzisiejszym wydaniu nie znajdziecie początkowego filmiku. Zgodnie z Waszymi propozycjami i sugestiami zmieniamy jego formę, aby dwutygodnik był jeszcze bardziej atrakcyjny. Życzymy więc miłej lektury i jak zawsze czekamy na opinie dotyczące tego wydania.

DTnjzrT.png

Rząd poszukuje coraz dziwniejszych sposobów na to, aby sfinansować swoje wyborcze obietnice. Chodzi o tzw. Wielką Piątkę – m.in.: 500+, usunięcie podatku dla młodych czy trzynastka dla emerytów. Realizacja tego przedsięwzięcia jest bardzo droga – łączny koszt programów PiS-u wyniesie ok. 42 mld złotych rocznie. W związku z tym na celowniku znalazły się serwisy streamingowe i reklamy w Google oraz na Facebooku. Przychody tych koncernów rozliczane są poprzez europejskie centrale, a nie spółki zarejestrowane w Polsce, przez co nie płacą u nas podatków. Rząd planuje więc wprowadzenie dla nich specjalnego podatku, argumentując swoją decyzję „chęcią sprawiedliwego rozliczania zysków, jakie globalne firmy generują w Polsce”. Działania te mają sprawić, że rocznie do budżetu państwa będzie trafiać około miliard złotych. Zwiększony podatek od zysków zapłacić będzie musiał m.in.: Netflix, Spotify, Tidal czy HBO:GO. Niestety, ucierpią na tym głównie użytkownicy serwisów, bowiem reakcją gigantów na nową propozycję rządu będzie najprawdopodobniej wzrost cen za dostęp do wyżej wymienionych platform. Internauci są oburzeni całą sytuacją i sądzą, że PiS w ten sposób utrudni ludziom dostęp do kultury. Na ten moment jednak nie wiadomo, jaki dokładnie będą wyglądały wprowadzone przepisy, ani kiedy zostaną uchwalone, jednakże możemy być pewni, że w najbliższym czasie usłyszymy więcej na ten temat. A Wy co o tym myślicie?

vdWE2C1.png

wYnuJvZ.png

Z zespołu moderacyjnego ze względu na niewielką aktywność został usunięty maxaz.

m5UrXvT.png

zEiQCuS.png

Jakiś czas temu zespół Red Hook Studios zapowiedział drugą odsłonę swojej nowatorskiej produkcji – Darkest Dungeon. Tytuł zapowiedział teaser, który poza ośnieżonymi górskimi szczytami nie ukazał jednak zbyt wielu szczegółów dotyczących samej rozgrywki. Oprócz miejsca akcji z krótkiego filmiku można  wywnioskować, że narratorem po raz kolejny zostanie Wayne June. Mimo iż twórcy przyznają, że kilkakrotnie skorzystają z pierwowzoru, to obiecują również udoskonalenie systemu walki oraz oprawy graficznej produkcji, co ma odświeżyć drugą część Darkest Dungeon. Warto zauważyć, że nad pierwszą odsłoną wcześniej wspomnianego tytułu pracowało jedynie 5 osób, a mimo to gra znalazła duże grono odbiorców oraz doczekała się wielu modyfikacji tworzonych przez społeczność, których nie powstydziliby się sami twórcy. Darkest Dungeon należy do gier trudnych, a dla niektórych wręcz niemożliwych do przejścia, wedle wstępnych informacji tego samego możemy się spodziewać po nadchodzącym tytule. Graliście w pierwszą odsłonę tej gry? Daliście ukończyć fabułę? Co sądzicie o najnowszym projekcie Red Hook Studios?

jGIJtsE.png

WgDhQir.png

Dlaczego moderatorzy nie mogą już ściągać punktów ostrzeżeń?

Spoiler

Z dwóch powodów — jednym z nich jest fakt, że wszystkie punkty ostrzeżeń mają swój okres wygasania i ich ściąganie nie ma większego sensu, poza tym od dłuższego czasu nie został nadany żaden ban za 100 punktów ostrzeżeń — co myślę, że dobitnie pokazuje brak takiej potrzeby. Drugi, bardziej przyziemny powód jest taki, że nie można z poziomu forum nadać ujemnych punktów ostrzeżeń, a jedynie 0 lub więcej. W związku z tym jedyną metodą „ściągnięcia” ostrzeżeń jest zrobienie tego z poziomu Panelu Administratora. - Aive

Czy planujecie wdrożyć Shoutboxa na forum dostępnego dla wszystkich użytkowników?

Spoiler

Nie, nie mamy tego w planach. Na forum jest dział pogaduszek, w którym można luźniej pogadać na wszelkie tematy, nie tylko na takie związane z tematyką forum. Podchodzimy do postów tam z większym dystansem i przymykamy oczy na delikatne odchodzenie od tematu, więc myślimy, że można tam spokojnie wymieniać się różnymi poglądami — oczywiście dalej zachowując jakiś poziom rozmowy. Dodatkowo posiadamy forumowego Discorda, na którym są kanały do czatowania dostępne dla wszystkich — myślimy, że w obecnym momencie to wystarczy. W związku z tym raczej nie spróbujemy wdrożyć ogólnodostępnego shoutboxa. - Aive

Powrócą kiedyś nagrody z gier? Takie jak aktualna dywizja w Leauge of Legend czy główki skinów w Minecrafcie?

Spoiler

Kiedyś na forum dostępne były specjalne nagrody związane z konkretnymi z grami. W teorii bylibyśmy w stanie pomyśleć o ich przywróceniu. Problemem na pewno będzie to, że nie istnieje już funkcjonalność, która odpowiadała za automatyczne sprawdzanie, którą nagrodę na podstawie rangi w grze powinien mieć użytkownik. Ręczne ich nadawanie natomiast, co oczywiste, nie byłoby najwygodniejszą opcją. - Lord Makin

Powstanie kiedyś oficjalny sklep MPCforum z różnymi gadżetami typu koszulki?

Spoiler

To zawsze brzmiało zabawnie, ale nie wiem, czy to najlepszy pomysł. Użycie gotowego rozwiązania, które zaoferuje byle jaką jakość i wysokie ceny raczej mija się z celem, a znowu nie wiadomo, czy szukanie własnego rozwiązania opłaciłoby się i zrekompensowało nakład potrzebnej pracy. Z drugiej strony zawsze mnie ciekawiło, jakiego typu asortyment cieszyłby się zainteresowaniem. - Lord Makin

odpurCa.png

W tym wydaniu wyjątkowo mamy dla Was pytania nie związane bezpośrednio z forum. Oczywiście obowiązuje system punktacji, który opublikowaliśmy w poprzednim wydaniu. Poprawne odpowiedzi kierujcie w wiadomości prywatnej do @MPC News.

1. Ilu subskrybentów w Polsce i na świecie ma Netflix?

2. Która gra (pod kątem oglądanych godzin) była najpopularniejsza na Twitch'u w ciągu ostatnich 30 dni?

3. Ile osób pracuje obecnie nad drugą częścią Darkest Dungeon?

EG8ippJ.png

Mamy nadzieję, że pomimo braku filmu dwutygodnik Wam się spodobał. Jak już wcześniej wspominaliśmy, wraz z każdym kolejnym wydaniem będziemy wprowadzali coraz więcej zmian, nad którymi intensywnie pracujemy, dlatego tym bardziej zależy nam na informacji zwrotnej od Was. Do zobaczenia za dwa tygodnie!

Szczególne podziękowania dla osób pracujących nad wydaniem.

Autorzy tekstów - @Biter., @Blaidd.

Korekta - @Issia, @N3ST0@Verlikylos

Grafiki - @Yaboku

Praca pod nadzorem - @Aive@carbonx

Tym razem nie jestem ukontentowany poziomem swoich prac do dwutygodnika, za co przepraszam! Obiecuję, że moje następne prace będą lepsze.

Wyczekujcie zmian ;)

mogę napisać hook :p 

Spoiler

Powrócą kiedyś nagrody z gier? Takie jak aktualna dywizja w Leauge of Legend czy główki skinów w Minecrafcie?

Spoiler

OCovW0P.png

Napisano (edytowany)

jakieś wyniki za poprzedni konkurs?

Poza tym nie obraźcie się (nie posiadam talentu graficznego) ale ten pierwszy baner/obrazek kto jakieś dno, co on ma oznaczać?

Edytowano przez lulek123321

6 godzin temu, lulek123321 napisał:

jakieś wyniki za poprzedni konkurs?

Tak, dziś pojawi się specjalny temat z listą osób, które uzyskały punkty za poprzedni konkurs.

Po temacie myślałem że rezygnujecie już z mpc news ale jednak sie myliłem xD

Stworzenie sklepu z koszulkami i gadżetami, nawet może związanymi z grami, informatycznymi i zatrudnienie do tworzenia materiałów MPC Graphic Team to byłby super pomysł. Każdy grafik za dany projekt mógłby otrzymywać jakiś % od sprzedaży i wszyscy byliby szczęśliwi

15 godzin temu, lulek123321 napisał:

Poza tym nie obraźcie się (nie posiadam talentu graficznego) ale ten pierwszy baner/obrazek kto jakieś dno, co on ma oznaczać?

To są przebiśniegi - zwiastun wiosny (która się zbliża), a metaforycznie - zwiastun zmian i reform w naszej grupie.

Użyta czcionka nagłówków i w "czy wiesz że" średnio się komponuje :c 

Całokształt okej. Mogliście wspomnieć o "dramie" z dywizjami w lolu. 

Czcionka oraz jej kolor strasznie biją po oczach. Czytało się w sumie dobrze. 

ja JEBIE MYSLALEM ZE MI OCZY ROZJ:d KTO TO STWORZYŁ TE NAGŁOWKI 

Kolor tła w ciekawostkach także wypadałoby zmienić na coś mniej jaskrawego. 

4 godziny temu, LoveTherapy napisał:

Użyta czcionka nagłówków i w "czy wiesz że" średnio się komponuje :c 

1 godzinę temu, msf napisał:

Czcionka oraz jej kolor strasznie biją po oczach. Czytało się w sumie dobrze. 

45 minut temu, Yoshe92 napisał:

ja JEBIE MYSLALEM ZE MI OCZY ROZJ:d KTO TO STWORZYŁ TE NAGŁOWKI 

39 minut temu, msf napisał:

Kolor tła w ciekawostkach także wypadałoby zmienić na coś mniej jaskrawego. 

Dziękujemy za uwagi, na pewno uwzględnimy je przy tworzeniu grafik do następnego dwutygodnika.

Koszulki, kubki itp to świetny pomysł. Kupił bym koszuleczke z napisem "MPCforum".  Ale z chęcią zobaczyłym tez inne style i napisy ;) 

Robienie sklepu z gadżetami mpc? Może 3-4 lata temu.

Dnia 11.03.2019 o 08:12, carbonx napisał:

Tak, dziś pojawi się specjalny temat z listą osób, które uzyskały punkty za poprzedni konkurs.

Gdzie ten temat, podasz link, bo nie mogę znaleźć

22 godziny temu, ZwykłyK napisał:

Koszulki, kubki itp to świetny pomysł. Kupił bym koszuleczke z napisem "MPCforum".  Ale z chęcią zobaczyłym tez inne style i napisy ;) 

Nawet z domu byś z taką koszulką nie wyszedł, to jest pewne XD Kupowanie czegokolwiek (fanowskie itemy) nie ma już sensu, tylko jakieś 'dziewczynki' kupują fanty swojego idola, a tutaj chyba zostali sami 'dorośli' ludzie.

Nienajlepsza czcionka z = 3.

"Czy wiesz, że MPCfacebook jest jedyną grupą, która działa nieprzerwanie od prawie 3 lat!"
No to chyba nie najlepiej świadczy o projektach, przynajmniej taka myśl nasunęła mi się po przeczytaniu tego.
Myślę, że lepiej byłoby pominąć "jedyną".

Dnia 10.03.2019 o 21:07, MPC News napisał:

od dłuższego czasu nie został nadany żaden ban za 100 punktów ostrzeżeń — co myślę, że dobitnie pokazuje brak takiej potrzeby.

Nie ma się co dziwić, że nie został nadany żaden ban za 100 punktów, osoby, które kiedyś siedziały, a te co teraz siedzą. Więcej gości, którzy przeglądają jedynie fora, a zarejestrowani to w większości starzy wyjadacze albo osoby, które głównie spędzają czas na publikacjach czy też jednorazowych problemach. Po drugie nie ma tutaj już nic ciekawego co by mogło przyciągnąć użytkownika, są jakieś klucze do wygrania to jakby kiedyś było z 20-30 stron komenatrzy tak teraz pewnie jest tego o wiele wiele mniej. Może czas zainwestować w AdWordsy lub jakieś kampanie promujące?

Co do samego artykuły to nudny, nic ciekawego z niego się nie dowiedziałem, a grafiki wydaje mi się, że z artykułu na artykuł coraz gorsze, zamiast coraz lepsze. 

Nie wiem kto robi te "Czy wiesz, że ..." ale od kiedy w zdaniu pytającym stawia się wykrzyknik? :4_joy:

@carbonx @Aive

Temat miał być podobno tego samego dnia co napisałem post, do tej pory tematu nie ma... Jak piszecie komuś, że będzie danego dnia to przynajmniej dotrzymujcie słowa ;d 

Korzystacie z forum na co dzień, X godzin dziennie - wypadałoby odpisać jak zapytałem gdzie ten temat, bo go nie mogę znaleźć a zapewne go do tej pory nie ma ;d

Przecież nie pisało do was tyle osób aby nie poradzić sobie z tym przez tyle dni ;d

Zawiodłem się, mimo długiej przerwy od forum przez bana/usunięcie konta nadal nic się tutaj nie zmieniło a nawet mogę stwierdzić, że zmieniło się na gorsze.

Przepraszam.

51 minut temu, lulek123321 napisał:

Temat miał być podobno tego samego dnia co napisałem post, do tej pory tematu nie ma... Jak piszecie komuś, że będzie danego dnia to przynajmniej dotrzymujcie słowa ;d 

Korzystacie z forum na co dzień, X godzin dziennie - wypadałoby odpisać jak zapytałem gdzie ten temat, bo go nie mogę znaleźć a zapewne go do tej pory nie ma ;d

Przecież nie pisało do was tyle osób aby nie poradzić sobie z tym przez tyle dni ;d

Zawiodłem się, mimo długiej przerwy od forum przez bana/usunięcie konta nadal nic się tutaj nie zmieniło a nawet mogę stwierdzić, że zmieniło się na gorsze.

Przepraszam.

Odpowiedzialność jak najbardziej biorę na siebie i przepraszam, że tyle to trwało - zrobię wszystko, żeby taka sytuacja więcej się nie powtórzyła. Mam więc nadzieję, że nie zniechęci Ci to do dalszego zaglądania na forum. 

22 godziny temu, Creative napisał:

Nie wiem kto robi te "Czy wiesz, że ..." ale od kiedy w zdaniu pytającym stawia się wykrzyknik? 

Dziękujemy za uwagę, zazwyczaj ciekawostki były skonstruowane w trochę inny sposób i dlatego wkradł się błąd, dołożymy jednak starań aby więcej się nie powtórzył.

Dnia 10.03.2019 o 21:07, MPC News napisał:

poza tym od dłuższego czasu nie został nadany żaden ban za 100 punktów ostrzeżeń

Nic dziwnego skoro użytkowników aktywnie udzielających się na forum, nie pełniących żadnej funkcji jest z 3

2 godziny temu, Shazzy napisał:

Nic dziwnego skoro użytkowników aktywnie udzielających się na forum, nie pełniących żadnej funkcji jest z 3

Przecie tutaj już nawet nie ma po co się udzielać skoro ten rollercoaster się nie kręci już. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...