Skocz do zawartości
Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 171 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

Witam wszystkich,😉
Mam zamiar kupić komputer do gier, miałem kupić gotowca, ale odradzono mi i polecono na morele złożyć własny, problem w tym, że nie znam się zbytnio na takich sprawach, i nie wiem co wpakować do niego. Jak już pisałem, komputer do gier, zależy mi, żeby się na nim dało grać w takie gry jak GTA V bez lagów, bez zacinania na dobrych ustawieniach graficznych w grze, z dobrą liczbą FPS, no i też wiadomo, inne jakieś dobre gry, które są w pewnym stopniu wymagające. Kwota jaką bym wydał to 4200 złoty, doradzi ktoś? 😊🤗 Dam plusika ❤️❤️

Pani Kasia

Pani Kasia

26 minut temu, muszyn27 napisał:

Ten drugi zestaw nawet nie ma karty graficznej... Zestaw #1 jest ok, ale ten Tomahawk trochę przepłacony - zamiast niego wziąłbym: https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b450-a-pro-4141469/

To powiedzmy, że ten pierwszy no i plyta główna msi b450 a pro zamiast obecnej, to gta V na luzie mi pójdzie? Ile bym miał powiedzmy fps na ultra, 

Czyli można powiedzieć, że dobrze chodzi,?? 😘😎no to najwyżej dziś zamawiam i tyle, a paczki można ubezpieczyć czy cos? Bo 100 zloty to nie kosztuje, a często odbierałem paczki zgniecione, pogniecione

Pani Kasia

Będzie Ci śmigać to GTA. Niestety nie wiem jak to wygląda z przesyłkami - na pewno masz prawo otworzyć paczkę przy kurierze. Dodatkowo masz 14 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny.

Autor tematu Napisano (edytowany)
5 godzin temu, muszyn27 napisał:

To zamawiać taki zestaw jaki jest na 109% czy może coś zmienić jeszcze? 

Dobra podsumujmy
Mam takie opcje do wyboru, tylko co kupić

1. https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=469044

gtx 1060 6gb bądź rtx 2060

Lub

2.

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=469038
A zamiast tego tomahawk mogę dać to https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b450-a-pro-4141469/

Który zestaw do grania jest dobry? I czy pozmieniać w nim coś? Czy jest ok? Ogółem żeby powiedzmy gta v na full poszło

Edytowano przez hooligan333

Hm, tak zobaczyłem ten temacik i pomyślałem, że napisze abyś przez bzdurne posty na tym forum nie stracił pieniędzy i nerwów, że nie wychodzi tak jak powinno. 

Do zmiany na 100% cooler, ja testowałem nawet cooler za 320zł i różnorodne pasty termo-przewodzące i zawsze gorszy efekt od chłodzenia wodnego SilentumPC Navis 120 Pro.
Aktualnie mam SilentumPC Navis 120 Pro i udało mi się dobić na paście, która ma 8 miesięcy temperaturę 72 stopnie grając 8 godzin w GTA V! Tak to miałem 60 stopni a wiadome pasta się zużywa i no potem trzeba wymienić więc obaliłem przy okazji mit, że pastę powinno wymieniać się najlepiej co pół roku. Co do tego chłodzenia płyn jest niewymienialny + 5 lat gwarancji od producenta a sam producent gwarantuje stabilną pracę przez 5 lat więc no to dwukrotnie lepiej niż inne marki wodnego chłodzenia, które dają marne 2 lata. 

Nie kupuj SSD 2,5 calowego tylko M.2 bo jest stabilniejsze, szybsze i opóźnienia bardzo znakomite w porównaniu do 2,5 calówek.

M.2 możesz najlepiej 240GB + HDD ale koniecznie z WD(do 220zł max- ja mam za 170zł i osiągi stabilne na 170MB/s odczytu i 100MB/s zapisu) bo ma stabilne osiągi + jak padnie dysk to płytę główną możesz wymienić od byle jakiego byleby serial się zgadzał dzięki czemu odzyskasz zawsze dane. Wtedy M.2 będziesz miał tam tylko programy i system a instalacja gier na HDD, SSD lepiej nie kupuj bo się szybko zużywają i stracisz dane a widzę kompa nie chcesz mieć na 3 lata tylko dłużej z możliwością upgrade. Niżej daję linki do dysków bo sporo osób ma problem z doborem.

Na pewno kupuj RTX 2060 zamiast GTX 1060.

16GB DDR4 to podstawa min 3000Mhz i potem w biosie wystarczy włączyć XMP aby pracowały ciągle z tą samą szybkością bez spadków. 

System operacyjny na 100% do zmiany na wersję Pro, Home jest bardzo ograniczona i gwarantuję Ci, że będziesz miał takie akcje, że większość rzeczy nie będziesz wstanie mógł wyłączyć ograniczyć bo to okrojony system. 

Co do płyty głównej, ja bym brał płytę główną z pierwszego zestawu bo widać jak ładnie ma zrobione odprowadzanie ciepła i większość z zestawu nr.2 bo w zestawie nr.2 płyta ma tylko kilka odprowadzeń ciepła a to też ważne. 

Nie widziałem, abyś brał pastę termo-przewodzącej więc cenowo polecam brać od 15zł do maxymalnie 25zł bo nie warto przepłacać bo i tak się zużywają. Ja miałem za 20zł i za niedługo kupuję za 15zł z CoolerMastera jak dobrze pamiętam. 

Wstępne omówienie i różnica NVMe:
-> NVMe tak po ludzku, np.: zamiast odczytu 500MB masz 1,4GB i zapisu zamiast 400MB masz 700MB i są droższe bo są 2 krotnie szybsze
-> bez NVMe tak po ludzku, masz osiągi 400MB-500MB odczytu i zapisu 400MB-470MB są tansze bo są tylko szybkie

Które wybrać? Jak chcesz tanie i szybkie i do gier wybierz bez NVMe, jeśli chcesz mega szybkość bo np. stawiasz projekt, który potrzebuje obliczyć w danej sekundzie miliard dojść to NVMe no i wiadome w grach też dobre. 

A teraz pora na dyski pasujące do Twojej płyty głównej z zestawu numer 2 i powinny pasować również do płyty z zestawu nr.1:

Dysk M.2 NVMe(jeśli chcesz z tą technologią i masz taki kaprys) 120GB: https://www.morele.net/dysk-ssd-hp-ex900-120gb-pcie-x4-nvme-2yy42aa-abb-4160455/
Dysk M.2 NVMe(jeśli chcesz z tą technologią i masz taki kaprys) 250GB: https://www.morele.net/dysk-ssd-hp-ex900-250gb-pcie-x4-nvme-2yy43aa-abb-4160461/

Dysk M.2 bez NVMe pasujące do prawie wszystkich płyt głównych(daję z wejściem męskim i żeńskim, bo nie warto kupować z jednym wejściem):
Dysk M.2 bez NVMe 240GB: https://www.morele.net/dysk-ssd-western-digital-green-240gb-m-2-sata3-wds240g2g0b-1695252/

Dysk M.2 bez NVME 256GB: https://www.morele.net/dysk-ssd-intenso-top-256gb-sata3-3832440-1636769/

Wybacz za tak dużą rozpiskę, ale chyba dokładnie wszystko Ci wyjaśniłem i podpowiedziałem tak, abyś nie żałował. Ja sam poskładałem kompa za 5,5k choć nie z morele bo wychodziło wtedy drożej i musiałem z kilku sklepów w promocji brać części xD 
Co do FPSów i nagrywanie żałosnych filmów na YT ja bym nie oglądał takich testów, bo ja mam i7-8700 i GTX 1080ti 11GB i na ultra goście na YT nie wyciągali nawet 120FPSów a ja wyciągam 140-160FPSów i pomyślałem, że jednak nie warto ufać filmikom bo mają źle poskładane kompy a większość nie daje pod filmem parametrów kompa..
Ale jak patrze że mają temperatury po ponad 80 stopni na GPU i procku to już można powiedzieć, że totalnie źle poskładali kompa bo im mniej temperatury tym większa żywotność.

Jakby mi się coś przypomniało to dam EDIT'a bądź ewentualnie odpiszę jakby ktoś odpisał na tego posta. 

Edytowano przez kamil2321

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

Masakra mętlik w głowie, szczególnie dla kogoś kto się nie zna, tego jest tak dużo i każdy co innego podaje, że już szczerze mówiąc nie wiem czy chce kupywac czy nie lepiej na skrzynki vodki dać ten hajs i mieć spokój z głowy bo 4 dni już się zastanawiam co brać, każdy co innego podaje a ja chcę już kupić coś 😭😭😭 

Pani Kasia

Zobacz ten zestaw https://www.x-kom.pl/lista/2unxofaxx jeszcze 40 zł taniej z kodem tlusty-kod-rabatowy :) te gry są za free tylko trzeba dodać do koszyka

Polecane słuchawki!
Superlux HD681
Superlux HD669 - Mam polecam!
HyperX Cloud I i Alpha i Stringer

2 godziny temu, Krzysztofnowak napisał:

Zobacz ten zestaw https://www.x-kom.pl/lista/2unxofaxx jeszcze 40 zł taniej z kodem tlusty-kod-rabatowy :) te gry są za free tylko trzeba dodać do koszyka

Słaby i za drogi - poza tym SSD bez HDD i płyta Gigabyte - pozdro.

9 godzin temu, hooligan333 napisał:

Masakra mętlik w głowie, szczególnie dla kogoś kto się nie zna, tego jest tak dużo i każdy co innego podaje, że już szczerze mówiąc nie wiem czy chce kupywac czy nie lepiej na skrzynki vodki dać ten hajs i mieć spokój z głowy bo 4 dni już się zastanawiam co brać, każdy co innego podaje a ja chcę już kupić coś 😭😭😭 

Hehe xd no ja nie słuchałem się innych tylko chwile się zastanawiałem co najlepsze i jak złożyć i Ci napisałem jak najlepiej. Założę się, że Ci co tu piszą nie składali sobie kompów w przeciągu roku i założę się, że sami nie ogarniają xD

Moje propozycje jak najbardziej są trefne, więc polecam poczytać jeśli masz jakieś wątpliwości. Ja bym Ci polecał osobiście dysk bez NVMe M.2 - ja taki mam i polecam.

Co do systemu to nie będziesz miał raczej wątpliwości :D 

Tylko kwestia ceny czy do na pewno 4.2k chcesz kupić czy możesz wydać więcej xd bo tam zestawy, które dałeś to grubo ponad 5k xD

Owszem AiO (o ile jest to chłodnica 240mm) jest lepsze niż ich Fera, ale Fera/Fortis mu wystarczy, Ryzen 2600 ma boxowe chłodzenie, które też mu wystarczy a w późniejszym okresie może dokupić Cooler. Nie wtykaj mu czegoś co jest stosunkowo nowe na rynku i nie wiadomo jak z żywotnością pompki (nie jest to pompka Aseteka, nie wiadomo w sumie co to za pompka). To, że testowałeś coś do 320zł na paście typu PT-2 nie znaczy dosłownie nic. Zgadzam się z tym, że dobrych past nie trzeba zmieniać po pół roku. Najlepsze na rynku pasty są aktualnie od ThermalGrizzly - są po prostu lepsze niż jakieś tam PT-2 czy inne DC-1. Wiesz, czemu nie ma pasty? Bo na boxowym coolerze jest nałożona, a SPC dołącza do swoich chłodzeń pastę PT-2.

Tomahawk ma lepszą sekcję niż B450-A PRO. Akurat Gigabyte Aorus Elite jest dobrą płytą - tylko ich BIOS jest tragiczny.

W grach nie ma znaczących różnic między SSD na SATA a NVME, a jak sam napisał - komputer do gier. HDD WD są bardziej awaryjne niż Toshiby...

Nie sądzę aby korzystał aż tak bardzo z dobrodziejstw wersji Pro, Home w zupełności wystarcza do grania - daj choćby 3 powody w czym to PRO będzie lepsze od Home w graniu czy codziennym użytkowaniu? Raczej nie będzie bawił się w odchudzanie systemu z Defendera, Cortany czy Edge...

Karta sieciowa potrzebna tylko do WiFi jak mniemam? 1TB na dane w zupełności ci wystarczy. 500GB SSD bym zostawił zamiast 240 - zmieścisz nie tylko system ale jeszcze kilka gier. Po co ci napęd? Gigabyte RTX2060 Windforce X2 posiada plastikowy backplate, który nie odprowadza w żaden sposób ciepła. Nie bierz żadnego składania PC - sam zrobisz to lepiej, wystarczy czytać instrukcje - samodzielne składanie nie jest takie trudne a wszystko złożysz jednym wkrętakiem PH1. Jak potrafisz poskładać meble to i z komputerem sobie poradzisz. Możesz wskazać widełki budżetu oraz co ma się znaleźć w zestawie? Komputera nie kupuje się na hura, bo ma on służyć Ci jakiś czas.

Co do paczek - sklepy mają ubezpieczone przesyłki, dlatego tak nalegają aby sprawdzić przesyłkę w obecności kuriera.

4 godziny temu, Anhin napisał:

Owszem AiO (o ile jest to chłodnica 240mm) jest lepsze niż ich Fera, ale Fera/Fortis mu wystarczy, Ryzen 2600 ma boxowe chłodzenie, które też mu wystarczy a w późniejszym okresie może dokupić Cooler. Nie wtykaj mu czegoś co jest stosunkowo nowe na rynku i nie wiadomo jak z żywotnością pompki (nie jest to pompka Aseteka, nie wiadomo w sumie co to za pompka). To, że testowałeś coś do 320zł na paście typu PT-2 nie znaczy dosłownie nic. Zgadzam się z tym, że dobrych past nie trzeba zmieniać po pół roku. Najlepsze na rynku pasty są aktualnie od ThermalGrizzly - są po prostu lepsze niż jakieś tam PT-2 czy inne DC-1. Wiesz, czemu nie ma pasty? Bo na boxowym coolerze jest nałożona, a SPC dołącza do swoich chłodzeń pastę PT-2.

Tomahawk ma lepszą sekcję niż B450-A PRO. Akurat Gigabyte Aorus Elite jest dobrą płytą - tylko ich BIOS jest tragiczny.

W grach nie ma znaczących różnic między SSD na SATA a NVME, a jak sam napisał - komputer do gier. HDD WD są bardziej awaryjne niż Toshiby...

Nie sądzę aby korzystał aż tak bardzo z dobrodziejstw wersji Pro, Home w zupełności wystarcza do grania - daj choćby 3 powody w czym to PRO będzie lepsze od Home w graniu czy codziennym użytkowaniu? Raczej nie będzie bawił się w odchudzanie systemu z Defendera, Cortany czy Edge...

Karta sieciowa potrzebna tylko do WiFi jak mniemam? 1TB na dane w zupełności ci wystarczy. 500GB SSD bym zostawił zamiast 240 - zmieścisz nie tylko system ale jeszcze kilka gier. Po co ci napęd? Gigabyte RTX2060 Windforce X2 posiada plastikowy backplate, który nie odprowadza w żaden sposób ciepła. Nie bierz żadnego składania PC - sam zrobisz to lepiej, wystarczy czytać instrukcje - samodzielne składanie nie jest takie trudne a wszystko złożysz jednym wkrętakiem PH1. Jak potrafisz poskładać meble to i z komputerem sobie poradzisz. Możesz wskazać widełki budżetu oraz co ma się znaleźć w zestawie? Komputera nie kupuje się na hura, bo ma on służyć Ci jakiś czas.

Co do paczek - sklepy mają ubezpieczone przesyłki, dlatego tak nalegają aby sprawdzić przesyłkę w obecności kuriera.

Widać, że nie masz mocnego kompa i nie grasz w GTA V i się wypowiadasz -.- 

Aktualnie właśnie pasta ThermalGrizzly się zużyła- ją zostawiłem bo miała najniższą początkową temperaturę. 

Co do chłodzenia i pompki, SilentumPC ma wszystko napisane co i jaka jest pompka- jedyny minus to brak regulacji owej pompki. Ja jestem bardzo wymagający jeśli chodzi o przeciążenie CPU w takim stopniu, że sobie nie wyobrażasz i jeśli twierdzę, że wodne chłodzenie jest o niebo lepsze to jest a jeśli byłby jakikolwiek problem z wodnym chłodzeniem to by producent nie dawał 5 lat gwarancji na cały zestaw nie znając jaki ma dobry produkt i że może pozwolić sobie na to bo wie, że nie straci tak to by dał 2 lata gwarancji co nie? ;) Ale to jak już uzna ktoś, ja przetestowałem każde możliwości chłodzenia i tylko wodne daje w moim wypadku radę. Jak na razie pompka spisuje się znakomicie, wiatrak i chłodnica też prócz pasty ;) Ale napisałem to już wedle życzenia, jak ktoś woli cooler to luz. 

Boxowe coolery sa do bani- nawet z intela za parę tysięcy jest do bani i każdy dokupuje osobny cooler bo boxowe to szmelc.  

Gigabyte nigdy dobre nie będzie bo brakuje nawet XMP w płycie za ponad 350zł więc no sorry a takie MSI nie tylko daje XMP ale ogólnie całość jeśli chodzi o OC czego żaden nie daje, bo np. w jednej Gigabyte jest OC ale brak XMP i na odwrót i co jeszcze? Producent płyty nie dał całej specyfikacji + specyfikacji pasujących procków jak i ram do podkręcania w XMP i tylko MSI tak dało i daje. 

Co do NVMe zamiast pisać głupoty to najpierw się dowiedz czym się różni- jeśli dla Ciebie prędkość kopiowania pliku 1700MB/s to brak różnicy to normalnie nie znasz dzisiejszej technologii. -.- Polecam jednak kupić bez NVMe bo do gier nie potrzeba NVMe. Potrzeba dysku HDD a na SSD nie pchać gier, bo SSD nie służy dobrze do gier bo szybciej się zużyją i jakbyś o tym wiedział to byś nie polecał dysków droższych o większej pojemności bo za 3 lata padnie do 5 max. A taki HDD pożyje z 7 lat na luzie i się nie zużyje tak szybko jak SSD. Im częste zapisy/ usuwania tym SSD mniej ma żywotności oraz typowe Polaczki reinstallują ciągle windowsa więc nie polecam reinstallować ciągle windowsa na dysku SSD.

3 powody czemu Pro? Co Ty dam więcej:
-> Brak możliwości wyłączenia defendera( tak Defender jest tak kiepski że trzeba go omijać i mieć coś lepszego)

-> Nie można odroczyć aktualizacji( po prostu w tym i w tym terminie i koniec kropka a win10 często ma aktualizacje)

-> Stabilność, nie jest płynniejszy od Pro

-> Brak bitlockera (ale w sumie po co komu na PC..)
-> brak Hyper-V(ale nie tylko jego, brak częściowych komponentów od wirtualizacji)

-> Najważniejsze - brak polityk grupowych(przydaje się do różnych spraw i wyłączenia naprawdę dużo dużo różnych syfów w tym telemetrii przez co obciążenie CPU się zmniejsza o 30%)

Rada, jeśli ktoś bierze składanie PC to może nie pomyślałeś o tym, że ktoś po prostu nie chce się w to bawić i chciałby mieć komplet? Fakt lepiej poskładac samemu. 

Kolejna rada, nie podawaj gorszych procków bo za rok mocno pożałuje zakupu. 

Edytowano przez kamil2321

Jaki posiadasz budżet na kupno?

Kiedy zamierzasz kupić zestaw (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat)?

Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora?

Do czego ma służyć komputer?

Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?

Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny?

Czy zamierzasz podkręcać podzespoły? Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?

Czy części mogą być używane?

Masz problem z wyborem laptopa czy komputera? >Napisz do mnie<
Jestem równiez na GG: 1484081 również na facebooku >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

20 godzin temu, kamil2321 napisał:

Widać, że nie masz mocnego kompa i nie grasz w GTA V i się wypowiadasz -.- 

Aktualnie właśnie pasta ThermalGrizzly się zużyła- ją zostawiłem bo miała najniższą początkową temperaturę. 

Co do chłodzenia i pompki, SilentumPC ma wszystko napisane co i jaka jest pompka- jedyny minus to brak regulacji owej pompki. Ja jestem bardzo wymagający jeśli chodzi o przeciążenie CPU w takim stopniu, że sobie nie wyobrażasz i jeśli twierdzę, że wodne chłodzenie jest o niebo lepsze to jest a jeśli byłby jakikolwiek problem z wodnym chłodzeniem to by producent nie dawał 5 lat gwarancji na cały zestaw nie znając jaki ma dobry produkt i że może pozwolić sobie na to bo wie, że nie straci tak to by dał 2 lata gwarancji co nie? ;) Ale to jak już uzna ktoś, ja przetestowałem każde możliwości chłodzenia i tylko wodne daje w moim wypadku radę. Jak na razie pompka spisuje się znakomicie, wiatrak i chłodnica też prócz pasty ;) Ale napisałem to już wedle życzenia, jak ktoś woli cooler to luz. 

Boxowe coolery sa do bani- nawet z intela za parę tysięcy jest do bani i każdy dokupuje osobny cooler bo boxowe to szmelc.  

Gigabyte nigdy dobre nie będzie bo brakuje nawet XMP w płycie za ponad 350zł więc no sorry a takie MSI nie tylko daje XMP ale ogólnie całość jeśli chodzi o OC czego żaden nie daje, bo np. w jednej Gigabyte jest OC ale brak XMP i na odwrót i co jeszcze? Producent płyty nie dał całej specyfikacji + specyfikacji pasujących procków jak i ram do podkręcania w XMP i tylko MSI tak dało i daje. 

Co do NVMe zamiast pisać głupoty to najpierw się dowiedz czym się różni- jeśli dla Ciebie prędkość kopiowania pliku 1700MB/s to brak różnicy to normalnie nie znasz dzisiejszej technologii. -.- Polecam jednak kupić bez NVMe bo do gier nie potrzeba NVMe. Potrzeba dysku HDD a na SSD nie pchać gier, bo SSD nie służy dobrze do gier bo szybciej się zużyją i jakbyś o tym wiedział to byś nie polecał dysków droższych o większej pojemności bo za 3 lata padnie do 5 max. A taki HDD pożyje z 7 lat na luzie i się nie zużyje tak szybko jak SSD. Im częste zapisy/ usuwania tym SSD mniej ma żywotności oraz typowe Polaczki reinstallują ciągle windowsa więc nie polecam reinstallować ciągle windowsa na dysku SSD.

3 powody czemu Pro? Co Ty dam więcej:
-> Brak możliwości wyłączenia defendera( tak Defender jest tak kiepski że trzeba go omijać i mieć coś lepszego)

-> Nie można odroczyć aktualizacji( po prostu w tym i w tym terminie i koniec kropka a win10 często ma aktualizacje)

-> Stabilność, nie jest płynniejszy od Pro

-> Brak bitlockera (ale w sumie po co komu na PC..)
-> brak Hyper-V(ale nie tylko jego, brak częściowych komponentów od wirtualizacji)

-> Najważniejsze - brak polityk grupowych(przydaje się do różnych spraw i wyłączenia naprawdę dużo dużo różnych syfów w tym telemetrii przez co obciążenie CPU się zmniejsza o 30%)

Rada, jeśli ktoś bierze składanie PC to może nie pomyślałeś o tym, że ktoś po prostu nie chce się w to bawić i chciałby mieć komplet? Fakt lepiej poskładac samemu. 

Kolejna rada, nie podawaj gorszych procków bo za rok mocno pożałuje zakupu. 

Jasne - nie mam mocnego kompa i się nie znam - Jak Ty masz i testujesz CPU w GTA V to... No gratuluje.... Daj mi namiar gdzie SPC podaje producenta pompki, bo na stronie Aseteka nie widnieje ich AiO a Corsair, Fractal Design czy NZXT są.... Masz świadomość, że Navisy RGB już nie posiadają 5 lat? Skoro jesteś taki wrażliwy to dlaczego AiO a nie custom loop, który spokojnie można złożyć za 600-700 zł i jest o wiele lepszy od AiO? Albo czemu nie żaden SilentLoop albo jakiekolwiek inne AiO z chłodnicą 240mm lub 360mm? Jeśli Ty twierdzisz, że AiO jest lepsze, to ja twierdzę, że Navis to chiński szmelc (no offense) - słowo przeciw słowu, z tym, że ja aktualnie posiadam Krakena X62 i miałem w rękach Navisa 240 - jakoś sobie tego Krakena nie chwalę, bo mam świadomość co można za podobne pieniądze mieć. Nie napisałem, że boxy są super - napisałem, że mu wystarczy przez jakiś czas.

W którym Gigabyte nie ma sekcji OC albo XMP w UEFI? Spójrz tutaj - jednak dali info, ale jak Ty patrzysz na opisy na sklepach tylko to gratuluje po raz kolejny...

Czego nie rozumiesz w kluczowym zdaniu "w grach nie ma znaczącej różnicy"? Masz świadomość, że przy dobrym SSD większość osób wymieni komputer niż osiągną TBW dla dysku? Wiesz ile trzeba mielić dyskiem, ażeby osiągnąć TBW w 5 lat? Dodatkowo rzuciłeś najtańszymi NVME... Jak Ty tylko w takich się obracasz to wiem dlaczego masz takie informacje.

Co do systemu i twoich powodów:

Defender jest tak samo słaby jak Avast i jemu podobne wynalazki, dodatkowo nie wiem czy wiesz, ale przy instalacji jakiegokolwiek AV Defender się automatycznie dezaktywuje.

Dokładnie tak - codziennie definicje do Defendera, ale istnieje taki maluczki programik zwany WuMgr, dzięki któremu sam sobie wybierzesz aktualizacje, które mają się zainstalować. Na dodatek w wiosennej aktualizacji Microsoft da większą kontrolę nad aktualizacjami.

Bardziej ulany Pro jest płynniejszy od Home? Dodatkowo mylisz pojęcia, bo stabilność nie równa się responsywności. Home to odchudzony Pro.

Ale co typowy użytkownik ma szyfrować? Fap folder przed rodzicami?

Raczej osoba grająca w gry nie potrzebuje wirtualizacji - to, że Ty potrzebujesz to Ty potrzebujesz, ale nie osoba głównie grająca i oglądająca YT i Twitcha.

Edytor Zasad da się doinstalować do Home - a dużo rzeczy zrobisz za pomocą rejestru.

Pro jest tylko dobre jak ktoś ma zamiar usunąć kompletnie telemetrie, defendera, cortane, ms store czy edge - skąd Ty te 30% wziąłeś? Ma uszczuplać budżet, bo Ty masz fanaberie na Pro? Pro mu da jakąkolwiek większą wydajność nad Home? NIE, ale szanuję za hejt Home, bo Pro imo ciekawszy. Co nie zmienia faktu, że dokładanie do Pro dla tych powodów jest idiotyzmem jeśli chodzi o gry.

Gdzie ja mu jakiś procesor poleciłem, bo chyba wiesz więcej niż ja sam - w sumie co dla Ciebie jest "gorsze", a co "lepsze"?. A no i nie trzeba grać w GTA V, żeby wiedzieć coś o sprzęcie, kolego. Argument śmieszny, bo to tak jak ja bym Ci napisał, że jak nie przetestowałeś Ray Tracingu w Metro czy BF5 to się nie znasz na sprzęcie (lul). Tak jak pisałem wcześniej - niech autor napisze jaki budżet i co ma się w zestawie znaleźć.

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 171 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...