Skocz do zawartości

Polecane posty

Autor tematu Napisano

Witam. 

Zastanawiam się nad kupnem maczety :D Potrzebna jest mi do lasu na poroża a w mojej okolicy jest sporo wilków i w razie czego jest mi potrzebna . 

I tutaj nasuwa się pytanie jeżeli policja czy ktoś inny z służb mnie złapie z nią to mogą mi dowalić jakąś kare czy coś zaznaczam ze będzie w pokrowcu . 

Pani Kasia

Napisano (edytowany)
Cytat

Do ostatniej wymienionej kategorii  zaliczana jest po pierwsze broń biała w postaci ostrzy ukrytych w przedmiotach nie mających wyglądu broni. Po drugie, kastety i nunczaki (nunchaku- wywodzący się z Japonii rodzaj broni obuchowej powstałej z połączenia łańcuchem dwóch pałek). Maczeta nie jest zatem enumeratywnie wymieniona w powyższej kategorii, należy jednak rozważyć, czy z uwagi na cechy które posiada nie powinna być zaliczona do kategorii tasaków, jest bowiem tak jak tasak bronią sieczną, o jednosiecznej głowni. Jednakże obecnie maczetę uznaje się, podobnie jak nóż, za niebezpieczne narzędzie, a nie broń, a tym samym nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na jej posiadanie. Nie oznacza to jednak, że noszenie maczety w trakcie ulicznego spaceru jest zawsze zgodne z prawem. Art. 50a § 1 kodeksu wykroczeń stanowi, że ten kto w miejscu publicznym posiada nóż, maczetę lub inny podobnie niebezpieczny przedmiot, a okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia go w celu popełnienia przestępstwa, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3 000 zł.

Źródło: http://prawodlakazdego.pl/content/czy-można-legalnie-nosić-maczetę-co-jest-uznawane-za-broń-co-za-niebezpieczne-narzędzie
==

Sądzę, że jak będziesz mieć ją tylko do lasu i nie będziesz się jakoś z tym odnosić to nic nie będzie, ale policja zawsze może się przyczepić, bo wiadomo jacy są.

Edytowano przez Maksasioros

Maczetę ogólnie nosi się do lasu wiec nie mają się o co przyczepić. Gorzej jak byś z tą maczetą kibolował :)

3 minuty temu, el capo napisał:

Maczetę ogólnie nosi się do lasu wiec nie mają się o co przyczepić. Gorzej jak byś z tą maczetą kibolował :)

Wiedziałem ze lubisz maczety.

chyba, że mieszkasz w krakowie, to wtedy nie możesz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.