Skocz do zawartości

Obecne realia dotyczące serwerów prywatnych

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 110 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

Witam, chciałbym przedstawić wam istotny problem dotyczący obecnych prywatnych serwerów metina drugiego.

Tak zwane "privy" w większości są teraz tworzone dla zarobku, nie inaczej z tego powodu tworzone są żyjące zazwyczaj trzy miesięczne gnioty.

I mam do was pytanie, dlaczego obecni twórcy takich stworzeń jak "homunkolusoserwrowegnioty" nie mogą postarać się i stworzyć jeden porządny serwer na którym zarobią dostatecznie tyle by utrzymać siebie i ten serwer, a jednocześnie stworzyć niezapomniany klimat który pamiętamy. Obecnie większość graczy odeszła od metina i nie uważam tego za zgorszenie ponieważ sam to zrobiłem z powodu tego gówna którego ostatnio jest wysyp. 

1859773.jpeg

~PanPrawdy~

Pani Kasia

Rozumiem twój ból. Sam chętnie bym zagrał na jakimś porządnym, nieskomplikowanym serwerze.

Po dodatkach typu szarfy, runy, pasy itd. uważam te serwery za zbyt przesadzone.

Co do "niezapomnianego klimatu" - taki już nie powróci choćbyś nie wiem jak chciał, no niestety ;/

Chyba nie ma teraz żadnego serwera godnego uwagi, a bardzo chętnie bym wrócił do tej gry jak za dawnych czasów sprzed 7-8 lat :)

Ta gra umarła a serwery które są robione są tylko nastawione pod kase :)
Dowód:
Pamiętacie jak kostiumy etc były na stałe? (mowa tutaj o IS) Teraz to chyba nie takiego serwera xd

image.png

Pani Kasia

Dokładnie..Teraz najlepszą opcją byłby serwer na plikach serwerowych YMYT2 lub CSYT2 (choć dla mnie o wiele lepszy był YMYT2).
YMYT2 był chińskim serwerem prywatnym gdzie była masa ale to masa polaków..max lvl to 99, 2 zbroje po stalce z czego końcowy to zwykły hwang a nie jakieś wydziwasy z pupy wzięte.. W m1 stało się robiąc skille na P z fasolkami...Beż żadnych alchemii, szarf i innych niepotrzebnych rzeczy po których ta grała stała się nijaka..I miło słyszeć, że są tutaj osoby, które też tak uważają...Jak wbijam na jakiś serwer z jakimiś zmianami to nie potrafię ogarnąć co z czego gdzie kiedy się robi, co z czego dropi..I co najlepsze..nigdzie nie ma informacji o tym gdzie co leci.. Dadzą 40000 nowych ulepszaczy i mam zgadywać gdzie co zdobyć..

4anr.png

Jak by się nie opłacało to by tak nie robili. Wina tych co ładują w is od razu po rejestracji, no bo trzeba być w top...

Heh, tak w życiu bywa. Pandora teraz trzyma jeszcze jakoś czasy pl priv sprzed 4-5 laty. Takie serwery jak w/w już nie powstaną, zwyczajnie się nie opłaca.. :(

powstał

Pani Kasia

Dnia 26.12.2018 o 20:51, ™PanPrawdy™ napisał:

Obecnie większość graczy odeszła od metina i nie uważam tego za zgorszenie ponieważ sam to zrobiłem z powodu tego gówna którego ostatnio jest wysyp. 

To wytłumacz mi jakim cudem teraz liczby na serwerach w online są o wiele większe niż kiedyś. 

I nie, żaden serwer Wam klimatu nie odtworzy bo jest to niemożliwe. Chcecie odkrywać gre na nowo i czuć jakiś klimacik to zmieńcie sobie gre na taką, w która nie graliście.

No i warto zauważyć fakt, że te "miesięczne" serwery ukształtowali gracze, którzy skaczą z serwera na serwer byleby zarobić hajs, lub wymienić ekwipunek za ekwipunek na swoim main serwerze. 

Z reszta... kiedyś serwery wychodziły co 2 tygodnie (jak jeszcze reklamy na MPC miały sens) i nikt nie płakał, od jakiegoś roku zauważyłem płacz w tej kwestii, ale to chyba jest spowodowane jedynie tym, że te serwery tworzą ciągle te same osoby. 

Czesc,

ogolnie wczoraj powstal pomysl zrobienia wlasnie takiego normalnego fajnego serwera zeby tylko sam na siebie zarabial a nie byl robiony pod "Hajs" 
Ogolnie zbieramy pomysly, juz mamy dosc duzo tego ale to sa nasze pomysly a interesuja nas tez sprawy o ktorych wam sie marzy. Co byscie oczekiwali od serwera, co by na nim musialo byc zeby tych placzow nie bylo ? :=)

8 godzin temu, Patryk753 napisał:

Czesc,

ogolnie wczoraj powstal pomysl zrobienia wlasnie takiego normalnego fajnego serwera zeby tylko sam na siebie zarabial a nie byl robiony pod "Hajs" 
Ogolnie zbieramy pomysly, juz mamy dosc duzo tego ale to sa nasze pomysly a interesuja nas tez sprawy o ktorych wam sie marzy. Co byscie oczekiwali od serwera, co by na nim musialo byc zeby tych placzow nie bylo ? :=)

Moja wypowiedź w dziale "wasz wymarzony serwer":

Jak ktoś tutaj szuka jeszcze porad odnośnie metina i che zrobić swoje dzieło to może zróbcie coś gdzie gra nie polega na greedowaniu a np robimy jeden długi dungeon i dostajemy mase nagród (itemków) a nie gra polegająca na robieniu tego samego dungeona 30 razy i to jest nużące bo robisz cały czas to samo.
Dla mnie greed to udręka metina bo robienie 10 razy dziennie tego samego dungeona jset nudne.. Maksymalny level propnowałbym 100. Taki równy poziom jak stary 99 tylko ten +1, żeby wyróżniać się tym max lvlem - liczbą 3 cyfrową..
Ymyt2 i csyt2 jakby ktoś grał ze starej gwardi to powinien pamiętać..

Na 80 lvl można dodać quest...np od Kowala który nam zrobi broń 75 ale mega czasochłonny jak np 10000 każdej rudy z gry albo coś w ten deseń..
Mam mase pomysłów tylko szkoda, że nie znam nikogo kto będzie chciał to wykonać :D
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Max level 100
-Odświeżenie miast jak jest to wykonane na VirtualMT2 (tam wykonano to perfekcyjnie)
-Stalki czy truty z wielu miejsc ale ciężkie do zdobycia, a nie, że truta tylko ze skrzynek rippera a stalki raz na 100 lat z red lasu i tylko tam. Zawsze można drop lekko z 1000 wojowników podkręcić, kiedyś na PL'u jak stalke miałeś +5 to byłeś kozak
-Dodanie wartości dla broni 70 lvl bo w świecie Metina są tak bardzo bezużyteczne (może po za złodziejem)
-Usunięcie tych chorych szarf i jeszcze gorszej alchemii
-Nadanie jakiś wartości kwiatom i grzybom aby gracz chciał je podnosić z ziemi a nie traktował jako syf, który do niczego się nie nadaje.
-Nadanie wartości mini bossom i postaciom przy których gracz przechodzi obojętnie ( Lykos, Mi-Jung, Hae-Tae, Olbrzymi Duch Drzewa, Czerw. Smok)

-Dungeony takie dłuższe po 30-60 minut jeden albo i dłuższe ale z mega mega nagrodą na końcu a nie greedowanie jednego i tego samego
-Zmiana systemu czytania książek i ich zdobywania, obecne dropienie z metinów jest dla mnie już mega przereklamowane

-Z metinów powinny lecieć KD,ekwipunek, i np zwoje z buffem
-Dodania, zmianki, 5 bony mogą być za daily questy lub np z bossów skalowane od lvla
-System kamieni można zamiast + wymienić na "Słaby,SIlny,Legendarny" i mamy 3 stopnie kamieni zamiast mase niepotrzebnego gówna..
I masa masa innych pomysłów :) 
Kiedyś pisałem drop na serwerze RestheaMT2 oraz dodawałem elementy na gotowych mapach do Metina (efekty są dostępne do dziś na kanale RestheaMT2 na yt)
Co do map to też mam dużo fantazji a nie to co na połowie serwerów oklepane jedno i to samo.. 
Idą święta.. o dajmy mikołaja i drop skarpet.. takie to fajne i nowe..nikt inny na to nie wpadł...

Na pewno nie miałby to być serwer jak VirtualMT2 gdzie mamy bronie +20, 3000 nowych przedmiotów i systemów, świecące latające chomiki, wierzchowce tygrys, lew i dzik co jest przereklamowane..
Po prostu wystarczy zwykłego metina gdzie max lvl był 99 edytować i usprawnić.. zamiast konia dać nie wiem..nową teksture konia po prostu ładniejszą, nie z jakimis skrzydlami ale inną, świeższą.. zamiast starego kowala można dać lepszą teksture jakiegos rzemieslnika.. Przetopy można edytować tak, że dajemy kamienie o roznym stopniu i w zależności ile jakiego kamienia przyniesiemi dostaniemy wybrany przez nas przetop.. I ustalic ze dla diamentu wiecej trzeba przynieść..
Biologowi można dodać to co ostatnio widziałem na jakimś włoskim serwie gdzie mamy okno do wpisania ile chcemy oddać.
Naprawdę mam masę pomysłów i gram w tą gre od 2007 roku i grałem z masą ludzi którzy do dziś jak widzą to co powstaje to nie chce im się grać..

PS: Największym syfem jaka wpadła do tej gry to chyba system alchemii..A jak dodali Atlantydę i wszystkie high lvle zaczęły przychodzić z eq+9 albo masą stalek to .. to było już słabe.. SirMamutPol wbijał 99 w red lesie i było git..

4anr.png

Po dłuższej przerwie chciałem sobie wrócić do metina ale te wszystkie zmiany i nowości do ogarnięcia :(. Serwer można było by zrobić bo jest na czym ale znowu czasu nie ma żeby długo dłubać przy tym...

Pani Kasia

1 godzinę temu, kisi napisał:

Po dłuższej przerwie chciałem sobie wrócić do metina ale te wszystkie zmiany i nowości do ogarnięcia :(. Serwer można było by zrobić bo jest na czym ale znowu czasu nie ma żeby długo dłubać przy tym...

Pracujemy wlasnie nad prostym starym serwerem, zeby ludzie ogarneli to a nie jakies nowosci alchemie itp. 
@Deraxium2 Wlasnie tym postem tez sie kierowalismy. 
Probujemy robic juz ogolnie od wczoraj, cala noc nie przespana ale sa efekty juz. 

1. leak to bedzie wlasnie medium z WO, Baronka, DT, Smokiem. Aktualizacje bd dodawane na 10/15lv jak kiedys to sie robilo. Na start max 100 :) 

3 godziny temu, Patryk753 napisał:

Pracujemy wlasnie nad prostym starym serwerem, zeby ludzie ogarneli to a nie jakies nowosci alchemie itp. 
@Deraxium2 Wlasnie tym postem tez sie kierowalismy. 
Probujemy robic juz ogolnie od wczoraj, cala noc nie przespana ale sa efekty juz. 

1. leak to bedzie wlasnie medium z WO, Baronka, DT, Smokiem. Aktualizacje bd dodawane na 10/15lv jak kiedys to sie robilo. Na start max 100 :) 

-Dungeony takie dłuższe po 30-60 minut jeden albo i dłuższe ale z mega mega nagrodą na końcu a nie greedowanie jednego i tego samego
Jak dla mnie to jest najważniejsze. Wywalic z metka element greedu i robienia 1 dunga 20 razy.. tylko raz i porzadnie i sie nam nie znudzi wtedy tak szybko..
Do 15 stycznia mam L4, moge cos pomoc albo pogadac :D

Edytowano przez Deraxium2

4anr.png

1 minutę temu, Deraxium2 napisał:

Jak dla mnie to jest najważniejsze. Wywalic z metka element greedu i robienia 1 dunga 20 razy.. tylko raz i porzadnie i sie nam nie znudzi wtedy tak szybko..

Wiem o co chodzi, nie ma to byc tak ze dangeony bedzie sie robic 300x tylko pare razy ale dlugi dangeon dopiero to moze byc smok, bo raczej na WO nic nie dodasz :D a po aktualizacji beda wtedy dlugie dangi :)

Jest wiele elementów składowych począwszy od pazernego podejścia właścicieli po skoki ytberów skończywszy na chorej społeczności, która skacze z kwiatka na kwiatek dodatkowo próbując spieniężyć czas sprzędzony na serwerze. Obecne serwery technicznie zjadają te wszystkie csyt zzyt itd. Wszyscy 'rozpracowali' już Metina :) ta gra już nikogo nie fascynuję, oprócz startu na nowym serwerze i kilku dni po. 

JEŚLI CZEGOŚ NIE DA SIĘ ZROBIĆ, TO PRZYCHODZI WTEDY KTOŚ, KTO O TYM NIE WIE I TO ROBI.

1 godzinę temu, marceli17 napisał:

zagraniczne serwery są rozwiązaniem wszystkich problemów.

też jest przemiał :) w Polsce nie jeden stoi już kilka dooobrych lat

JEŚLI CZEGOŚ NIE DA SIĘ ZROBIĆ, TO PRZYCHODZI WTEDY KTOŚ, KTO O TYM NIE WIE I TO ROBI.

28 minut temu, mattiasforum napisał:

też jest przemiał :) w Polsce nie jeden stoi już kilka dooobrych lat

Ale serwery typu international nie są nastawione na IS i rzeczywiście można się bawić za darmo.
Co prawda są one trochę monotonne, ale coś kosztem czegoś.
A Polskie stare serwery wieją nudą i nie mają za dużo graczy niestety :/ 
Mi osobiście brakuje starego Vesteris - nie był nastawiony na IS, można było się pobawić, nie był montonny i był ogrom ludzi. No ale trudno. Jakiś serwer polecisz? :)

1375198444-U163133.jpg

Nie ma na chwilę obecną ŻADNEGO godnego serwera, chyba że lubisz noobobicie to możesz się pizgać na Virutalach imetinach.

Według mnie ciężko by było teraz zachęcić graczy do grania na serwerze bez wielu udogodnień np sklepy offline (oszczędzamy prąd i nerwy jak nam sklep wywalało po kilku h w nocy kiedy z reguły ludzie śpią) ludzie za bardzo przywykli do nowości i taki serwer sprzed 8-10 lat byłby zdany na porażkę.

Obecne realia serwerów są mniej więcej takie, że kinder admini z amebami umysłowymi podatnymi na raklamy zrobili z metina burdel i syf

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 110 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...