Skocz do zawartości

Rekrutacja do MPC News!

Polecane posty

TZUGaUG.png

 

Tak, dobrze widzicie — MPC News (ponownie) rekrutuje! Po około rocznej przerwie wracamy z reaktywacją forumowej grupy. Zapraszamy do lektury oraz oczywiście — do aplikowania!

 

F7JHqho.png

 

Początek historii MPC News sięga aż 2014 roku — to właśnie wtedy został wydany pierwszy dwutygodnik. Formy pracy grupy były różne — zaczynając od miesięczników, przez dwutygodniki, do tygodników. Wydawane były wywiady, artykuły okazjonalne — takie jak chociażby znane wszystkim Kryształowe Makki, czy też 20 typów forumowiczów. Teraz nadszedł czas, aby spróbować od nowa zbudować zespół redaktorów, który regularnie będzie dostarczał forumowiczom porcję dobrego materiału do przeczytania. 

Forma pracy reaktywowanej grupy nie jest jeszcze ustalona — co oznacza, że każdy, kto dołączy teraz do zespołu, ma szansę wpisać się w historię tworzenia nowej odsłony MPC News! ? Oczywiście mamy wstępne plany na działalność — dwutygodniki, recenzje, być może wywiady lub artykuły okazjonalne.

 

nXe95v6.png

 

Obecnie prowadzimy rekrutację na poniższe stanowiska:

- Dziennikarz

- Korektor

 

jjIz3pr.png

 

Praca dziennikarza, co jest oczywiste, polega na pisaniu tekstów. W związku z tym od kandydata na to stanowisko oczekujemy umiejętności przetwarzania informacji, dobrej znajomości języka polskiego oraz lekkości w przekazywaniu swoich myśli. Równie ważna jest jednak dla nas umiejętność pracy w grupie, dobre zorganizowanie oraz sumienność. Wymagane jest również posiadanie Telegramu.

 

WPHd8ZZ.png

 

Korektor to osoba odpowiedzialna za poprawę tekstów napisanych przez dziennikarza. Kandydat na to stanowisko musi umieć znaleźć oraz poprawić wszelkie błędy — gramatyczne, składniowe, leksykalne, stylistyczne i merytoryczne. Osoba pełniąca funkcję korektora musi cechować się umiejętnością pracy w grupie, dobrym zorganizowaniem oraz sumiennością. Wymagane jest również posiadanie Telegramu.

 

Sios8a4.png

 

Rolą lektora jest nagrywanie przygotowanych do różnych artykułów tekstów. Kandydat na to stanowisko cechować się nienaganną dykcją, przyjemną barwą głosu oraz umiejętnością bezbłędnego odczytywania tekstu. Osoba chcąca zostać lektorem powinna również posiadać mikrofon, który umożliwi czyste nagrywanie. Od lektora wymagamy również umiejętności pracy w grupie oraz posiadania Telegramu.

 

Qfn2QYF.png

 

Graficy zajmują się całą oprawą graficzną projektów grupy. Kandydat na to stanowisko powinien w stopniu bardzo dobrym posługiwać się wybranym programem umożliwiającym przygotowywanie grafik — np. Adobe Photoshopem czy GIMP-em. Oczywiście, tu również wymagamy umiejętności pracy w grupie oraz posiadania Telegramu.

 

Lh2bG37.png

 

☆ Możliwość otrzymania nagród na forum — od Championa aż po Diamond Membera,

☆ ranga oraz nagroda MPC News,

☆ ujemne punkty ostrzeżeń za nienaganną i owocną pracę,

☆ szybsza komunikacja z administracją forum,

☆ zwiększona szansa na pomyślne przejście rekrutacji na kidmoderatora,

☆ nagrody specjalne wewnątrz grupy,

☆ możliwość zmiany tła w profilu,

☆ zwiększony limit „Lubię to” do 30,

☆ pojemność skrzynki odbiorczej powiększona do 1000 wiadomości,

☆ możliwość rozwijania swoich umiejętności pod okiem koordynatorów grupy.

 

ti9sbyb.png

 

Aby dołączyć do MPC News, musisz posiadać co najmniej dwutygodniowy staż na forum oraz 30 postów. W celu zgłoszenia swojej kandydatury powinieneś założyć w tym dziale temat o tytule [Stanowisko] Twój nick (np. [Korektor] Aive), w którym krótko opiszesz siebie —  podasz swoje imię, zainteresowania oraz dowolną inną treść, którą uważasz za istotną w procesie rekrutacji.  W ciągu 24h otrzymasz wiadomość prywatną z zadaniem, na jego wykonanie masz 48h. Na jego podstawie zostanie podjęta decyzja o przyjęciu bądź odrzuceniu Twojego podania. Po odrzuceniu podania należy poczekać 30 dni przed napisaniem kolejnej aplikacji (nie dotyczy to uzasadnionych wyjątków, na które wyraził zgodę lider grupy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Pani Kasia

Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...