Skocz do zawartości
Splinder231

Matura

Polecane posty

Siemanko mam 19 lat i jestem w klasie maturalnej.Bardzo się boje że nie zdam matury,mam już korki z matmy i anglika typowo do matury ale mimo to strasznie się boję bo rozwiązując arkusze wychodzi mi to strasznie.Mam dziewczynę która mieszka 170 km ode mnie i widujemy się w weekendy.Odkładam z kieszonkowego jak tylko mogę żeby jeździć do niej i mieć na jakieś wyjścia.Boje się że jeżeli nie zdałbym tej matury,to bym musiał iść do pracy i wtedy nie miałbym wolnych weekendów i związek by się skończył.Myślałem też o jakiejś szkole policealnej w razie "w" ale widziałem takie szkoły tylko w weekend a w tygodniu musiałbym pewnie ogarnąć jakąś robotę i całkowicie straciłoby to sens.Bardzo mi na niej zależy jest dla mnie wszystkim.Nie mogę spać po nocach,ciągle o tym myślę i się denerwuje,coraz częściej też leci mi krew z nosa.Czuję się jak w jakiejś pułapce co ja mogę zrobić w tej sytuacji?

Pani Kasia

Na spokojnie rób sobie arkusze z matmy, a rzeczy których nie potrafisz to szukaj sposobu rozwiązania w internecie. Matura do zdania jest banalna. Wszyscy tylko straszą nią i biorą za coś niesamowitego, a jest kolejnym banalnym egzaminem. Sam nie byłem super uczniem, każdy spisywał mnie na straty, a jednak dalem rade I napisałem bardzo dobrze matme

Jeżeli dziewczyna Ciebie kocha i jest w podobnym wieku to już powinna mieć świadomość że matura jest ważna ( w szczególności gdy jest się w liceum) oraz powinna zrozumieć że chcesz do niej się dobrze przygotować. Więc powinna być wyrozumiała na Twoje ważne sprawy. Ale tak szczerze nie ma się czego tak naprawdę bać jak nie miałeś wszystkich nauczycieli gdzieś i coś tam umiałeś to na spokojnie on mniej więcej ferii zimowych do matury całkiem dobrze się przygotujesz. Możesz zawsze w jeden weekend jeździć do niej w drugi się uczyć. Jest to może trudne do pogodzenia, co innego jeżeli to dziewczyna wręcz Ci każe do siebie przychodzić to wtedy według mnie była by niczego warta skoro nie umie uszanować Twoich postanowień. To ostatnie to taka dygresja nie czytaj tego serio wiadomo jesteśmy w internecie różnie może być naprawdę.  Życzę powodzenia

Nauczyciele w liceach tak straszą tą maturą a prawda jest taka, że wystarczy niewielki wkład pracy aby ją zdać. Wiadomo że jak ktoś liczy na jakiś lepszy wynik to trochę popracować musi ale generalnie aby zdać nie trzeba wiele. Pracuj systematycznie, przed maturą odpuść spotkania z dziewczyną na rzecz nauki, aby wszystko sobie dokładnie ułożyć w głowie, i będzie dobrze.

Przede wszystkim dorośnij do związku bo stawiasz go nade wszystko.
Związki się rozpadają bo często są nietrwałe, a czasu nie cofniesz więc skup się na sobie, a nie na związku.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że egzaminatorzy na ustnych puszczają wszystkich chociażby prawie nic nie powiedzieli. Jeśli chodzi o pisemne nie ma się czym przejmować przygotuj się najlepiej jak umiesz i musiałbyś naprawdę oddać pusty arkusz żeby nie zdać podstawowych matur.

Moim zdaniem jeśli dziewczyna cię kocha, to i powinna zrozumieć i dać ci luzu oraz skupienia.

Bo w tej sytuacji myślisz na dwa fronty i przez to tracisz kontrolę, no i mieszasz dwie ważne dla ciebie sprawy. 

A w tej sytuacji potrzebujesz jej wsparcia i przede wszystkim skupienia.

Powodzenia ! 

Jedna sprawa, że na studia możesz się potem wybrać do jej miasta, albo nawet zacząć pracować gdzieś w jej okolicach. Takie kwestie zawsze mają jakieś rozwiązanie.

Co do samej matury, największa bujda wpajana w szkołach średnich, to że matura jest trudna. Umysły ścisłe boją się o język polski, a wystarczy że napiszesz cokolwiek i już masz zaliczone. Humani boją się o matmę i tam trzeba troszeczkę się pouczyć, ale też jak najbardziej do zrealizowania na ten próg 30%. Nie ma się czego bać.

Jako nauczycielka i korepetytorka j. angielskiego powiadam - matura z angielskiego to banał, przyznają to nawet moi najsłabsi i najmniej ambitni uczniowie. Nie ma się czego bać, podstawa jest jak najbardziej do zdania. 

Czy Twoje korepetycje z języka angielskiego Ciebie satysfakcjonują? Dają coś Tobie? Jaki jest Twój korepetytor i jak przygotowuje Cię do matury? 

Żeby nie zdać podstawy z matury, to chyba trzeba mieć ze sobą jakieś problemy. Z angielskiego wystarczy, że wyuczysz słownictwo do A2, osłuchasz się i tyle. Polski ustny i pisemny- wystarczą ci w szczególności utwory z gwiazdką, a z matematyki rób zadania typowo z arkuszy maturalnych, te ze zbiorów nie przynoszą aż tak wielkich rezultatów 

Jeśli jesteś humanistą możesz założyć że część humanistyczną zaliczysz i skup sie na przedmiotach które sprawiają Ci kłopot. Generalnie z reguły maturę jest łatwiej zdać niż zawodowe w technikum gdzie musisz miec 70% na praktycznych... 

Pani Kasia

Jeśli nie masz parcia na bycie jakimś menago w korpo czy prezesiną w wielkiej firmie w Warszawce to jest to wtedy tylko papierek. Jeśli masz parcie na stanowiska menadżerskie i wyżej za 5k+ na łapę to maturka jest wtedy must have. Bez matury da się wyciągać z roboty 3/4k bez nadgodzin, sobót i świąt. Kwestia tego jak się ustawisz. Wielu ludzi nie miało/ma matury, a samozaparciem i realizacją planów osiągnęli wysokie loty, jeśli nie najwyższe. Bez parcia człowieku na papierek, za świstek chcesz się urabiać noce i dnie? 

Dnia 20.11.2018 o 20:12, Kwarcik napisał:

Jeśli jesteś humanistą możesz założyć że część humanistyczną zaliczysz i skup sie na przedmiotach które sprawiają Ci kłopot. Generalnie z reguły maturę jest łatwiej zdać niż zawodowe w technikum gdzie musisz miec 70% na praktycznych... 

75% chyba, a nie 70. 

Generalnie maturka jest łatwa, każdy gada, że JAK CIĘŻKO. Przykładaj się na korepetycjach i lekcjach bieżących, ucz w tygodniu i nie będzie problemu. ( :

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...