Skocz do zawartości

Kupno komputera do grania

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 367 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Witam. Od niedawna zacząłem się zastanawiać nad kupnem nowego komputera do grania pod 4K, ustawienia najwyższe no i oczywiście 60 FPS. Złożyłem sobie już sam komputer, ale nie wiem czy takie coś da radę. Na początku pokaże wzór z FAQ : 

Jaki posiadasz budżet na kupno? do 15000 zł
Kiedy zamierzasz kupić zestaw? po świętach, na początku 2019 albo (zależnie od pieniędzy) przed świętami
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora? 1920 x 1080, i7 6700k, GTX 1070 16 GB RAM
Do czego ma służyć komputer? Nagrywanie, gry
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia? tak, monitor
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny? Nie.
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły? raczej tak, chociaż nie znam się na tym, mój kolega pomaga mi ten komputer składać więc może on pomoże
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu? chyba nie 

A to moja propozycja:

Procesor i7 8700K

Karta Graficzna GeForce RTX 2080 ti

Płyta Główna Gigabyte AORUS Gaming 5

Obudowa be quiet! Dark Base 900

Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock Pro 3

Pamięć HyperX Predator DDR4 2x8GB 3000MHz CL15

Zasilacz be quiet! Dark Power Pro P11 1000W

Dysk SSD Corsair MP500 120 GB M.2 PCIe NVMe (to jest dysk na system)

Dysk SSD Samsung 960 Pro 1TB M.2PCIe (to jest dysk na gry i inne programy)

I tutaj pytanie: czy taki komputer da radę? Oczywiście RTX 2080 ti jeszcze nie wyszedł, ani nie było jeszcze żadnych testów, ale mam nadzieje, że ktoś mi pomoże, ktoś kto lepiej zna się na temacie niż ja. Aha i muszę jeszcze zaznaczyć, że wybrałem taki, a nie inny zestaw komputerowy, gdyż potem chciałbym sobie dokupić 2 RTX'a 2080 Ti. I tutaj też pytanie: czy warto? A może zostać przy jednym jak będzie działał. Słyszałem że wiele gier nie obsługuje SLI, więc się trochę boje. No i jeszcze jedna sprawa - dysk (ten od samsunga na gry i programy). On kosztuje 2500zł. Trochę dużo, zwłaszcza że jest to 1/6 tego zestawu. Nie wiem czy taki dysk będzie mi potrzebny i tutaj też pytanie: czy ten dysk można zmienić na jakiś tańszy, który będzie działał tak samo? Bo nie wiem, czy dysk za tyle kasy będzie mi potrzebny tylko do grania i nagrywania, bo nic na komputerze innego nie robie.

Edytowano przez v0id17

Pani Kasia

Niedługo wyjdzie procesor i9 9900k w nie dużo wyższej cenie od i7 8700k więc myśle że warto o nim pomyśleć. Co do karty graficznej jedna spokojnie wystarczy do grania w 4k.

Edytowano przez MrAdrian976

Dobra dzieki. A polecisz jakiś dobry dysk ssd ? Bo trochę szkoda mi tych 2.5 k na ten 1 tb mógłbym se kupić coś innego. 

Pani Kasia

A jest jakaś różnica między dyskiem HDD a SSD, pod względem działania gier? Bo jeżeli gry na SSD działają lepiej tzn. szybciej się np. ładują albo szybciej pobierają się pliki np. z płyty, to wolałbym 2 dyski SSD.

Pani Kasia

Hmmm.... a te 2 co napisałem na górze mogą być? W sensie czy dadzą radę na tym kompie?

Moim zdaniem bez sensu juz taniej wyjdzie jak kupisz jako dysk systemowy https://www.morele.net/dysk-ssd-corsair-mp500-480gb-m-2-pcie-cssd-f480gbmp500-1103281/ i jako drugi dysk jako magazyn danych gry itp https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-su900-1-tb-sata3-asu900ss-1tm-c-1347550/

Edytowano przez MrAdrian976

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 367 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...