Skocz do zawartości

Dysk SSD do laptopa i przeniesienie systemu

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 382 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

Cześć.

Posiadam laptopa Lenovo IdeaPad 510-15IKB z dyskiem HDD, system uruchamia się tragicznie wolno i chciałbym się przesiąść na dysk SSD, zwłaszcza, że mam dostęp do dysku bezpośrednio, nie musze rozbierać pół urządzenia.

Moje pytanie to jaki dysk wybrać i czy jest w ogóle sens używania dysku do 200-250zł jako głównego (nie gram, głównie multimedia i dokumenty)?

I drugie równie ważne pytanie to czy jest możliwość przeniesienia zawartości dysku (dwie partycje, systemowa i fabrycznie zrobiona "Lenovo") bez używania trzeciego nośnika danych? Widziałem na allegro przejściówki 2,5' na usb ale czy to zadziała? I jak zrobić od razu dwie partycje? 

Nigdy nie miałem do czynienia z dyskami SSD, jedynie formatowałem HDD dysk pare razy więc moja wiedza jest minimalna.

Pani Kasia

Kupno używanego dysku wiąże się z ryzykiem, chyba że masz jakiegoś zaufanego sprzedawce.

Co do dysku, dołożyłbym 50 zł i za 300 zł wyrwiesz fajny 250gb dysk ssd cenionych producentów Kingostons lub inni.

Co do przeniesienia systemu na drugi dysk jest dużo poradników, a na partycje możesz później podzielić za pomocą specjalnej opcji w Windows.

Autor tematu Napisano (edytowany)

Dysk już ogarnąłem, będzie w kieszeni na napęd ale teraz mam problem z przeniesieniem systemu bo jest na partycji ogólnej na której jest wszystko a chciałbym przenieść tylko i wyłącznie system ze sterownikami na ssd, jest na to sposób bez formatowania?

Edytowano przez xcepax

Pani Kasia

Nie baw się w klonowania , postaw jak każdy normalny człowiek system od nowa, tylko 30 minut zamiast godzin na przeniesienia. Na klonowanych  czasami  problemy z wyrównywaniem partycji są. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 382 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...