Skocz do zawartości

[Champ] 2 postacie do szybkiego carrowania

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 647 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Szukam postaci na duo, żeby jak najszybciej wbijać range :)

Master i kayle dadza rade?

Edytowano przez AIlfa123

Udostępnij ten post


Link to postu
Pani Kasia

Master - kayle to bardzo specyficzne duo, pierwszy raz uzyte przez chińskich boosterów. Strategia polega na spushowaniu przeciwnika jako Kayle tak, aby wbiła ona level 6 tuż przed przeciwnym toplanerem. Wtedy, master z ultem przychodzi i wykonuje dive'a na toplanereze, który jest pewny na 99% dzięki ulcie Kayle. Przed 6 master oczywiście cały czas farmi. Następnie gank się powtarza, aż zniszczycie turreta, expandujecie na górną jungle i wreszcie na mida. Ważne: kayle rushuje ardenta dla mastera! Bez tego strategia nie działa. Jeśli uważasz. że jesteś w stanie razem ze znajomym wykonać takiego ganka a następnie zamienić swoją przewagę w jeszcze większą przewagę... dlaczego nie? Dziala w masterze, to i niżej, przy dobrym execute też!

 

Problem z tą strategią jest taki, że w obecnej mecie jungla bardzo mocno faworyzuje gankowanie bota, ponieważ jest ono najbardziej opłacalne - patrz, supporty z ardentem czy hypercarry ad. Albo połączenie tego. Jeśli masz taką kombinacje wyciągniętą na przód już od early, to połowa wygranej. Wracając do tematu, jeśli nie będziecie w stanie wykonać dobrze executa, a ich bot wyjdzie górą z laning phase'u, no to krótko mówiąc, możecie mieć w chuj problemów. Niezależnie, strategia jest dobra.

 

Patrząc na całą sytuację... szukasz postaci, żeby "jak najszybciej wbić rangę". Żeby awansować, musisz znać grę, a ją poznajesz grając. I ucząc się, bo to podstawa. Jeśli na serio zależy Ci na byciu w platynie czy w diamencie, wystarczy, że przyłożysz się do gry, oraz skupisz się na sobie. Nigdy nie flejm (czy jak to tam sie po polsku odmnienia!), to nic nie daje poza rozgoryczeniem siebie i całej drużyny. Jeśli jesteś wkurzony, powiedz coś pod nosem o swoim ad, a potem znajdź coś, co mogłeś zrobić lepiej i zwal całą winę na SIEBIE. Jeśli jesteś natomiast wkurwiony, odpocznij. Nie musisz koniecznie teraz grać! Farma jest niesamowicie ważna - celujesz w 9/10 CS/m w każdej grze, realistycznie możliwe jest 7/8 CS/m w każdej grze, a zwykle wychodzi 6/7.

 

Odpowiadając do końca na Twoje pytanie, master i kayle dadzą radę. Świetnym duo może być też janna/lulu + kog/tristana/twitch na bocie. Nie ma to jak exploitowanie łatwych postaci, które są zdecydowanie zbyt silne (kog tylko w duo, a twitch tylko w soloq). Innym pomysłem może być coś w stylu heca + fiora dla splitu - heca pilnuje, żeby drużyna za bardzo nie feedowała kiedy Ty splitujesz fiorą, czy tam jaxem. Nauczysz się grać Asolem - świetny champ do soloq, tylko, że bardzo trudny. Moim zdaniem jednak szybki rankup nie jest dobrym pomysłem, chyba, że w międzyczasie szybko będziesz się uczył gry ze wspomagaczami (nie, nie BoL, mówie o oglądaniu streamów, przeglądaniu poprzednich gier i odtwarzaniu ich pod analizę, ćwiczenie farmienia w customach etc.). W końcu, ranga nie gra.. każdy może być zboostowany.


To wygląda jak sygnatura!

Udostępnij ten post


Link to postu
Pani Kasia

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 647 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...