Skocz do zawartości

Usterki w laptopie

adaslw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio natknąłem się na problem z moim laptopem (Dell Inspiron 15-5558-3659). Mianowicie: Starałem się podkręcić nieco mój sprzęt, więc szukałem różnorakich sposobów na to i natknąłem się na "odparkowywanie rdzeni CPU".

Sposób wyglądał na prosty, sensowny i skuteczny. Zabrałem się do tego z użyciem dwóch programów: 1.Park Control 2. Program, którego niestety nazwy nie pamiętam, ale wyglądał w ten sposób: Skanował rejestr w poszukiwaniu odpowiednich danych, a po ich znalezieniu umożliwiał kliknięcie przycisku "Unpark All" przez co zmieniał wartości znalezionych plików rejestru. Użyłem najpierw tego drugiego i początkowo przyniósł on skutki. Wizualnie wydawało się, że laptop nieco przyspieszył. Negatywny efekt (tak myślę, że to przez odparkowanie) pojawił się po kilku godzinach użytkowania.  Laptop zaczął działać zdecydowanie wolniej, CPU był obciążony w 100% (miewał skoki w obciążeniu) i po sprawdzeniu w Menedżerze Zadań>Wydajność, zauważyłem że procesor pracuje z częstotliwością 0,5Ghz. Szukałem podobnego problemu w internecie, lecz się nie doszukałem. Podjąłem próbę przeskanowania komputera za pomocą AntiMalware'a i mojego antywirusa (Antywirus od Iobit powiązany z Advanced Systemcare 10 Ultimate). Nie przyniosło to skutków, AntiMalware znalazł 6 wirusów: głownie cracki do gier. Po nieudanym usuwaniu wirusów podjąłem się przywracania systemu (najpierw tzw. "odświeżania" - reinstalacji systemu bez usunięcia plików użytkownika, następnie prawidłowe przywracanie), lecz również bez efektu. Proszę was zatem o pomoc.

Screen menedżera zadań:

post-366023-0-12660300-1487781030.png

Masz program do parkowania to sobie go użyj i wyłącz opcje co niepotrzebniej załączyłeś.

Sam sobie ustawiłeś taką wydajność.  Programy też masz sobie przypomnieć i podać będą potrzebne do odblokowania. 

Alternatywa to tylko reinstal systemu albo grzebanie w rejestrze i szukanie błędów które zrobiłeś by je usunąć.  

Gorzej jak namieszałeś przy okazji w  biosie albo uefi i zablokowałeś mnożnik. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Masz tu program , tylko za cholerę w nim nie kombinuj sam !    

Uruchom RealTemp.exe  i sprawdź jak masz ustawioną modulację (  naciśnij settings ) .

Zaznacz modulację i zastosuj , potem znowu odznacz i znowu zastosuj. Sprawdzaj zegar u góry czy pokazuje właściwą częstotliwość

RealTemp.rar

Zrobiłem to co kazałeś i wciąż częstotliwość wynosi niecałe 0.5Ghz. Znalazłem za to program, którego użyłem do "odparkowania" rdzeni. Jest to Disable CPU Core Parking Utility. Aktualnie go pobieram i spróbuję odwrócić efekt za jego pomocą (parkując rdzenie).

Link do screena programu: https://zapodaj.net/aa4b9e217e17a.png.html

Po analizie tym programem (do odparkowywania procesora) wynikło tyle, że rdzenie są zaparkowane.

screen: https://zapodaj.net/1950e2d6cb5c6.png.html

Problem naprawił się po pełnym naładowaniu urządzenia. Nie mam pojęcia czy laptop zwolnił do tego stopnia, ale miałem zepsutą ładowarkę i komputer utrzymywał się na stopniu naładowania 0%. Tak czy siak dziękuję za wszelkie próby pomocy w trudnej sprawie.

Program możesz śmiało używać, służy do regulacji taktowania i kontroli temperatury, raczej nic nie zepsuje i nie zmieni na stałe w systemie. opcje działają tylko w czasie działania programu. 
Na moim lapku przy zasilaniu bateryjnym z 2 h przedłużyłem działanie do 4 h dzięki niemu. 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Usterki w laptopie   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...