Skocz do zawartości
Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 1326 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

kapchat.png

KAP CHAT to prosty skrypt udostępniający funkcję chatu "ad hoc". Najlepiej swoją rolę spełnia na prywatnych stronach z ok. 10 użytkownikami online (choć na dobrym serwerze może ogarnąć sporo więcej).

Aktualna wersja: 1.7.1 (2015-09-02 11:25)

Charakterystyka skryptu:
- nie wymaga rejestracji użytkowników, pisać może każdy kto zna adres,
- obsługuje emotikony,
- obsługuje cenzurę słów,
- obsługuje klikalne linki,
- przetwarza linki z obrazkami i wyświetla obrazki w wiadomości,
- przetwarza linki z youtube, vimeo i dailymotion oraz osadza video na stronie,
- posiada zabezpieczenia antyspamowe,
- ma wiele opcji konfiguracji (wygodne pliki konfiguracyjne),
- jest responsywny, dostosowany zarówno do PC jak i smartfonów,
- po wyłączeniu automatycznego odświeżania można go z powodzeniem użyć jako systemu komentarzy / księgę gości na swojej stronie,
- obsługa trybu aplikacji na systemach mobilnych - po dodaniu strony do ekranu głównego będzie się otwierać w trybie pełnoekranowym, wyświetli się też ładna ikonka -> 

5. W sekcji head swojej strony wklej następujące wiersze:

<!-- KAPCHAT STYLE -->
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="kapchat_files/style/dark.css" />

<!-- jQuery library - pomiń jeśli masz już wczytaną tą lub nowszą wersję -->
<script src="http://code.jquery.com/jquery-1.11.1.min.js"></script>

<!-- jQuery Timer Plugin by Jason Chavannes - pomiń jeśli masz już wczytany -->
<script src='kapchat_files/js/libs/timer.js' type='text/javascript'></script>

<!-- jQuery Cookie Plugin by Klaus Hartl - pomiń jeśli masz już wczytany -->
<script src='kapchat_files/js/libs/cookie.js' type='text/javascript'></script>

<!-- KAPCHAT JS -->
<script src='kapchat_files/kapchat_config.js' type='text/javascript'></script>
<script src='kapchat_files/js/kapchat_functions.js' type='text/javascript'></script>
<script src='kapchat_files/js/kapchat.js' type='text/javascript'></script> 

Zmiana ustawień domyślnych:

Za zmianę ustawień KAP CHATA odpowiadają dwa pliki:

• kapchat_files/server_config.php - ustawienia bazy (dane połączenia, zakres wyświetlanych wiadomości),
  • kapchat_files/kapchat_config.js - ustawienia klienta (odświeżanie, cenzura, folder z emotikonami).

Opis poszczególnych zmiennych znajdziesz wewnątrz plików.

Zmiana stylu:

Domyślnie KAPCHAT ma ustawiony styl "dark", aby to zmienić w pliku index.html zamień linijkę:

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="kapchat_files/style/dark.css" />

na:

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="kapchat_files/style/light.css" />

Aby wygląd był czytelny warto też zmienić folder z ikonami na "black" - ustawienia znajdziesz w pliku kapchat_files/kapchat_config.js

Skrypt na licencji Creative Commons (najbardziej liberalna wersja) - w skrócie: można robić wszystko, byle nie przypisywać sobie autorstwa i wspomnieć o mnie w swoim kodzie:
http://www.mpcforum.pl/s/01bbb37'>http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/legalcode

Edytowano przez Hans Kloss PL

Chcesz precyzyjnej i zrozumiałej odpowiedzi? - Zadaj precyzyjne i zrozumiałe pytanie. Nie przyjmuję zleceń.
Nie odpowiadam na priv na pytania, które można zadać na forum. Chcesz mojej pomocy - oznacz mnie w poście =>  @"Hans Kloss PL" 

Pani Kasia

Odświeżam - dodałem wczoraj wersję 1.3 poprawiającą wszystkie (?) bugi, dodającą klikalne linki, poprawiłem też wygląd i dodałem styl light (wszystkie zmiany uwzględnione w treści pierwszego posta).

Chcesz precyzyjnej i zrozumiałej odpowiedzi? - Zadaj precyzyjne i zrozumiałe pytanie. Nie przyjmuję zleceń.
Nie odpowiadam na priv na pytania, które można zadać na forum. Chcesz mojej pomocy - oznacz mnie w poście =>  @"Hans Kloss PL" 

Autor tematu Napisano (edytowany)

Odświeżam - dodałem wersję 1.4:

1. Przebudowa struktury plików oraz dodanie prefiksów do nazw funkcji i zmiennych - ułatwia to bezkonfliktową integrację KAP CHATA z własną stroną.
  2. Wyciągnąłem wszystkie zmienne konfiguracyjne do dwóch plików (dla zmiennych serwera i klienta) - ułatwia to konfigurację.
  3. Poprawiłem drobne błędy, dodałem kosmetyczne zmiany w wyglądzie.
  4. Zaktualizowałem dokumentację (+ dodałem opis integracji z własną stroną).

Wszystkie zmiany są uwzględnione w treści pierwszego posta.

Edytowano przez Hans Kloss PL

Pani Kasia

Odświeżam - dodałem wersję 1.5 (wczoraj - pewnie niektórzy już zauważyli ;) ):

1. Dodałem możliwość zmiany koloru nicku.
  2. Dodałem możliwość wyboru emotikon z listy.
Wszystkie zmiany są uwzględnione w treści pierwszego posta (są także najnowsze screeny).

Odświeżam - dodałem wersję 1.6:

1. Dodałem przetwarzanie linków z obrazkami - obrazki .jpg .png .gif .bmp i .svg są teraz wyświetlane bezpośrednio w treści wiadomości.
  2. Dodałem automatyczne zapisywanie ustawień.

Odświeżam - dodałem wersję 1.7:

1. Przetwarzanie linków z youtube, vimeo i dailymotion (osadzanie video w treści wiadomości).
  2. Zabezpieczenie antyspamowe (konfigurowalne, z możliwością wyłączenia dla poprawy wydajności).
  3. Przebudowany mechanizm wyświetlania (nie odświeża się cały widok - dynamicznie są dodawane tylko nowe wiadomości).
  4. Kilka kosmetycznych zmian w wyglądzie i kolejna refaktoryzacja kodu.

W kolejnych updatach planuję:

• wprowadzenie opcjonalnego zabezpieczenia hasłem,
  • graficzny panel administratora do dynamicznej konfiguracji,
  • możliwość "wyciszania" niechcianych rozmówców,
  • poprawę wydajności,
  • dodanie nowych stylów i przebudowę plików css.

Pani Kasia

Zapominając o wcześniejszym bezsensownym "czymś".

Propozycje:

-możliwość ustalenia moderatorów, którzy mogą banować spamerów i usuwać wiadomości

-możliwość usuwania własnych wiadomości

-specjalny wygląd nazwy (?text-shadow, gif?), ale po wykupieniu VIPa (trzeba jakoś zarabiać na swojej pracy :yay: )

-wybór avatara

-małe ikonki, przyznawane przez moderatorów (rangi/ coś w rodzaju ikonek na ts3)

-możliwość organizowania minieventów (jak na twitchu, np.: losowanie użytkownika, który napisze daną frazę)

-lista osób online

@ArcheR.

Dzięki za garść propozycji ;)

Co do większości Twoich propozycji (moderacja, specjalny wygląd, vip, ikonki/rangi) - rozmijają się one z głównym założeniem projektu:

"KAP CHAT to prosty skrypt udostępniający funkcję chatu "ad hoc". Najlepiej swoją rolę spełnia na prywatnych stronach z ok. 10 użytkownikami online"

Pójście w proponowaną przez Ciebie stronę jest ograniczone zastosowaną technologią i przeznaczeniem (prywatne strony gdzie zazwyczaj jest tylko php + mysql) - natomiast są to świetne pomysły jeśli robiłbym to kiedyś w oparciu o sockety i sam hostował program. No ale to już osobna gałąź projektu. To samo tyczy się listy osób online - skrypt w założeniu ma nie utrzymywać sesji i nie wymagać rejestracji.

Co do kasowania wiadomości - dodam taką opcje dla administratora chatu (jak zrobię panel). Dla reszty taka opcja jest wg mnie zbędna - znikające wiadomości mogą psuć sens dyskusji.

Ogólnie - pomysły bardzo fajne, ale z ich realizacją muszę się wstrzymać, bo byłby to niejako osobny produkt.

Odświeżam, znalazłem lukę w jednym z zapytań do bazy - poprawione, wrzuciłem łatkę 1.7.1

Pani Kasia

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...