Skocz do zawartości

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

kapchat.png

KAP CHAT to prosty skrypt udostępniający funkcję chatu "ad hoc". Najlepiej swoją rolę spełnia na prywatnych stronach z ok. 10 użytkownikami online (choć na dobrym serwerze może ogarnąć sporo więcej).

Aktualna wersja: 1.7.1 (2015-09-02 11:25)

Charakterystyka skryptu:
- nie wymaga rejestracji użytkowników, pisać może każdy kto zna adres,
- obsługuje emotikony,
- obsługuje cenzurę słów,
- obsługuje klikalne linki,
- przetwarza linki z obrazkami i wyświetla obrazki w wiadomości,
- przetwarza linki z youtube, vimeo i dailymotion oraz osadza video na stronie,
- posiada zabezpieczenia antyspamowe,
- ma wiele opcji konfiguracji (wygodne pliki konfiguracyjne),
- jest responsywny, dostosowany zarówno do PC jak i smartfonów,
- po wyłączeniu automatycznego odświeżania można go z powodzeniem użyć jako systemu komentarzy / księgę gości na swojej stronie,
- obsługa trybu aplikacji na systemach mobilnych - po dodaniu strony do ekranu głównego będzie się otwierać w trybie pełnoekranowym, wyświetli się też ładna ikonka -> 

5. W sekcji head swojej strony wklej następujące wiersze:

<!-- KAPCHAT STYLE -->
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="kapchat_files/style/dark.css" />

<!-- jQuery library - pomiń jeśli masz już wczytaną tą lub nowszą wersję -->
<script src="https://code.jquery.com/jquery-1.11.1.min.js"></script>

<!-- jQuery Timer Plugin by Jason Chavannes - pomiń jeśli masz już wczytany -->
<script src='kapchat_files/js/libs/timer.js' type='text/javascript'></script>

<!-- jQuery Cookie Plugin by Klaus Hartl - pomiń jeśli masz już wczytany -->
<script src='kapchat_files/js/libs/cookie.js' type='text/javascript'></script>

<!-- KAPCHAT JS -->
<script src='kapchat_files/kapchat_config.js' type='text/javascript'></script>
<script src='kapchat_files/js/kapchat_functions.js' type='text/javascript'></script>
<script src='kapchat_files/js/kapchat.js' type='text/javascript'></script> 

Zmiana ustawień domyślnych:

Za zmianę ustawień KAP CHATA odpowiadają dwa pliki:

• kapchat_files/server_config.php - ustawienia bazy (dane połączenia, zakres wyświetlanych wiadomości),
  • kapchat_files/kapchat_config.js - ustawienia klienta (odświeżanie, cenzura, folder z emotikonami).

Opis poszczególnych zmiennych znajdziesz wewnątrz plików.

Zmiana stylu:

Domyślnie KAPCHAT ma ustawiony styl "dark", aby to zmienić w pliku index.html zamień linijkę:

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="kapchat_files/style/dark.css" />

na:

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="kapchat_files/style/light.css" />

Aby wygląd był czytelny warto też zmienić folder z ikonami na "black" - ustawienia znajdziesz w pliku kapchat_files/kapchat_config.js

Skrypt na licencji Creative Commons (najbardziej liberalna wersja) - w skrócie: można robić wszystko, byle nie przypisywać sobie autorstwa i wspomnieć o mnie w swoim kodzie:
https://www.mpcforum.pl/s/01bbb37'>https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/legalcode

Edytowano przez Hans Kloss PL

Chcesz precyzyjnej i zrozumiałej odpowiedzi? - Zadaj precyzyjne i zrozumiałe pytanie. Nie przyjmuję zleceń.
Nie odpowiadam na priv na pytania, które można zadać na forum. Chcesz mojej pomocy - oznacz mnie w poście =>  @"Hans Kloss PL" 

Pani Kasia

Odświeżam - dodałem wczoraj wersję 1.3 poprawiającą wszystkie (?) bugi, dodającą klikalne linki, poprawiłem też wygląd i dodałem styl light (wszystkie zmiany uwzględnione w treści pierwszego posta).

Chcesz precyzyjnej i zrozumiałej odpowiedzi? - Zadaj precyzyjne i zrozumiałe pytanie. Nie przyjmuję zleceń.
Nie odpowiadam na priv na pytania, które można zadać na forum. Chcesz mojej pomocy - oznacz mnie w poście =>  @"Hans Kloss PL" 

Autor tematu Napisano (edytowany)

Odświeżam - dodałem wersję 1.4:

1. Przebudowa struktury plików oraz dodanie prefiksów do nazw funkcji i zmiennych - ułatwia to bezkonfliktową integrację KAP CHATA z własną stroną.
  2. Wyciągnąłem wszystkie zmienne konfiguracyjne do dwóch plików (dla zmiennych serwera i klienta) - ułatwia to konfigurację.
  3. Poprawiłem drobne błędy, dodałem kosmetyczne zmiany w wyglądzie.
  4. Zaktualizowałem dokumentację (+ dodałem opis integracji z własną stroną).

Wszystkie zmiany są uwzględnione w treści pierwszego posta.

Edytowano przez Hans Kloss PL

Pani Kasia

Odświeżam - dodałem wersję 1.5 (wczoraj - pewnie niektórzy już zauważyli ;) ):

1. Dodałem możliwość zmiany koloru nicku.
  2. Dodałem możliwość wyboru emotikon z listy.
Wszystkie zmiany są uwzględnione w treści pierwszego posta (są także najnowsze screeny).

Odświeżam - dodałem wersję 1.6:

1. Dodałem przetwarzanie linków z obrazkami - obrazki .jpg .png .gif .bmp i .svg są teraz wyświetlane bezpośrednio w treści wiadomości.
  2. Dodałem automatyczne zapisywanie ustawień.

Odświeżam - dodałem wersję 1.7:

1. Przetwarzanie linków z youtube, vimeo i dailymotion (osadzanie video w treści wiadomości).
  2. Zabezpieczenie antyspamowe (konfigurowalne, z możliwością wyłączenia dla poprawy wydajności).
  3. Przebudowany mechanizm wyświetlania (nie odświeża się cały widok - dynamicznie są dodawane tylko nowe wiadomości).
  4. Kilka kosmetycznych zmian w wyglądzie i kolejna refaktoryzacja kodu.

W kolejnych updatach planuję:

• wprowadzenie opcjonalnego zabezpieczenia hasłem,
  • graficzny panel administratora do dynamicznej konfiguracji,
  • możliwość "wyciszania" niechcianych rozmówców,
  • poprawę wydajności,
  • dodanie nowych stylów i przebudowę plików css.

Pani Kasia

Zapominając o wcześniejszym bezsensownym "czymś".

Propozycje:

-możliwość ustalenia moderatorów, którzy mogą banować spamerów i usuwać wiadomości

-możliwość usuwania własnych wiadomości

-specjalny wygląd nazwy (?text-shadow, gif?), ale po wykupieniu VIPa (trzeba jakoś zarabiać na swojej pracy :yay: )

-wybór avatara

-małe ikonki, przyznawane przez moderatorów (rangi/ coś w rodzaju ikonek na ts3)

-możliwość organizowania minieventów (jak na twitchu, np.: losowanie użytkownika, który napisze daną frazę)

-lista osób online

@ArcheR.

Dzięki za garść propozycji ;)

Co do większości Twoich propozycji (moderacja, specjalny wygląd, vip, ikonki/rangi) - rozmijają się one z głównym założeniem projektu:

"KAP CHAT to prosty skrypt udostępniający funkcję chatu "ad hoc". Najlepiej swoją rolę spełnia na prywatnych stronach z ok. 10 użytkownikami online"

Pójście w proponowaną przez Ciebie stronę jest ograniczone zastosowaną technologią i przeznaczeniem (prywatne strony gdzie zazwyczaj jest tylko php + mysql) - natomiast są to świetne pomysły jeśli robiłbym to kiedyś w oparciu o sockety i sam hostował program. No ale to już osobna gałąź projektu. To samo tyczy się listy osób online - skrypt w założeniu ma nie utrzymywać sesji i nie wymagać rejestracji.

Co do kasowania wiadomości - dodam taką opcje dla administratora chatu (jak zrobię panel). Dla reszty taka opcja jest wg mnie zbędna - znikające wiadomości mogą psuć sens dyskusji.

Ogólnie - pomysły bardzo fajne, ale z ich realizacją muszę się wstrzymać, bo byłby to niejako osobny produkt.

Odświeżam, znalazłem lukę w jednym z zapytań do bazy - poprawione, wrzuciłem łatkę 1.7.1

Pani Kasia

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...