Skocz do zawartości
  • wpis
    1
  • komentarzy
    4
  • wyświetleń
    490

O blogu

Blog prowadzony jest przez 2 letniego doświadczonego twórce gier oraz programistę gier. Opisuje prawie każdą rzecz, od stworzenia zespołu bez żadnego nakładu finansowego, reklamowania gier, wybierania platformy do gier. Opisuje także porady dla początkujących, a może nawet zaawansowanych programistów, jak szukać bugów, jak oszczędzić miejsce w grze, płynność i funkcjonalność.

Wpisy w tym blogu

nycaffjs

POCZĄTKI #1

Witam was w pierwszym wpisu na moim blogu!, w pierwszym poście omówię razem z wami początki tworzenia dobrego zespołu tworzącego gry.

Załóżmy że tworzysz swoje pierwsze studio gier. Musisz pomyśleć jakie gry będzie tworzyć, na jakie platformy będą to gry, i na jakie strony będziesz publikował te gry. Nie zapominajmy także o nazwie studia, dobrym i solidnym opisie, fanpage, itp.

 

Jak wymyślić nazwę studia?. Zakładając własne, pod pierwszą nazwą "Goto Team Studio" chciałem uzyskać krótką nazwę, oraz łatwą do zapamiętania. Cechowałem sobie w tej nazwie słowo "iść do przodu", czyli "Goto". Może to słowo nie znaczy tyle po angielsku ale ma jakąś cechę którą mogą niektórzy odkryć. W środku 2018 roku, z "Goto Team Studio" zrobiłem "Playrid Studio", całkowity re-design studia. Zaczęliśmy tworzyć nowe typy gier, zdobyliśmy nowe logo oraz nazwę, i znaleźliśmy dobrą stronę do publikowania naszych produkcji. Przy Playrid Studio myślałem także nad tym co przy starej nazwie ale chciałem uwzględnić że teraz będziemy tworzyli więcej gier, (z czasem do studia weszło także tworzenie programów użytkowych). Przy tworzeniu nazwy studia warto eksperymentować z różnymi słowami (czy to tłumaczyć je na różne języki, czy to wymyślać własne.) przykładem jest właśnie aktualna nazwa mojego studia:

Cytat

 

PLAY - grać

RID - wybawić/oczyścić

 

W moim koncepcie, nazwa studia miała symbolizować praktycznie nowy zespół.

 

W następnej części "POCZĄTKÓW" opowiem o tym gdzie znaleźć solidny zespół.

Bo przecież gra bez programistów/grafików/muzyka/... nie powstanie.

 


×
Okienko zamknie się za 5 sekund...