Skocz do zawartości

Witaj na

MultiPlayer Community Forum | Kody, Porady | Gry online

Zarejestruj się aby otrzymać dostęp do pełnej funkcjonalności forum. Po rejestracji i zalogowaniu będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi na istniejące wątki, wysyłać wiadomości prywatne, wysyłać aktualizacje statusu, zarządzać swoim profilem i wiele więcej. Jeśli masz konto zaloguj się tutaj - w innym przypadku stwórz konto tutaj.

Zdjęcie

[Pytanie] Jak zainstalować FreeBsd na komputerze(laptop)

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz odpisać na ten temat.
13 odpowiedzi na ten temat

Kamo2246

Kamo2246

Debiutant

• Members
  • PipPip
  • 118 postów
Jak w temacie . Chc zainstalowa FreeBsd na laptopie chodzi mi

- czy mam wypali pytk ?
ad 1 - jak tak to podajcie linka do Pobrania
- Jaki tutek ? do zainstalowania
- Chc zrobi mini-dedyka pod serwer metin2 który bdzie chodzi 24/7
- I chciabym wiedzie co i jak musz zrobi

Z góry dzikuj za pomoc oraz dam Like za sensown odp ..

szymano123

szymano123

MPC Popular User II

• Postmaker
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1543 postów

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść

Tu masz wszystko.

piotrekkkkkk

piotrekkkkkk

MPC Popular User

• Postmaker
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1250 postów
  • Lokacja:Opolskie
  • Hobby:Piłka nożna, FIFA, IT, Samochody, NFS
Łap

Obama wie, co robisz!!!
Dodany obrazek

Kamo2246

Kamo2246

Debiutant

• Members
  • PipPip
  • 118 postów
Macie like

- Tylko że ja chcę zainstalować go na komputerze to niech ktoś mi poda jak możesz BSD w formacie iso czy coś którego mogę zbootować na pendrive bo nie mam napędu

-

jaką versję pobrać ? chcę wypalić system na płycie bądź pendrive

Edytowany przez Kamo2246, 28 październik 2012 - 17:32.

.:KuKiS:.

Początkujący

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Lokacja:Gdzieś na świecie :)
  • Hobby:Rosołek z własnej kury, Chipsy z biedronki, pasztet z własnego króla, mięsko z własnej świnki... Ahh... :]
Musisz pobrać odpowiadnią wersję FreeBSD, następnie wypalasz płytkę lub bootujesz i instalujesz. Tylko jeszcze wszystko zależy od tego, czy chcesz zainstalować FreeBSD jako jeden system, czy jako wirtualną maszynę..

Dodany obrazek

Kamo2246

Kamo2246

Debiutant

• Members
  • PipPip
  • 118 postów
@ UP chodzi mi o to żeby zrobić taki mini dedyka na Free BSD chcę założyć serwer metin2 czy tak jak bym kupił dedyka od kogoś

Początkujący

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Hobby:Rosołek z własnej kury, Chipsy z biedronki, pasztet z własnego króla, mięsko z własnej świnki... Ahh... :]
Aha, czyli FreeBSD na gołej maszynie. Sam tak chciałem zrobić, ale przeraził mnie troszkę pobór prądu przez serwer. Jeżeli stawiasz w domu serwer Metin2, to napotkasz pewnie sporo problemów, możesz mieć problemy z łączem podczas zapełnienia serwera, duży pobór prądu, itp..

Dodany obrazek

Kamo2246

Kamo2246

Debiutant

• Members
  • PipPip
  • 118 postów
Czyli lepiej postawić serwer na windows tzw Emulator 24/7 ? a co do prądu i tak nie płacę ;]

Początkujący

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów
Nie, lepiej wywalić Windowsa i postawić FreeBSD na czystym sprzęcie, wtedy będzie miał dostęp do większej ilości zasobów , co przełoży się na wydajność systemu.

Dodany obrazek

Kamo2246

Kamo2246

Debiutant

• Members
  • PipPip
  • 118 postów

Jeżeli stawiasz w domu serwer Metin2, to napotkasz pewnie sporo problemów, możesz mieć problemy z łączem podczas zapełnienia serwera, duży pobór prądu, itp..

Zastanawiam się teraz bo jak mam mieć problemy z połączeniem to wolę nie robić wcale tzn instalować BSD.

- I jeszcze pytanie mam jedno - jak mam swojego no-hamachi to co mogę zrobić żeby w cliencie pokażywało On-Line (serwer) tak jak na dedyku ?

- A co do prądu to Laptop raczej nie pobiera dużo prądu ile on ma vat nie tyle co komputer hehe

Edytowany przez Kamo2246, 28 październik 2012 - 18:11.

Początkujący

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów
Jeżeli chodzi o laptop, to tu masz rację, mój w stresie max 50W pobierał.

Co do problemów z łączem, chodziło mi tu raczej o bardzo spowolniony internet podczas zapełnienia serwera.

Jak postawisz FreeBSD, i poprawnie poinstalujesz sterowniki to powinno wszystko śmigać, dla ułatwienia pracy, możesz wrzucić środowisko graficzne, wtedy będziesz mógł skorzystać np. z Internetu w laptopie.

Dodany obrazek

Kamo2246

Kamo2246

Debiutant

• Members
  • PipPip
  • 118 postów
Dzięki za pomoc lajkuje cię all w postach . A co do prądu to nie powinien tak dużo pobierać no i + chłodzenie do tego żeby sie nie przegrzał ;] hehe

a co do neta to bezpośrednie stałe łącze 20 Mb/s to nie powinien serwer chodzić lipka ?

Sapyto

Sapyto

Debiutant

• Members
  • PipPip
  • 129 postów
Polecam Pc-BSD

Kamo2246

Kamo2246

Debiutant

• Members
  • PipPip