Skocz do zawartości

Witaj na MPCforum - Cheaty, Boty, Bugi, Hacki do gier online
Zarejestruj się aby otrzymać dostęp do pełnej funkcjonalności forum. Po rejestracji i zalogowaniu będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi na istniejące wątki, wysyłać wiadomości prywatne, wysyłać aktualizacje statusu, zarządzać swoim profilem i wiele więcej. Jeśli masz konto zaloguj się tutaj - w innym przypadku stwórz konto tutaj.

Zdjęcie

[TuT] Stawianie serwera na TShock

tshock terraria pliki serwerowe pluginy serwer komendy 1.1.2

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
143 odpowiedzi na ten temat

MeM aka KaM

MeM aka KaM

MPC Popular User II

• exModerator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2429 postów

*
POPULARNY

Dodany obrazek
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodany obrazek

Na wstępie chciałbym wam przedstawić ten oto poradnik, który polega na postawieniu serwera Terrarii 1.1.2 z pluginami oparty na plikach TShock. Są to bardzo stabilne pliki, można je samemu konfigurować do własnych potrzeb jak kto tylko chce. Ma dużo możliwości i co najlepsze można używać komend podczas gry. Będzie to obszerny poradnik i będzie na bieżąco aktualizowany. W razie jakiś pytań, pisać na PW. Postaram się jakoś pomóc mimo tego, że sam jeszcze do końca nie ogarnąłem tego wszystkiego.

Dobra koniec tego wstępu, teraz przejdźmy do rzeczy. :)

Dodany obrazek

1. Pobieranie TShock :

a ). możemy pobrać najnowszą wersję 3.9.0.0526 z :

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść

skan do pliku :

b ). lub na prośbę, któregoś z użytkowników wrzucę na serwer jaki tylko by chciał.

2. Uruchamianie serwera TShock :

a ). wypakowywujemy w dowolnym wybranym przez siebie miejscu ,
b ). uruchamiamy plikiem TerrariaServer.exe ,
c ). będziemy poproszeni o podanie opcji :
  • Server Port - port serwera ; standardowo jest 7777, więc najlepiej nacisnąć ENTER chyba że, ktoś jest zmuszony podać inny port ,
d ). gdy serwer będzie gotowy wyświetli w konsoli taką wiadomość : To become superadmin, join the game and type /auth [authcode] <-- w tym miejscu będzie kod, który w późniejszej fazie będziemy potrzebować, aby mieć uprawnienia SuperAdmina. :) ,
e ). nasz serwer działa, więc uruchamiamy Terrarie i logujemy się do naszego serwera ( jeśli serwer stawiacie przez Hamachi to musicie wejść na swoje IP z Hamachi ) ,
f ). jeśli jesteście już na swoim świecie wpiszcie komende /auth [authcode] da wam to możliwość utworzenia konta na serwerze dające dostęp do wszystkich komend ,
g ). następnie wpisujecie : /user add [nazwa_użytkownika]:[hasło] superadmin ,
h ). zaloguj się używając podanych wyżej danych, czyli np. : /login nazwa_użytkownika hasło ,
i ). na końcu ( jeśli nie chcemy za każdym razem jak wchodzimy na serwer się logować ) wpisujemy : /auth-verify .

3. Konfiguracja pliku konfiguracyjnego serwera.

Konfiguracja serwera znajduje się w pliku config.json , który znajduję się w folderze tshock. Zaprezentuje co znajduje się w takim pliku serwerowym i opisze co znaczą poszczególne konfiguracje :

Spoiler

Cała konfiguracja serwera. Niektórych nie dałem rady przetłumaczyć.

4. Komendy.

Teraz wam przedstawię komendy dostępny w TShock. :) Jest ich mnóstwo, lecz na początek przedstawię te najważniejsze. Niektóre są dostępne dla osób bez uprawnień, lecz jest ich mniej, a więcej dla osób z uprawnieniami. Jednak opiszę je po kolei. :) Z czasem będę aktualizował je żeby były znane wszystkie komendy i na prośbe użytkowników jeśli takowe będą. :)

Komendy dam w spoilerze, bo jest ich na prawdę dużo. :P
Spoiler

Dużo osób ma problemy z ustawieniem regionu. Tutaj pokaże kolejność komend aby dobrze nałożyć cuboida.

1. /region set 1 - zaznaczamy LEWY GÓRNY RÓG poprzez stuknięcie odpowiednim narzędziem do materiału,
2. /region set 2 - zaznaczamy PRAWY DOLNY RÓG poprzez stuknięcie odpowiednim narzędziem do materiału,
3. /region define nazwa_regionu - definiujemy nazwę naszego regionu,
4. /region protect nazwa_regionu true/false - wartość true oznacza włączoną ochronę, a false wyłączoną,

Zabezpieczenie nałożone. Ale - jeśli ustawiamy region dla danego gracza potrzebujemy do powyższych komend dopisać jeden punkt :

5. /region allow nazwa_gracza nazwa_regionu - zezwala danemu graczowi na budowaie i niszczenie w utworzonym regionie.

Mam nadzieję, że dzięki temu mniej Administratorów, Moderatorów na serwerach będzie miało z tym problemy. ;)

5. Konfigurowanie MOTD - czyli Message Of The Day ( Wiadomość Dnia ).

Użwając TShock'a system MOTD jest bardziej zaawansowany niż w standardowej Terrari. W folderze /tshock znajduje się plik motd.txt , który można zedytować bardziej profesjonalnie i jak tylko się chce.
Następujące zmienne są takie :

%map% -
Wyświetla nazwę mapy na której aktualnie gramy.
%players% - Wyświetla listę aktualnie zalogowanych graczy.

Przykład :

Witaj na moim serwerze!
Aktualna mapa: %map%
Zalogowani gracz: %players%

Możesz również zmienić kolor liter każdej linijki. Służa do tego zmienne %r,g,b% posiadające 3-cyfrowe wartości od 0 do 255.
  • %255,000,000% = Czerwony
  • %000,255,000% = Zielony
  • %000,000,255% = Niebieski
Przykład :

%255,000,000%
Witaj na moim serwerze!
%000,255,000%Aktualna mapa: %map%
%000,000,255%Zalogowani gracze: %players%

6. Lista NPC dostępnych w grze.

Podam wam listę wszystkich dostępnych NPC w Terrari wraz z numerami ID oraz nazwami.
Spawnujemy je komendą : /spawnmob id lub "nazwa" :
Spoiler

7. Lista itemów.

Przedstawię wam teraz listę wszystkich dostępnych itemów w Terrari.
Dodaje je za pomocą komendy : /i id_itemu lub "nazwa_itemu".
Spoiler

8. TShockDBEditor - potężne narzędzie do administrowania danymi na serwerze.

Jest to wspaniałe narzędzie dzięki, któremu można kilkoma kliknięciami nadać, usunącz lub/i zmienić uprawnienia do poszczególnych grup, a także dodać, usunąć lub/i zmienić grupy. I nie tylko. Ten program ma wiele funkcji, które przydadzą się każdemu Administratorowi serwera. Teraz krótko go opisze.

Ściągamy najnowszą wersję
TShockDBEditor np. stąd :

lub mogę na życznie użytkownika wstawić na inny jakiś serwer.

Skan do pliku :

Następnie wypakowywujemy do dowolnego miejsca na dysku i uruchamiamy plik TShockDBeditor.exe jak Administrator.
Klikamy na Open Database i wybieramy plik tshock.sqlite znajdujący się w folderze /tshock.

Opcje programu :
  • Remote Database Connections - pozwala administrować użytkownikowi bazą danych serwera.
  • Item Bans - Whitelist/Blacklist itemów, które gracz może wnieść na serwer.
  • Group Manager ( Patrz : Screenshot ) - Edytuje grupy i uprawnienia.
  • User Manager - Dodaje, przegląda, edytuje i usuwa użytkowników.
  • Ban Manager - Menedżer zbanowanych graczy.

9.Lista buff'ów.

Spoiler

Dodany obrazek

Mam nadzieję, że ten TuT przyda się początkującym osobom jak i także tym zaawansowanym. :) Trochę się napracowałem, bo pisałem ten poradnik ponad 5godz. :D Od 10 rano dnia dzisiejszego. :) Mam nadzięję, że moja praca zostanie doceniona. :)

I jeśli znalazł ktoś jakieś błędy, niedopatrzenie lub podobne proszę mi zgłosić wszystko poprawię. Mogą być jakieś błedy, bo było tyle tego, że mogłem się pogubić i walnąć jakąś gafę, szczególnie, że jestem po nocce. :D

Jeśli TuT okazał się pomocny

i jesteś zadowolony z mojej pracy.

możesz się odwdzięczyć,

klikając na

Lubię To ! :)

Poradnik jest napisany w całości przeze mnie i zabraniam kopiowania, powielania i rozpowszechniania mojej pracy.

Pozdrawiam

xKaMaSx

:)

Edytowany przez xKaMaSx, 25 styczeń 2013 - 16:17.

MeM aka KaM

exMod

Veviszcz

Veviszcz

24h with MPC

• Blue Member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3680 postów
  • Lokacja:Wrocław
  • Hobby:Motoryzacja

Bardzo dobre wykonanie.
Nie wiedziałem o tym.
Aż tyle Ci zajęło ? o_O
Bardzo dobra robota !
Oczywiście Lajk za pracę leci !
Jeszcze raz Dobra Robota :)

Dodany obrazek
Serwer:
EUNE | Nick: Strup3k | Level: 30 | Dywizja: Silver V
Ulubiona rola: AD Carry/Solo
Dodany obrazek

MeM aka KaM

MeM aka KaM

MPC Popular User II

• exModerator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2429 postów

Jest ten gracz zarejestroway na serwie ? Chodzi mi o to czy robił register i czy jest w jakiejś grupie ? Jak tak to w jakiej. I czy stosował opcje /login. :)

Edytowany przez xKaMaSx, 27 grudzień 2011 - 18:00.

MeM aka KaM

exMod

MeM aka KaM

MeM aka KaM

MPC Popular User II

• exModerator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2429 postów

Jest w grupie strażnicy, ale wyświetla Ci, że nie ma takiego gracza z tego powodu braku rejestracji konta na serwerze. Konto musi być zarejestrowane i gracz musi być zalogowany, inaczej serwer nie będzie go wykrywał, dlatego nie możesz ustawić regionu. Ja właśnie testowałem ustawiłem sobie region i kumpel nie mógł mi tego regionu rozwalić. :)

Niech kolega najpierw zrobi tak :
  • /register [username] [password]
  • /user add [accountname:password] [group]
  • /login [username] [password]
Powinno pójść, bo u mnie i u kumpla działa. Musi być w takiej kolejności. Jeśli to się uda to z regionem nie powinno być problemu. :)

Edytowany przez xKaMaSx, 27 grudzień 2011 - 18:33.

MeM aka KaM

exMod

MeM aka KaM

MeM aka KaM

MPC Popular User II

• exModerator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2429 postów

Spróbuj przez TShockDBEditor zrobić konto. Opis jest na górze w poradniku.

Tu masz ss'a.

Dodany obrazek

Jak już to zrobisz niech kolega wejdzie na serwer i po prostu się zaloguje /login [username] [password].

P.S. A ktoś inny próbował wbić na serwer ? Ktoś inny ma ten sam problem ?

@Edit
Widzę, że na screenie uruchamiacie na porcie 7779. Spróbuj na standardowym porcie 7777.

Edytowany przez xKaMaSx, 27 grudzień 2011 - 19:13.

MeM aka KaM

exMod

MeM aka KaM

MeM aka KaM

MPC Popular User II

• exModerator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2429 postów

Hmm podaj mi co mam skonfigurować wszystkie dane ja poskładam to w kupe, spakuje i podam Ci linka do gotowych plików i tylko będziesz musiał odpalić. Może wtedy zadziała. Ja nie wiem u mnie wszystko działa jak należy i normalnie mi działa z innymi graczami... <_< Widocznie coś źle musisz robić. Także podaj dane ja zrobię Ci paczkę i wtedy spróbujemy. :)

@UP
To spróbuj tak :
  • /region set [1/2]
  • /region define [name]
  • /region allow [name] [regionname]
  • /region protect [name] [true/false]
W takiej kolejności spróbuj zrobić. Ja w takiej robiłem i mi działa. A i czy jak innym robiłeś cuba to działa czy tylko u tego kolegi ?

@Edit

A plik config.json w folderze /tshock konfigurowałeś ? Jak nie to masz ss'a i ustaw tak jak powinno być.

Dodany obrazek

Edytowany przez xKaMaSx, 27 grudzień 2011 - 20:18.

MeM aka KaM

exMod

MeM aka KaM

MeM aka KaM

MPC Popular User II

• exModerator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2429 postów

Dobra zrobię upload i dam Ci linka. :)

@Edit

Masz tutaj :

. W folderze Terraria 1.1.1 . I te pierwsze bez opisu. Wypakuj skonfiguruj plik config.json i odpal. :)

Edytowany przez xKaMaSx, 27 grudzień 2011 - 22:42.

MeM aka KaM

exMod

MeM aka KaM

MeM aka KaM

MPC Popular User II

• exModerator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2429 postów

@Ref

@Topic

Dodana nowa wersja TShock'a 3.4.1.1221 ! Dostępna na moim Chomiku. Link na samej górze. :)

@up

Ściągnij nową wersję. Też się męczyłem od wczoraj z tym ustawieniem, aż w końcu stestowałem tą nową wersję i śmiga. :)

MeM aka KaM

exMod

robcio4545

robcio4545

Debiutant

• Members
  • PipPip
  • 115 postów
Mam pytanko. Czy mógłbyś zrobić poradnik jak postawić serwa bez żadnych pluginów? Bo chciałem sobie dodać kilka itemków^^

MeM aka KaM

MeM aka KaM

MPC Popular User II

• exModerator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2429 postów

Mam pytanko. Czy mógłbyś zrobić poradnik jak postawić serwa bez żadnych pluginów? Bo chciałem sobie dodać kilka itemków^^

Jeśli chodzi Ci o dodawanie itemów to nie trzeba stawiać serwera. ;) po prostu użyj programiku, który jest w tym linku :

. Nazywa się Inventory Editor. :) Włączasz wczytujesz swoją postać i robisz z nią co chcesz, dodajesz i usuwasz. :)

Czyli jak zrobic te rangi zeby były widoczne?

Po prostu musisz koledze nadać grupe i ten kolega musi się zalogować jako zarejestrowany gracz. :) U mnie tak działa. :)

MeM aka KaM

exMod

SlimesPL

SlimesPL

Pijawka

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokacja:Bydgoszcz
  • Hobby:Minecraft, Terraria, CS, LoL, itp.
Ten TShockDBEditor jak go włączam i biorę w ustawianie admów to jak wpisuje siebie wyskakuje mi że jakiś debuger JIT nie może zezwolić na coś z tym plikiem. Czy jest jakiś podobnie działający TshockEdit lub da się ręcznie wprowadzić adma? Proszę o szybką odpowiedź!! :/

MeM aka KaM

MeM aka KaM

MPC Popular User II

• exModerator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2429 postów

Admina dodajesz w grze również za pomocą komendy /user add nazwa:hasło grupa . Tylko musisz posiadać uprawnienia superadmina. To jest Twój serwer ? Masz zarejestrowane konto na serwerze ?

MeM aka KaM

exMod

robcio4545

robcio4545

Debiutant

• Members
  • PipPip
  • 115 postów
[xKaMaSx nie chce mi się spatchować do kolejnej wersji. A na tej co jest nie chce mi postaci wczytać.

SlimesPL

SlimesPL

Pijawka

• Members
  • Pip
  • 6 postów
xKamaszo masz ts'a gg czy coś bo byś musiał mi wytłumaczyć :/

Tak to jest mój serwer ale nie wiem jak dodać supadmina właśnie :/

Edytowany przez SlimesPL, 28 grudzień 2011 - 21:17.

SlimesPL

SlimesPL

Pijawka

• Members
  • Pip
  • 6 postów
"d ). gdy serwer będzie gotowy wyświetli w konsoli taką wiadomość : To become superadmin, join the game and type /auth [authcode] <-- w tym miejscu będzie kod, który w późniejszej fazie będziemy potrzebować, aby mieć uprawnienia SuperAdmina. :) ,"
Ale mi się takie coś nie wyświetla!! :o

oaza

oaza

Pijawka

• Members
  • Pip
  • 1 postów
gdzie jest ten config.json bo nie umie go znalesc :D ?
Kocham mpcforum.pl!!!
Dodany obrazek

MeM aka KaM

MeM aka KaM

MPC Popular User II

• exModerator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2429 postów

Czytałeś w ogóle ten poradnik ? Mi się wydaje, że nie... <_< Ludzi na samej górze jest wszystko opisane wystarczy chwile czasu, aby to przeczytać... <_<

@Up

Jeśli wypakowałeś pik rar z serwerem to na początek uruchom go poczekaj, aż wyświetli się ekran z wyborem mapy i zamknij. Utworzy się nowy folder tshock. Tam znajduje się ten plik config.json.

Wytłumacz mi, jak zrobic zeby obok nicku wyswietlaly sie rangi oki>?
np. Mod , admin mam zrobione ale nie wyswieta sie ( dzialaja) ale obok nicku nie ma :LD

Jak ? O co Ci dokładnie chodzi ? Mi normalnie obok wszystko działa i nic nie musiałem konfigurować. Nadałeś je użytkownikom te rangi ? Nadajesz je komendą ( jeśli użytkownik istnieję na serwerze to zmieniasz mu grupę komendą /user group nazwa_gracza grupa ), a jeśli nie instnieje to tworząc konto /user add nazwa_gracza:haslo grupa . :) Jeśli nie o to chodzi to podaj dokładnie o co Ci kaman lub zarzuć ss'a. ;)

Edytowany przez xKaMaSx, 29 grudzień 2011 - 21:02.

MeM aka KaM

exMod

DaroPL

DaroPL

Debiutant

• Members
  • PipPip
  • 122 postów
Witam ja mam problem:
Gdy wybiorę jaki chce świat, ładuje się wszystko ok.. Później:
"Listetning on *:7777" i tylko ja mogę wbić a kolega nie. Serwer robię na hamachi
Proszę o pomoc!!

kacperz123

kacperz123

Bywalec MPC

• ProUser
  • PipPipPipPipPip
  • 504 postów
  • Lokacja:Starogard Gdański
  • Hobby:Grafika, J. angielski i tak tam :D
Witam mam problem z konfiguracja pliku config.josp otóż patrze na konfiguracje na stronie i w pliku to są inne czy byście mogli mi powiedzieć co oznaczają te napisy.

z góry dzieki
pozdrawiam kacperz123

MeM aka KaM

MeM aka KaM

MPC Popular User II

• exModerator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2429 postów

Witam ja mam problem:
Gdy wybiorę jaki chce świat, ładuje się wszystko ok.. Później:
"Listetning on *:7777" i tylko ja mogę wbić a kolega nie. Serwer robię na hamachi
Proszę o pomoc!!

Sprawdź czy zapora Ci nie blokuje lub jakiś antywirus. Jeśli tak to dodaj do wyjątków. I czy wpisałeś w pliku config.json w linijce MasterServer IP z hamachi. :)

MeM aka KaM

exMod

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: tshock, terraria, pliki serwerowe, pluginy, serwer, komendy, 1.1.2

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników