Skocz do zawartości

Witaj na MultiPlayer Community Forum | Kody, Porady | Gry online
Zarejestruj się aby otrzymać dostęp do pełnej funkcjonalności forum. Po rejestracji i zalogowaniu będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi na istniejące wątki, wysyłać wiadomości prywatne, wysyłać aktualizacje statusu, zarządzać swoim profilem i wiele więcej. Jeśli masz konto zaloguj się tutaj - w innym przypadku stwórz konto tutaj.

Zdjęcie

Czyli od zera do Minecraft-Playera!


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
33 odpowiedzi w tym temacie

#1
mulder132

mulder132

  Debiutant III

 • Members
 • PipPipPip
 • 271 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Hobby:Minecraft, sport. Powoli początki C i C++ . W planach php. ;D

*
POPULARNY

Wiatjcie, przedstawiam Wam mój MegaTUT o Minecraft'cie! Znajdziecie tutaj wszystko czego potrzebujecie do rozpoczęcia świetnej zabawy z tą niesamowitą grą!

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść


1.Informacje ogólne.
1.1. Minecraft- Co to?
2. Single Player
2.1. Podstawowe informacje o rozgrywce.
2.2. Opisy przedmiotów.
2.3. Dodawanie modyfikacji.
2.4. Dodawanie tzw. TexturePack'ów.
2.5. Wgrywanie save'ów.
2.6. Opisy mobów i zwierząt. [UPDATE!!!!!!!!!!]
3. MultiPlayer
3.1. Podstawowe informacje o rozgrywce w trybie MP.
3.2. Dołącznie do serwera
3.3. Chcesz mieć własny serwer? Nic prostszego!
3.4. Ile osób usiągnie mój serwer?

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść1.1. Minecraft - Co to?
Minecraft - sandboxowa gra komputerowa, która pozwala graczowi budować konstrukcje z sześciennych kostek w świecie 3D. Nie ma żadnej fabuły. Gracz robi na co ma tylko ochotę. Ogromny wybór materiałów i surowców pozwala graczowi zrealizować swoje najśmielsze fantazje budowlane. Gra oferuje nam dwa tryby rozgrywki. SinglePlayer (gra jednoosobowa) i MultiPlayer (gra wieloosobowa, sieciowa). Projektantem gry jest Markus Persson. Najczęściej spotykany pod pseudonimem "Notch". Gra pojawiła się na rynku 17 maja 2009 roku w wersji "Classic". Wersja Alpha: 28 czerwca 2010, Beta: 20 grudnia 2010. Obecnie można grać na wersji Beta 1.6.6. Przewidywana data wydania wersji "Finalnej" 1.7 to 11 listopada 2011 roku. Czekamy z niecierpliwością :)
Gra nie jest darmowa. Na oficjalnej stronie jest możliwość kupienia Gift-Code'u aktywującego grę do "Premium". Obecnie cena to €14.95. Ok 60 zł. Jest możliwość grania w pełną wersję gry (nie premium) na tzw. wersji scracowanej.
Oficjalna strona gry:

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść
Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść2.1. Podstawowe informacje rozgrywce
SinglePlayer - czyli tryb jednoosobowy. Tworzymy własny świat. Mamy do dyspozycji niskończone ilości terenów, ogromne płaszczyzny, góry i lasy. Możemy budować wymarzone budowle. Po skończonej pracy możemy podzielić się zwoim zapisem (ang. save) z przyjaciółmi lub poprostu wrzucić go do internetu.

2.2. Opisy przedmiotów.

Stone (Kamień) - jest swego rodzaju blokiem dodanym bardzo wcześnie do Minecrafta. Na wszystkich jego bokach tekstura jest identyczna. Kamień pojawia się obficie na naturalnie wygenerowanych mapach i (oprócz powietrza) jest najczęściej spotykanym blokiem.

Ground (Ziemia) - to jeden z pierwszych bloków wprowadzonych do gry. Ma identyczną teksturę na wszystkich bokach bloku. Ziemia jest bardzo często spotykana na naturalnie wygenerowanych mapach i stanowi jedną z wyższych warstw (między trawą lub śniegiem i kamieniem). Ze względu na jej częstość występowania, uważana jest przez graczy za rodzaj bardzo delikatnego bloku, i jest niszczona przez wybuchy TNT oraz Creeperów.

Cobblestone (Bruk) - zdobywamy po zniszczeniu kilofem kamienia. Kamień spotykamy prawie wszędzie. Bruk wygląda jak kamień, który wydobywamy, ale ma na sobie ślady wydobycia. Bruk jest też podstawowym elementem narzędzi (wraz z połączeniu z patykami da nam kilof, łopatę, topór lub motykę).

Wood (drewno) - jest podstawowym blokiem w grze Minecraft, pierwszy raz wprowadzonym w trybie kreatywnym. Ma przypominającą korę powierzchnię boczną, oraz przypominającą pień górę oraz dół. Drewno jest surowcem wygenerowanym naturalnie, nie jest wytwarzane na stole craftingowym.

Wooden Planks (Deski) - są blokiem, które nie występują naturalnie na mapach,lecz są wykonane przez graczy. Tekstura daje złudzenie że jest to kilka desek połączonych w całość.Drewno może być spalane w piecu dając około 15 sekund ognia. Do stopienia całego stacku (64) przedmiotów potrzeba 43 sztuk drewna. Deski są odnawialnym źródłem energii, możliwym do uzyskania przez niszczenie bloków drewna i umieszczenie ich w polu craftingu w wersji beta.

Bedrock (Skała macierzysta) - jest niezniszczalna i można ją usunąć jedynie w multiplayerze używając oprogramowania do edycji map. Można jednak usunąć go trikami, jeden z nich polega na podłożeniu pod niego bloku ziemi i obsydianu.

Coal (Węgiel) - otrzymywany z rudy węgla kilofem drewnianym, kamiennym, żelaznym, złotym lub diamentowym, albo po przetopieniu drewna w piecu dzięki czemu powstaje Węgiel drzewny. Bryłki węgla możemy grupować po 64 na jednym polu w ekwipunku. Węgla w większości przypadków nie da się używać prawym przyciskiem myszy. Węgla używa się do stworzenia pochodni, którymi następnie możemy oświetlać ciemne pomieszczenia, oraz przestrzenie otwarte. Pochodnie nie spalają się po upływie czasu.

Iron (Żelazo) - jest uzyskiwane z rudy żelaza. Jest wykorzystywany do tworzenia narzędzi. Może mieć postać sztabki lub bloku.

Gold (Złoto) - uzyskiwane z rudy złota. Jest nacjcenniejsze w grze, jednak nie najwytrzymalsze w narzędziach. Występuje w postaci bloku lub sztabki.

Diamond (Diament) - uzyskiwany z rudy diamentu. Najwytrzymalszy i najlepszy materiał do wytwarzania narzędzi. Najrzadszy surowiec w grze. Występuje w postaci bloku lub kryształu.

Glass (Szkło) - wypalane z piasku. Jest przezroczyste, przepuszcza światło. Może być wykorzystane do zrobienia okien.

Wool (Wełna) - można ją zdobyć poprzez uderzenie owcy. Występuje w różnych kolorach, można ją kolorować barwnikami. Można wykorzystać ją do budowania kolorowych budowli.

Clay (Glina) - występuje przy zbiornikach wodnych. Wykorzystywana do wytwarzania cegieł i dalej budowy domu.

Pickaxe (Kilof) - służy do wydobycia kamienia i rud. Może być drewniany, kamienny, żelazny, złoty lub diamentowy.

Axe (Topór) - Służy do ścinania drzew. Może być drewniany, kamienny, żelazny, złoty lub diamentowy.

Shovel (Łopata) - służy do kopania w piasku lub ziemi. Może być drewniana, kamienna, żelazna, złota lub diamentowa.

Sword (Miecz) - służy do walki wręcz z potworami lub zwierzętami. Może być drewniany, kamienny, żelazny lub diamentowy.

Bow (Łuk) - służy do walki na dystans. Jest jeden rodzaj łuku. Wymaga strzał.

Armor (Zbroja) - w jej skład wchodzi: Hełm, Napierśnik, Spodnie i Buty. Te rzeczy dodają graczowi obrony.


Niektóre definicje zaczerpnięte ze strony

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść

reszta z głowy.


2.3. Dodawanie modyfikacji.

Jak zapewne większość z Was wie, istnieją modyfikacje do Minecraft'a. Niektóre ułatwiają grę, niktórę nadają troche fabuły a inne poprostu uprzyjemniają nam grę. :)

Co jest potrzebne do zainstalowania moda?
1.Przynajmniej raz uruchomiona gra. (przy pierwszym uruchomieniu tworzy się katalog z plikami gry)
2.ModLoader do danej wersji gry, na której gramy
3.Interesujący nas mod.
4.Ewentualne, dodatkowe modyfikacje takie jak AudioMod.

Instalacja:
1.Wchodzimy Start --> Uruchom...
2.Wpisujemy

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść

i zatwierdzamy.
3.Wchodzimy .minecraft --> bin
4.Plik minecraft.jar otwieramy za pomocą programu WinRAR.
5.Otwieramy archiwum z plikami ModLoader'a i wszystkie przenosimy do pliku minecraft.jar
6.Usuwamy plik META-INF
7.Od tej pory wszystkie mody wrzucamy do pliku minecraft.jar, otworzonego za pomocą WinRAR'a.


Jeśli coś zrobimy źle przy instalacji modów, musimy usunąć cały plik .minecraft i odpalić grę od nowa.

2.4. Dodawanie tzw. TexturePack'ów.

TexturePack'i to nic innego jak textury do gry. Możemy takowe ściągnąc poprostu z sieci lub zrobić je samemu. (trzeba mieć jednak zdolności graficzne)

UWAGA! TexturePack musi mieć rozszerzenie .rar!!!!

Instalacja przykładowego TexturePack'a:
1.Ściągamy naszego TexturePack'a i zapisujemy go na dysku.
2.Wchodzimy Start --> Uruchom...
3.Wpiujemy

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść

4.Wchodzimy .minecraft --> texturepacks
5.Do tego folderu wrzucamy texturepack'a.
6.Wchodzimy do gry. W menu wyberamy "Mods and Texture Packs
7.Zaznaczamy naszego texturepack'a i klikamy "Done"


GOTOWE! :)

2.5. Wgrywanie save'ów

Save jest to nic innego jak tylko zapis z naszej rozgrywki w trybie SinglePlayer. Możemy ściągać je z sieci lub od kolegów. Noi oczywiśćie mamy swoje save'y, ale ich nie musimy nigdzie wrzucać :D

Save musi być w formie folderu.

Instrukcja:
1.Wchodzimy Start --> Uruchom...
2.Wpisujemy

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść

3.Wchodzimy .minecraft --> saves
4.Tam wrzucamy nasz save.


Gotowe!

2.6. Opisy mobów i zwierząt.

Moby (Potwory) - możemy je spotkać w nocy. Ich celem jest przeszkadzanie nam w rozgrywce, jednak niektórym mogą posłużyć do jej urozmaicenia. Nie lubią światła, więc choćby jedna pochodnia może uchronić nas od śmierci.

Creeper - Chyba najbardziej znana wszystkim postać. Często jest uważany za maskotkę Minecrafta. Jest zielony, ma cztery nogi i śmieszny wyraz twarzy. Jego główną cechą jest "wybuchowość". Tak, dosłownie. Kiedy tylko znajdziemy się w jego zasięgu, zaczyna "syczeć" podobnie do TNT i po kilku sekundach wybucha. Zazwyczaj zadaje śmiertelne obrażenia. Jeśli uda nam się go zabić, nie przez wybuch, mamy szansę zdobyć siarkę.

Zombie - Można je spotkać najczęściej w grupach po 2-6 osobników. Zadają dużo obrażeń. Wyglądają podobnie do gracza. Często możemy je także spotkać pod własnymi drzwiami. Kiedy uda nam się go zabić, uzyskujemy pióro. Zombie wydaje złowieszczy dźwięk, ale gdy on sam atakuje. Kiedy zaś jest atakowany wydaje charakterystyczne charczenie.

Spider (Pająk) - Można spotkać je w grupach z Zombie lub Creeperem. Potrafią wspinać się po ścianach co jest ich charakterystyczną cechą. Są czarne i mają niewielkie czerwone oczy. Nie są zbyt śline, lecz potrafią atakaować z zaskoczenia lub od tyłu. Najłatwiej jest go zabić z odległości za pomocą łuku. Kiedy go zabijemy otrzymujemy pajęczą sieć.

Szkielet - Jego charakterystyczną cechą jest łuk, z którego potrafi strzelać do gracza. To on budzi nas czasami w nocy kiedy w naszym schronieniu jest jakaś dziura. Nie jest trudnym przeciwnikiem, lecz czasami trudno w niego trafić bronią, ponieważ szybko się porusza. Kiedy go zabijemy możemy otrzymać kość.


Zwierzęta - Są dla nas zupełnie nie groźne. Możemy je spotkać na całej mapie. W dzień chodzą swobodnie w całej grze. W nocy zaś trzymają się jak najbliżej źródeł światła.

Owca - Dzięki niej uzyskujemy wełnę. Można ją spotkać na całej mapie w grupach 2-4 osobników lub samotnie. Najczęstszym gatunkiem jest owca biała. Isntnieją także owce szare i brązowe, lecz są rzadsze.

Krowa - Po jej zabiciu otrzymujemy skórę, która jest potrzebna do zrobienia zbroi. Najczęściej spotykane samotnie.

Świnia - Piękne, różowe stworzenie. Kiedy uda nam się ją upolować, otrzymamy boczek, który możemy później usmażyć i zjeść. Występują zazwyczaj samotnie.

Kurczak - Małe białe stworzenia dość rzadko spotykane. Po jego zabiciu otrzymujemy pióro.


Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść3.1. Podstawowe informacje o rozgrywce w trybie MP

Minecraft Multiplayer - ten tryb rozgrywki pozwala nam na dołączenie do serwera naszych przyjaciół, lub do serwera znalezionego w internecie. Jest kilka rodzajów serwerów Multiplayer: FreeBuild - Każdy może budować gdzie chce, może mieć własną budowlę, RolePlay - czyli naśladowanie prawdziwego życia, na takim serwerze mogą znaleźć się rangi, zawody a nawet odpowiednie uprawnienia. Survival - na takim serwerze walczymy o to aby przetrwać. Sami budujemy sobie schronienie. Serwery dzielą się także na: Hamachi, No Hamachi i Dedykowane/VPS. Serwery Hamachi są najczęsciej stawiane na zwykłych komputerach graczy. Hamachi to program który pozwala podłączyć się do sieci na której jest serwer. Serwery No Hamachi są stawiane na routerze. To już, że tak powiem wyższa szkoła jazdy :D, Serwery Dedykowane/VPS trzeba wykupić. Taki zakup oferują hostingi, które mają swoje siedziby, mają ogromne serwerownie i to w nich stoi nasz serwer. Najczęsciej takie hostingi mają swoje serwerownie za granicą, np, w Niemczech czy Holandii.

3.2. Dołączanie do sewera

Znalazłeś ciekawy serwer, na którym chciałbyś zagrać? Nic prostszego wystarczy, że znasz IP serwera i,jeśli wymaga tego serwer, jesteś na tzw. White List.
Przykładowe IP serwerów:
Hamachi: 5.111.11.11
No-Hamachi: 87.123.456.78. (zależy od dostawcy internetu. Tutaj przykład Netia S.A.)
Dedykowane/VPS: 197.11.111.11


3.3. Chcesz mieć własny serwer? Nic prostszego!

Zastanawiałeś się kiedyś jak tworzy się serwery? Tak? Nie? Teraz masz okazję się dowiedzieć!

Czego potrzebujesz? (nie podaję skanów do zaufanych stron)
Hamachi:

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść


Pliki serwerowe: I tutaj mamy do wyboru dwie opcje: Oryginalne pliki z minecraft.net lub Craft Bukkit. W oryginalnych plikach nie można dodawać pluginów. W Craft Bukkit tak.
Oryginal 1.6.6:

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść


Craft Bukkit 1.6.6:

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treśćStawianie serwera:
1.Instalujemy Hamachi. I włączamy przyciskiem "Włącz"
2.Tworzymy nowy folder na pulpicie lub gdzie chcecie.
3.Wrzucamy do niego nasz plik na serwer. (Minecraft_serwer.jar lub craftbukkit-0.0.1-SNAPSHOT.jar)
4.Otwieramy notatnik i wklejamy to:
Dla minecraft_server.jar:

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść

Dla Craft Bukkit:

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść

4a.

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść

oznacza ilość RAMu jaką przeznaczamy na serwer. Np. jeśli mamy 2GB RAMu to dajemy 1024MB. Tyle ile jest tutaj.
5.Zapisujemy jako... i rozwijamy dolny pasek obok "anuluj" i wybieramy "Wszystkie typy plików"
6.Jako nazwę wpisujemy

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść

i zapisujemy w folderze z naszym plikiem na serwer.
7.Zamykamy notatnik. Odpalamy plik start.bat
8.Czekamy aż w konsoli pojawi się

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść

oznacza to, że serwer działa. Ale jeszcze nie całkiem.
9.Teraz plik server.properties otwieramy notatnikiem. Wygląda to tak:

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść


server-ip= //wpisujemy nasze ip z Hamachi. Czyli np. "server-ip=5.111.11.11
Online-mode= // czy serwer ma być tylko dla użytkowników premium. Jeśli true to tak, false to nie.
spawn-monsters/animals= //true - będą się spawnować potwory i zwierzęta. False nie będzie ani potworów, ani zwierząt.
max-players= //maksymalna liczba graczy na serwerze
pvp= //możliwość pojedynków między graczami. True=tak, false-nie
white-list= //czy trzeba być na white-list* aby grac na serwerze. true=tak, false=nie

Resztę zostawiamy.
*White-List - pol. Biała lista. Jest to plik tekstowy, w którym zapisywane są nick'i graczy, którzy mogą wejść na serwer.
10. Serwer jest już gotowy do grania. Odpalamy go za pomocą pliku start.bat
11.Tworzymy nową sieć w Hamachi aby nasi koledzy mogli wejść na serwer. Wchodzimy w Hamachi: Sieć --> Utwórz nową sieć...
12.Wpisujemy nazwe i hasło. Nasi koledzy muszą wziąć Dołącz do istniejącej sieci.
13.Teraz wchodzimy do gry i w MultiPlayer wpisujemy nasze ip z Hamachi. Jeśli wszystko jest ok. wejdziemy na serwer.


3.4. Ile osób uciągnie mój serwer?

5-8 osób
Spoiler

8-15 osób
Spoiler

15-20 osób
Spoiler

20-30 osób
Spoiler

30-50 osób
Spoiler


Do Administratorów:

Proszę o zdjęcie trochę %.


I to tyle. :) Jeśli widzicie jakieś błędy lub czegoś ważnego nie dodałem to piszcie w komentarzach.

Liczę na ++ 3 Godziny pracy. :)Edytowany przez mulder132, 11 lipiec 2011 - 16:42.

exy2.jpg


#2
Mordeeek

Mordeeek

  Bywalec MPC II

 • ProUser
 • PipPipPipPipPip
 • 651 postów
Wszystko ładnie okej, tylko na mpcforum jest zakaz piractwa. Nie można dawac linków do pirackiego minecrafta. Możesz dać sposób jak spiracić, ale samego dl nie

Edit

Tak odchodząc od tematu ( no może nie za bardzo )

Napisałeś że Notch jest znany jako Notch. :P

NO może Markus perrsons czy jak mu tam :D

Ale czemu akurat "Notch"?

Edit2

Chodzi mi czemu Notch ma przezwisko Notch :P

Dodaj jako ciekawostka :D

Edytowany przez Mordeeek, 15 czerwiec 2011 - 16:49.


#3
miqziomq

miqziomq

  MPC Popular User

 • Postmaker
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 1375 postów
 • GG:9722845
 • Lokacja:Somewhere.
 • Płeć:Mężczyzna
 • Hobby:Nic ; _ :
Czy to twój własny PORADNIk? Jeśli tak to SZACZUN DLA CIEBIE gościu.Bardzo ładny i estetyczny,polecam!

#4
mulder132

mulder132

  Debiutant III

 • Members
 • PipPipPip
 • 271 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Hobby:Minecraft, sport. Powoli początki C i C++ . W planach php. ;D
Tak, owszem. Wszystko napisane przeze mnie. Jedynie kilka definicji z innych stron ale napisane jak coś.

@Mordeeek

Projektantem gry jest Markus Persson. Najczęściej spotykany pod pseudonimem "Notch".


O co Ci chodzi? :D

Edytowany przez mulder132, 15 czerwiec 2011 - 16:45.

exy2.jpg


#5
Gość_MarcinnekxDD_*

Gość_MarcinnekxDD_*
 • Gość
Nie wiem czy mam dać + czy - bo nie jestem pewny czy to nie jest skopiowane z forum o MineCrafcie ...

#6
Why

Why

  mati

 • Global Moderator
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 12176 postówWszystko ok
Ale polecam zmienić czcionkę tą z początku fioletowo podobne bo strasznie się ją czyta
+

#7
mulder132

mulder132

  Debiutant III

 • Members
 • PipPipPip
 • 271 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Hobby:Minecraft, sport. Powoli początki C i C++ . W planach php. ;D
@MarcinnekxDD Poradnik napisałem zupełnie sam. Kilka definicji jest z minecraftwiki. Ale jest to napisane. Jeśli znajdziesz taki temat to możesz mnie zgłosić. (Powodzenia). Pisałem go prawie 3 godziny. Szkoda że teraz każdy jest podejrzewany od plagiat. :(

Poleciały 2 + i zaraz pozniej 2 -. Spoko. Widać, że ludzie tutaj nie doceniają cięzkiej pracy.

exy2.jpg


#8
Gość_MarcinnekxDD_*

Gość_MarcinnekxDD_*
 • Gość
@mulder132 Tutaj doceniamy ciężką pracę.A ten twój "MegaTuT" To jakieś gówno posklejane do siebie ^^.Powodzenia w robieniu MegaTutów ^^

#9
Mordeeek

Mordeeek

  Bywalec MPC II

 • ProUser
 • PipPipPipPipPip
 • 651 postów
TuT jest spoko, dla początkujących w sam raz. Powinien kokoszek wreszcie zaktualizować listę, ponieważ jest coraz więcej takich tematów

"Chciałbym zacząc grać w minecrafta ale...Zabił mnie ogórek" :P

Z tym ogórkiem żartowałem :P

@UP

Wykaż się ty

Ciężka praca? Dlatego wystawiasz na forum na którym się tylko ciężka pracę wystawia save? Powinien mieć tytuł "Moja praca z TMC"

#10
Walo

Walo

  Początkujący II

 • Members
 • PipPipPip
 • 394 postów
 • GG:12097474
 • Lokacja:Jamajka
 • Płeć:Mężczyzna
Dla mnie za bardzo kolorowy..

Dodany obrazek

| Nikt |


#11
Entist

Entist

  Bywalec MPC

 • ProUser
 • PipPipPipPipPip
 • 556 postów
 • GG:35095473
 • Lokacja:Mściów
 • Płeć:Mężczyzna
Tutek ładny mi się nie przydało ale może innym tak Dodany obrazek

Dodany obrazek


Użytkownik Który Został Zbnowany :Napewno
Okres Bana: Perm
Moderator / Admin Który Nałozył Blokade : Lord Makin
Powód :Spamer/idiota/grozi administracji/dureń (Za coś tekigo Max 72h Ban A Nie Perm )

Link Do Tematu :


http://www.mpcforum.pl/topic/247974-napewno/

Lub Przenieś Mnie !

Zasłużyłem To Poproszę Plusika O To Jego Wygląd : Dodany obrazek#12
Dash

Dash

  Spec od beki

 • exModerator
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 7704 postów
 • Płeć:Nie podano


Przyda mi się bardzo, zaczyna narazie grać :P
A co jak już mam troche tych itemów co dalej? Co jak noc zapada - ciemno nic nie widać, co ma mrobić ? :rolleyes:

Nie bywam już na forum, jeżeli masz sprawę wal na FB...


#13
plszakalpl

plszakalpl

  MPC Popular User

 • Postmaker
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 1089 postów
 • Płeć:Mężczyzna
zbroja - armor dopisz

#14
Dohoian

Dohoian

  Początkujący

 • Members
 • PipPipPip
 • 315 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Wszystko ładnie okej, tylko na mpcforum jest zakaz piractwa. Nie można dawac linków do pirackiego minecrafta. Możesz dać sposób jak spiracić, ale samego dl nieHaha, zakaz piractwa. A inne rzeczy to dają. Przeczytaj regulamin globalny. Pisze tam dokładnie że jest zakaz warezu - np. płatny program lub oprogramowanie - vegas, invision power board itd.
W mc można grać na piracie, to nie jest zakazane. najs spamzord

@edit

samego dl nie, jest skan, jest dl i tyle
o co ci chodzi ? początkujący? zapoznaj się z tym:

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść


mc to nie piractwo, jest to legalne ponieważ jest to na stronie minecrafta - official oczywiście :)

żegnam

Edytowany przez Dohoian, 15 czerwiec 2011 - 20:07.


#15
PissedMan

PissedMan

  Początkujący

 • Gold Member
 • PipPipPip
 • 332 postów
 • Płeć:Mężczyzna


Niezła robota. Na 100% przyda się początkującym.
Co do tego

5-8 osób

Spoiler

Się nie zgodzę :P
Mam 2gb RAM i internet tylko 1mb/s, a uciągnę tą liczbę graczy spokojnie :) Może dlatego, że mam więcej RAM?
Może się mylę, poprawiajcie mnie ;p

Przyjmuję zlecenia na grafikę - chętny? Napisz do mnie

 

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój post - kliknij Lubię to!


#16
mulder132

mulder132

  Debiutant III

 • Members
 • PipPipPip
 • 271 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Hobby:Minecraft, sport. Powoli początki C i C++ . W planach php. ;D
@PissedMan No różnica w RAM jest. Ale masz 1mb/s w umowie czy fizycznie masz taką prędkość? Bo to też jest róznica :) Myślę, że jest możliwe uciągnięcie 5-8 osób na Twoim sprzęcie. Więc nie masz co się nie zgadzać. Ale zależy to też od np. systemu :D I jest jeszcze dużo czynników :)

@Dash zrób sobie kilka pochodni.
Crafting:
C-Węgiel
P-Pałka drewniana
0-nic

0 0 0
0 C 0
0 P 0

Zrób łóżko:
W-Wełna
D-Drewno
0-nic

0 0 0
w w w
d d d

I śpij. Może dodam dział "Początki" czy coś takiego :)

Dodam także opisy najważniejszych modów, może kilka serwerów :)

Edytowany przez mulder132, 15 czerwiec 2011 - 22:17.

exy2.jpg


#17
jatokor

jatokor

  Debiutant II

 • Members
 • PipPip
 • 194 postów
 • Płeć:Mężczyzna
Używasz słowa gra sandboxowa i od razu nasuwa mi się pytanie co to znaczy sandboxowa? Od megatut-a oczekiwałbym wyjaśnienia takich rzeczy.
linki zewn.

#18
eFFecTuS

eFFecTuS

  MPC Popular User III

 • Postwriter
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 2572 postów
 • Lokacja:de_dust2
 • Płeć:Mężczyzna
@Up Gra sandbox'owa (na pol. piaskownica) to gra, w której TY sam wszystko tworzysz :P W MC liczy się kreatywność i wyobraźnia ;)

#19
Dohoian

Dohoian

  Początkujący

 • Members
 • PipPipPip
 • 315 postów
 • Płeć:Mężczyzna

@Up Gra sandbox'owa (na pol. piaskownica) to gra, w której TY sam wszystko tworzysz :P W MC liczy się kreatywność i wyobraźnia ;)

On to wiedział, ale jeśli by jakaś za przeproszeniem pijawka nie wiedziała, mamy tu takich wiele :)

#20
JDragon

JDragon

  MPC Popular User II

 • Postwriter
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 2304 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Hobby:103/100 procent ostrzeżeń

  Like a boss
mam pytanie udźwignie dwoch graczy na łączy 1mb ?0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników