Skocz do zawartości

Witaj na MPCforum - Cheaty, Boty, Bugi, Hacki do gier online
Zarejestruj się aby otrzymać dostęp do pełnej funkcjonalności forum. Po rejestracji i zalogowaniu będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi na istniejące wątki, wysyłać wiadomości prywatne, wysyłać aktualizacje statusu, zarządzać swoim profilem i wiele więcej. Jeśli masz konto zaloguj się tutaj - w innym przypadku stwórz konto tutaj.

Zdjęcie

[Tut]Pakowanie I Rozpakowywanie Plików Za Pomocą Winrar'A

* * * - - 3 głosów

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty.
8 odpowiedzi na ten temat

.KAT

.KAT

Debiutant

• Members
  • PipPip
  • 129 postów
Przeglądając temat w zapowiedziach serwerów o serwerze Evonis, zauważyłem spam wszelakiej maści na temat tego jak rozpakować plik który jest w dwóch partach. Powstawało wiele teorii, niektóre słuszne - inne nie. W tym poradniku postaram się Wam przybliżyć kawałek mojej wiedzy o programie WinRAR.
Zapewne ten program ma również inne zastosowania. Napiszę w tym tutorialu o tym jak go używać - informacje które podam są wystarczające. Zapewniam, że program do innych rzeczy raczej wam się nie przyda.

1. WinRAR - Co to jest i do czego służy?
WinRAR jest programem za pomocą którego możemy pakować oraz wypakowywać pliki o formacie .cab, .arj, .lzh, .tar, .gz, .ace, .uue, .bz2, .jar, .iso, .7z, .z, .rar

2. Po co zapakowywać pliki za pomocą tego programu?
Pakujemy głównie po to, aby przesłać dla kogoś lub wrzucić na serwer kilka plików lub folderów w jednym "opakowaniu". Przykładowo, aby wrzucić na znany hosting folder, w którym znajduje się 13 obrazków i 2 dokumenty tekstowe, musielibyśmy wrzucać je osobno przez co powstałoby 15 różnych linków. Jest to strasznie niewygodne zarówno dla wrzucającego jak i odbierającego w/w pliki. Pomyślcie ile by było linków, gdyby ktoś chciał w taki sposób wrzucić folder z Metin2. Sądzę, że kilkaset.

3. Skąd mogę wziąć ten program?
Program znajdziemy na oficjalnej stronie producenta

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść

Alternatywny link do downloadu najnowszej wersji programu ze strony producenta:

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść

Instalacja jest bardzo prosta - jej chyba nie muszę opisywać, nieprawdaż?
Dodam, że lepiej nic nie "mieszać" podczas instalacji. Standardowe ustawienia są jak najbardziej odpowiednie.

4. Chcę spakować 2 pliki. Jak to zrobić?
Pozwólcie, że posłużę się screenami:
Spoiler

Uwaga! Pakowanie może zająć jakiś czas. Duże pliki mogą się pakować nawet godzinę!

5. Jak te pliki wypakować?
Nic prostszego! ;)
Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na dane Archiwum i wybrać:
Spoiler

6. Zamiast ikonki Dodany obrazek widzę ikonkę Dodany obrazek. Co robić?
W takim przypadku należy uruchomić program WinRAR, zamknąć komunikat o tym, że musimy kupić pełną wersję programu i kliknąć File>Open archive (Plik>Otwórz archiwum) i wybieramy dane archiwum. Następnie w pasku na górze klikamy "Extract To" (Wypakuj do) i wybieramy lokalizacje gdzie mamy wypakować dane archiwum.

7. Co jeżeli plik jest podzielony na kilka partów?
Jeżeli plik podzielony jest na kilka części, tzw. partów należy pobrać WSZYSTKIE party oraz wypakować je klikając tylko na part pierwszy (lub inny). Wypakowujemy je w taki sam sposób jak pojedyncze archiwa.

8. Czy potrzebuje programu 7Zip jeżeli plik jest zapisany w formacie .7z lub .z?
Nie! Do zwykłych 7zip'owskich formatów WinRAR w zupełności wystarczy, w dodatku jest łatwiejszy w obsłudze. Jeżeli nie możemy wypakować WinRAR'em archwium 7zip'a - niestety musimy ściągnąć program 7zip. Zdarza się to bardzo rzadko.

Poradnik przeznaczony jest dla osób, które nie potrafią obsługiwać się tym programem. Jeżeli od dawna o tym wiedziałeś, bardzo mnie to cieszy ;)

Pisanie tego poradnika zajęło mi troszeczkę ponad godzinę. Doceń to stawiając mi +, 5 w profilu oraz miły komentarz;) To niewiele a motywuje mnie do dalszej pracy nad przydatnymi poradnikami.

Moderatorze!
Spoiler

Dodany obrazek
Pomogłem? Kliknij Dodany obrazek oraz 5!

LQS666

LQS666

MPC Popular User

• Gold Member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1397 postów

Niedługo powstanie tut jak włączyć komputer... ;p
Przecież to jest raczej oczywiste.

Ale fakt.. dla mniej ogarniętych się przyda :)

EMPTY :C

.KAT

.KAT

Debiutant

• Members
  • PipPip
  • 129 postów
@up
Mówisz, że to jest oczywiste. Też tak myślałem, jednak wiele osób wciąż ma z tym problemy. Można to zauważyć przeglądając temat o Evonis.
Dodany obrazek
Pomogłem? Kliknij Dodany obrazek oraz 5!

PaC™

PaC™

MPC User III

• Postmaker
  • PipPipPipPipPipPip
  • 954 postów
  • Lokacja:Kielce
  • Hobby:Szukam :>
Myślę że każdy to wiedział ale łap +.

matrixz

matrixz

MPC Popular User II

• Postmaker
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1589 postów
  • Gadu Gadu:9082588
  • Lokacja:Warmińsko-Mazurskie
  • Hobby:Nic
Czy to jest na pewno dobry dział ?? To jest dział o metinie :)

zumvwxo.pngW GRZE NICK JERNEY LUB JOHNMCCLANE

dddaad

dddaad

MPC Popular User

• Postmaker
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1185 postów
  • Lokacja:Nowy Sącz
co ma tut ten do metina??? i chyab kazdy wie jak się pakuje i rozpakowywuje win rarem

karmelOfredy

karmelOfredy

Debiutant III

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
Non sens -.-
I co chcesz pomóc? porażka, dziecko umie wypakować.

Netrodal

Netrodal

Supernatural <3

• Black Member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6444 postów
  • Gadu Gadu:35209470
  • Lokacja:Łódż
  • Hobby:LeagueOfLegends

Jak bys dokladnie czytal temat o evonis to bys przeczyl ze tam potrzebny jest do wypakowania 7zip
Poradnik powinien zostac przeniesiony do jkis poradnikach o komputerach lub programow do kompa a nie w dziale metin.
PS:wszystko to co napisales jest na innych forach o winrarze
Dodany obrazek

diablo660

diablo660

MPC Popular User

• Postmaker
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1287 postów
  • Lokacja:Przed Kompem xDD
  • Hobby:Gra W Piłkę Nożną
TuT bardzo lanie opisany .

A co do tego ma metin ????