Skocz do zawartości

Witaj na

MultiPlayer Community Forum | Kody, Porady | Gry online

Zarejestruj się aby otrzymać dostęp do pełnej funkcjonalności forum. Po rejestracji i zalogowaniu będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi na istniejące wątki, wysyłać wiadomości prywatne, wysyłać aktualizacje statusu, zarządzać swoim profilem i wiele więcej. Jeśli masz konto zaloguj się tutaj - w innym przypadku stwórz konto tutaj.

Zdjęcie

Poradnik Dla Wojownika Mentala

- - - - -

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3 odpowiedzi na ten temat

Grzybek4321

Grzybek4321

Pijawka II

• Members
  • Pip
  • 28 postów
Witam, w tym poradniku napiszę o szczegółowej budowie wojownika o mocy umysłu, tak zwanego mentala. Tutorial jest napisany od zera, w stu procentach przeze mnie. Zabraniam kopiowania go na inne fora i strony bez mojej zgody.

Parę słów o naszej postaci:
Wojownicy o mocy umysłu mogą być potężną maszyną do walki PvM, a także PvP. Umiejętność silnego ciała dodaje nam naprawdę dużą ilość obrony, przez co stajemy się świetną postacią do expienia.Natomiast cztery umiejętności ofensywne pozwalają nam na niezłą grę przeciwko innym graczom. Wojownik Mental jest wspaniały jako pierwsza postać niezależnie czy chodzi o nowy serwer czy o rozpoczęcie gry. Zawsze najlepiej jako pierwszego robić właśnie mentala. Łatwo się nim dorobić całkiem niezłej sumy bez dużego wkładu finansowego. Jednak jest to postać dla cierpliwych i botterów. :)

Statystyki:
Statystki u wojownika mentala są tylko jedne sensowne.
2 Vit : 1 Str
Po wymaksowaniu witalności ( 90 punktów ) dodajemy wszystko do siły, a następnie zręczność. Inteligencja nie przydaje się u tej postaci. Każdy wojownik mental powinien pójść tą ścieżką rozwoju.
To by było tyle co do statystyk. Nie ma sensu tutaj się rozpisywać.

Umiejętności:
Silne ciało Chyba najbardziej charakterystyczny skill u tej postaci. Na poziomie M ( mistrz ) dodaje 120+ obrony, więc naprawdę spory bonus. Silne ciało jest podstawą każdego mentala. Pozwala mu na expienie z małym użyciem potionów.
Duchowe uderzenie Bardzo potężny czar. Zadaje najwięcej obrażeń u wojownika. Jest najczęściej wybieranym skillem zaraz po silnym ciele.
Walnięcie Druga potężna umiejętność. Jest porównywalna do duchowego uderzenia, jednak jej obrażenia są mniejsze. Wg. mnie jest zdecydowanie lepsze do expa pomimo mniejszych obrażeń.
Tąpnięcie Świetny skill do expienia, szczególnie na koniu. Atakuje wokół nas. Do PvP jest słabe gdyż długo się regeneruje i jest wolne. Jedyne co ratuje ten czar w PvP to szansa na omdlenie
Uderzenie miecza Ostatni skill, chyba najsłabszy. Jeden punkt tutaj wystarcza by ogłuszać swego rywala w grze PvP. Do expienia ten skill się nie nadaje z powodu małego pola rażenia i niskich obrażeń

Buildy

1 Standardowy
Silne ciało > Duchowe uderzenie > Walnięcie > Tąpnięcie > Uderzenie miecza

Całkiem niezły build. Skille są ułożone w kolejności zadawanych obrażeń, a raczej cen ksiąg umiejętności.

2 Full exp
Silne ciało > Tąpnięcie > Walnięcie > Duchowe Uderzenie > Uderzenie miecza

Build dobry do expa głównie na koniu. Dużym plusem są tanie księgi umiejętności.

3 Dla botterów
Silne ciało > Walnięcie > Tąpnięcie > Duchowe Uderzenie > Uderzenie miecza

Najlepszy build dla botterów. Tanie ku i najlepsze czary do grania na moblocku. Duchowe uderzenie nie zawsze działa prawidłowo w tym przypadku.

4 Pod PvP
Silne ciało > Duchowe uderzenie / Walnięcie > Walnięcie / Duchowe uderzenie > Uderzenie miecza > Tąpnięcie

Walnięcie i duchowe uderzenie - kolejność bez znaczenia. Wszystko zależy od tego z czego wam się wygodniej atakuje.

To są cztery buildy dopasowane do czterech różnych rodzajów gry. Wybrać myślę, że nie jest trudno.

Ekwipunek:

1-30 lvl - Tutaj nie ma co się wiele rozpisywać. Chodzimy w słabszych rzeczach. Zbieramy na tygrysią zbroję +7-9, żelazny hełm +7 i tarczę bojową +9. Jako broń dobry jest szeroki miecz+7-9.
30-40 lvl - Tutaj głównie zbieramy yangi. Oszczędzamy na porządnego RIBa ( ostrze z czerwonej stali ). Najlepiej +7 średnie obrażenia +15 lub lepszy. Warto się też zaopatrzyć w branzoletke +500pż ( z bonem lub srebrną+7 ), ebonitowe kolczyki +7,naszyjnik 500pż i buty, tak samo 500pż. Taką biżuterię możemy dostać za dosyć niskie pieniądze, a te 2000 pż naprawdę może nam pomóc.
41-50 lvl - Tutaj kupujemy czarną okrągłą tarczę +6 / +7, warto zaopatrzyć się w smoczą zbroję płytową +7 z kamieniem duszy obrony lub uchylenia +3. Jeżeli nie kupiliście dobrego RIBa to macie alternatywne wyjście. Dobrą bronią jest olbrzymi topór +8 / +9 lub lodowa iglica + 7. Jednak ja polecam RIBa. Z dobrym RIBem możecie chodzić nawet do 65 lvla. Powinniście się rozglądać za żelaznym hełmem +9 jeśli was na to stać.
50-61 lvl - W tym przedziale poziomowym nasze eq nie ulega raczej zmianie. Jeżeli macie naprawdę duży zasób yang to możecie ulepszać swoją biżuterię. Najlepiej zacząć od butów 1500pż lub ebonitowych kolczyków +9
61-65 lvl - Tutaj zmieniamy naszą postać niesamowicie. Kupujemy zbroję boga smoków +6 / +7 ( tyle zdecydowanie wystarczy ) Powinna mieć w sobie kd defa i uchylenia+3. Może być nawet dodatkowy kamyczek. Podstawą jest kupienie lwiej tarczy+9. Jak na jej cenę jest cudowna. Ogromna ilość defa i dostępność sprawiają, że jest to najfajniejsza tarcza w grze. Kupujemy partyzanę +7 jako broń. Biżuterię ulepszamy jak najwyżej, aby wszystko miało po 1500pż najlepiej. To będzie na tyle.

Reszta wg. własnego uznania. Po 65 lvlu raczej będziecie wiedzieli co chcecie nosić :)

Gdzie expić:
1-10 - znajdziecie sobie coś w m1
11-15 - zaprzysiężone w m1/m2
16-25 - dzikusy
26-30 - orki na początku doliny
31-35 - ezoteryczni wojownicy ( najlepiej na terenie chunjo, tj. lewy dolny róg mapy w dolinie )
36-50 - czarne orki ( środek doliny ) - najlepiej w drużynie. Koniecznie musicie zrobić konia bojowego.
50-61 - v1 ( loch pająków )
61+ - v2
Oczywiście nie będziecie expić do 90 lvla w v2. Sami zorientujecie się kiedy przestać tam expić. Dalej będzie grota itp. Raczej już na tym lvlu poprzez grę dowiecie się gdzie najlepiej będzie expić.
Co do expienia to alternatywą może być pustynia.
25-35 możecie expić na pustyni. Jest to niezły sposób na zarobek z ulepszaczy i marmurów.

Myślę, że to będzie na tyle. Mam nadzieję, że poradnik się przyda, a jeśli nie to chociaż doceńcie to, iż jest on oryginalny i napisany w 100% przeze mnie. Nie jest skopiowany z innych stron, z napisany dzisiaj pod wpływem nudy.
Zapraszam na serwer cs 1.6 - Frag-Factory [4FUN]
ip: 83.1.164.155:27024
Dodany obrazek

MIchu136

MIchu136

Bywalec MPC II

• ProUser
  • PipPipPipPipPip
  • 635 postów
Niezly poradnik leci + . Pierwszy : D

@Edit , dajcie troche +
Dodany obrazek

Ventos

Ventos

All life with MPC

• Postwriter
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6129 postów
  • Gadu Gadu:16068581
  • Hobby:płyny wysokoprocentowe
2 Strong 1 Vit ;]
Pfu, wystarczy oddać pamiątki i mental już może luźno do V2 iść na 50-54lvl.

chuj nie interes

Grzybek4321

Grzybek4321

Pijawka II

• Members
  • Pip
  • 28 postów
Ciężko oddać tak szybko pamiątki. Ja na 50 lvl chyba skończyłem oddawać zęby :S
Zapraszam na serwer cs 1.6 - Frag-Factory [4FUN]
ip: 83.1.164.155:27024
Dodany obrazek

0 użytkowników czyta ten temat