Skocz do zawartości

Witaj na MultiPlayer Community Forum | Kody, Porady | Gry online
Zarejestruj się aby otrzymać dostęp do pełnej funkcjonalności forum. Po rejestracji i zalogowaniu będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi na istniejące wątki, wysyłać wiadomości prywatne, wysyłać aktualizacje statusu, zarządzać swoim profilem i wiele więcej. Jeśli masz konto zaloguj się tutaj - w innym przypadku stwórz konto tutaj.

Zdjęcie

Jak kontrować Lux grając Yasuo?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi w tym temacie

Siniper142

Siniper142

Pijawka

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Tak jak w temacie, jak kontrować tą bardzo fajną postać jaką jest lux ?

Vilche

Vilche

MPC Popular User II

• Postwriter
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2461 postów
  • GG:Anty
  • Lokacja:Bremerhaven
  • Steam:na co ci to :#
  • Hobby:Mam już swojego króliczka, drugiego nie potrzebuje.

Myślę że najlepszym pomysłem byłoby unikanie jej spelli i rzucanie W,  w czasie ataku na nią, równie dobrze możesz krecić się koło swojej ściany i bić przez nią ją.

Jesteś moja, Czerwona.

Xcmer

Xcmer

Bywalec MPC II

• ProUser
  • PipPipPipPipPip
  • 659 postów
  • Lokacja:16°11' E i 51°03' N
  • Hobby:Mam dosyć dziwne hobby.

Myślę że najlepszym pomysłem byłoby unikanie jej spelli i rzucanie W,  w czasie ataku na nią, równie dobrze możesz krecić się koło swojej ściany i bić przez nią ją.

Każdą postać skontrujesz unikając jej spelli xD

Strasznie to kłopotliwe...

matizal77

matizal77

MPC Popular User

• Postmaker
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1317 postów
Jest to proste w luj.Stun lux leci z miesiąc więc zwykły krok w bok czy slide dodgujesz go a jej E swoją tarczą.Przedewszystkim jeśli lux spudłowała stuna od razu rozpoczynasz wymianę bo zawsze wyjdziesz na +,wymiany mozesz juz rozpoczynac na 2lvl jesli jesteś dobrym yasuo.Grając przeciwko lux musisz ograniczyć jej harras do minimum bo twój shield nie blokuje jej Ulta.Dalej lux nie ma ucieczki więc jest podatna na ganki wiec warto poprosić o pomoc jg.W moim przypadku lubię grać yasuo vs lux bo linia jest prosta,bynajmniej dla mnie,lux jest papierowa i bierze na klate tyle obrażeń,że role się odwracają i lux jest skłonna ograniczyć się do farmy pod wieżą.

Kaktus.

Kaktus.

Blind in chains

• Moderator League of Legends
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1814 postów
  • GG:28024441

Od początku:

Przyjdź na linię bez wybranego spella. W zależności od tego jak będzie grała - wybierz q, albo e. Jeżeli będzie grała agresywnie i próbowała Cie harasować - wybierz e, przejdź po minionach i trade'uj się z nią, jeżeli będzie grała defensywnie - po prostu weź q i lasthituj i czekaj na poziom 2/3. Jeżeli bardzo pilnie potrzebujesz magic resistu, to kup mawa w early game (ale to będzie skutkować mniejszymi obrażeniami). Musisz wiedzieć mniej więcej co ma na cooldownach i brać to pod uwagę. Generalnie lux nie powinna być zbyt trudnym matchupem, ze względu na to, że polega na skillshotach, które możesz łatwo omijać dzięki swojemu "E", albo blokować windwallem.

Jeżeli grasz z exhaustem, to użyj go wtedy, kiedy będzie używała comba, żeby zredukować jej jak najwięcej obrażeń. (Postać na której użyjesz exhausta ma mniejszy dps na czas jego działania).

W większości przypadków wystarczy, że podejdziesz do niej na meele range i automatycznie wygrywasz, nie licząc przypadków kiedy bijesz się w jej minionach na początku etc.

Jest mnóstwo rzeczy o których można tutaj wspomnieć. Jeżeli chcesz wiedzieć coś więcej, to doprecyzuj pytanie, postaram się pomóc.

Dodany obrazek

Katatuki

Katatuki

All life with MPC

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 4001 postów
  • Lokacja:Radomsko/Sosnowiec/Noxus.
  • Hobby:Informatyka, Piłka Nożna, League of Legends und Anime

Dobrym pomyslem, jest nie granie Yasuo, a twoja frustracja wynika z pojedynczej gierki gdzie grales na po prostu lepsza Lux, jak padles raz, pewnie na dive, to pozniej juz sie ciezko odkuc, jedyne co musisz robic to skakac z E i unikac spelle, reszta sie sama zrobi, jesli nie umiesz grac yasuo to kazdy match up bedzie ciezki, nie tylko lux. Pro tip - nie mozesz windwallowac ulta lux :makka:

Albicoolvod->Katatuki

d64cee27e8dd47f0bbd3738cee5a7cce.png

Siniper142

Siniper142

Pijawka

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Dobrym pomyslem, jest nie granie Yasuo, a twoja frustracja wynika z pojedynczej gierki gdzie grales na po prostu lepsza Lux, jak padles raz, pewnie na dive, to pozniej juz sie ciezko odkuc, jedyne co musisz robic to skakac z E i unikac spelle, reszta sie sama zrobi, jesli nie umiesz grac yasuo to kazdy match up bedzie ciezki, nie tylko lux. Pro tip - nie mozesz windwallowac ulta lux :makka:

Dobrym pomysłem jest nie granie yasuo tak? :DD fajny moderator ^_^ odnosi sie do tematu, pomaga haha

W tamtym sezonie miałem plat 4/5 nie grałem może pół roku oduczyłem się grać kompletnie aktualnie po 10 rankedach wylądowałem w niskim goldzie win ratio yasuo 75% na 25gier, mam problem grania tylko na lux zakładam temat na forum, żeby zapytać, poprosić o pomoc, a tu jakiś cham moderator pomaga pisząc żebym nie grał tą postacią NO NIEŹLE

Co do panów u góry ;-] dzięki  

Edytowany przez Siniper142, 11 styczeń 2017 - 23:43.

Katatuki

Katatuki

All life with MPC

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 4001 postów
  • Lokacja:Radomsko/Sosnowiec/Noxus.
  • Hobby:Informatyka, Piłka Nożna, League of Legends und Anime

Dobrym pomysłem jest nie granie yasuo tak? :DD fajny moderator ^_^ odnosi sie do tematu, pomaga haha

W tamtym sezonie miałem plat 4/5 nie grałem może pół roku oduczyłem się grać kompletnie aktualnie po 10 rankedach wylądowałem w niskim goldzie win ratio yasuo 75% na 25gier, mam problem grania tylko na lux zakładam temat na forum, żeby zapytać, poprosić o pomoc, a tu jakiś cham moderator pomaga pisząc żebym nie grał tą postacią NO NIEŹLE

Co do panów u góry ;-] dzięki  

Przeciez napisalem pozniej jak to jest,  a nie granie Yasuo to tylko taka ironia, bo ostatnio na roznych grupach z lola jest nasilenie memow o 'raksuo'  // Poza tym jesli masz problem tylko z Lux, to zawsze mozesz skorzystac z lane swapa w takiej sytuacji.

Albicoolvod->Katatuki

d64cee27e8dd47f0bbd3738cee5a7cce.png

Kszokus

Kszokus

Pijawka III

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Dobre W, i dobre e gdy użyje ulta

Diablo!

Diablo!

Dążący do celu

• exModerator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4642 postów
  • GG:V
  • Lokacja:Częstochowa
  • Steam:diablo23011
  • Hobby:<3

Widzę, że niektórzy zapomnieli o tym, że [E] Lux też da się zablokować :P

Ale co do tematu, pomimo tego, że Yasuo to raczej postać bardzo agresywna, spróbuj zagrać defensywnie, starając się omijać jej [E], [Q]. Albo blokując swoją ścianą, jej [E] zablokujesz ścianą tylko w tym miejscu, w którym spadnie, stawiasz ścianę na epicentrum tej plamy i finał, dmg z [E] zostaje po drugiej stronie :) 

(musisz to wyczuć, bo ciężko to tak słowami opisać).

Graj defensywnie, wystarczy, że ona nie trafi Cię swoim [Q] i masz 15 sek, na to, żeby ją zabić, albo pozbawić chociażby Flash'a. 15 sek, bo tyle trwa cd na 1 lvlu jej [Q], z każdym kolejnym poziomem zmniejsza się o 1 sekundę, nie uwzględniając cdr'ków, z masterek, run i itemków. I pamiętaj, żeby nie dać jej na początku się rozpędzić, bo lux w późniejszej fazie gry, dopiero jest kosa. :)

Pozdrawiam!

Dodany obrazek

Sygna by Nathalie <3

Kerri

Kerri

MPC Popular User II

• Postmaker
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1757 postów

Chyba niektórzy nie widzą pewnego problemu.

Uzywając E na lux nie możemy w tym samym czasie postawić W, a ona nam bije Q+E+AA i nie mamy połowy hp.

Moja rada: Graj defa, chyba że będzie miała klatke na cd.

Edytowany przez Kerri, 06 luty 2017 - 02:03.

Lupik

Lupik

Pijawka III

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Polecam obejrzeć ten filmik:
https://www.youtube....h?v=HEOVPLA-FM8

lupik-log_awxeehx.png

Szukasz kogoś kto szybko i porządnie zakoduje Twoją stronę?
Właśnie mnie znalazłeś!
Odwiedź mój temat i przekonaj się, że warto powierzyć mi to zadanie.
Lupik - Usługi kodowania stron

Kaktus.

Kaktus.

Blind in chains

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 1814 postów
  • GG:28024441

Polecam obejrzeć ten filmik:
https://www.youtube....h?v=HEOVPLA-FM8

Nagranie z patcha 5.21 jest średnio aktualne ;/

Dodany obrazek