Skocz do zawartości

Witaj na

MultiPlayer Community Forum | Kody, Porady | Gry online

Zarejestruj się aby otrzymać dostęp do pełnej funkcjonalności forum. Po rejestracji i zalogowaniu będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi na istniejące wątki, wysyłać wiadomości prywatne, wysyłać aktualizacje statusu, zarządzać swoim profilem i wiele więcej. Jeśli masz konto zaloguj się tutaj - w innym przypadku stwórz konto tutaj.

Zdjęcie

[J.Polski] Działania Augusta Poniatowskiego .

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
9 odpowiedzi na ten temat

Przepraszam

Przepraszam

MPC Popular User

• Postmaker
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1296 postów
  • Lokacja:Poland
  • Hobby:Rower ! Lato lato lato lato :D

Zadanie .

Polecenie :
Jakie działania podejmował Król Stanisław August Poniatowski w dziedzinach kultury, sztuki, i nauki .

Forma:
Nie wiem . Po prostu pomóż mi ktoś z tym .

Podpowiedź :
Organizował Czwartkowe Obiady ...
(Jak macie jakieś przykłady jak np. "Czwartkowe Obiady" to trzeba to opisać co to było
Kto na nich Był o czym / kim na nich rozmawiano etc... . Najlepiej kilka :x.

Nagroda:
Codziennie będę siekał po + i 5* w Profilu :>.
Dziękuje i zapraszam do pomocy .
Będę bardzo wdzieczny i oczywiście leci dużo + and 5* w Profilu .
Chyba że ktoś chce minusy :x

Ps .
To są zadania banalne jednak że nie dam rady sam poradzić sobie z nimi ponieważ mam na głowie młodsze rodzeństwo
dom do ogarnięcia i kilka innych spraw .
Z góry dziękuje za pomoc .
Oczywiście Nagroda Gwarantowana.

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść

Sodema

Sodema

MPC Popular User II

• Postmaker
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1560 postów
Dałem plusa :D
Tutaj jest -,-

Przyjmuje zlecenia dot. web masterki.

while(!$success){
....try();
}

Sketchy

Sketchy

MPC Popular User

• Postmaker
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1141 postów
  • Hobby:Vodka and browar
Takie coś udało mi się złowić, lecz nie wiem czy to nie będzie za mało :mellow:

Obiady czwartkowe:

Początkowo spotkania odbywały się u księcia Adama Kazimierza Czartoryskiego, w Pałacu Błękitnym w Warszawie a w porze letniej w rezydencji na Powązkach. Prawdopodobnie rozpoczęły się one w latach sześćdziesiątych po koronacji Stanisława Augusta. Około 1771 roku przeniesiono je do Zamku Królewskiego, najpierw do Gabinetu Marmurowego a w 1786 roku do Sali Rycerskiej. Były to spotkania wybitnych poetów, publicystów, działaczy politycznych, brali w nich udział m.in. Józef Wybicki, Stanisław Trembecki, Ignacy Krasicki, Franciszek Zabłocki, Adam Naruszewicz, Kajetan Węgierski. Początkowo spotkania te gromadziły nielicznych dopiero potem przekształciły się we właściwe obiady czwartkowe. W czasie spotkań z królem prezentowano nowe utwory ale także prowadzono ożywione dyskusje polityczne. Roztrząsano problemy prawne, edukacji, kwestie nauki, m.in. to na obiadach czwartkowych zrodziła się idea powołania do życia Komisji Edukacji Narodowej. Bywali na obiadach czwartkowych także jezuici, jak np. Stefan Łuskina. W sumie przez obiady przewinęło się około trzydziestu osób.

Na obradach serwowano doskonałe gatunki win, chociaż król pił tylko wodę, oraz posiłki przygotowywane przez królewskiego kucharza Pawła Tremo. Po spałaszowaniu mięs, ryb i ulubionej pieczeni baraniej króla przychodził czas na deser i erotyczne wiersze, które kładziono pod serwetki lub rozdawano biesiadnikom.

Obiady czwartkowe były zajmujące i żywe dopóki uczestniczył w nich Ignacy Krasicki. Zakończyły się około roku 1782.

Bądź człowiek! Jebnij minusa
Dodany obrazek

Schittset

Schittset

The Special One

• exModerator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4920 postów

@UP to nie ma być z neta, tylko trzeba samemu to opisać, własnymi słowami, bo tak to nauczycielka wpisze kilka słów w Googlach i on dostanie jedynkę !

Król Stanisław August Poniatowski podejmował następujące działania w dziedzinie kultury i sztuki:

- organizował obiady czwartkowe, na których to zbierał najwybitniejszych polskich przedstawicieli sztuki, kultury i nauki. Na owych zebraniach król wraz ze swoimi gośćmi dyskutował o kulturze, nauce, sztuce i literaturze, częstymi bywalcami na tych spotkaniach byli Ignacy Krasicki, Adam Naruszewicz oraz Józef Wybicki. Na obiadach gościli także przedstawiciele świata polityki ( ks. A. K. Czartoryski, J. Chreptowicz, A. Zamoyski ). Na owych obiadach goście oraz król zapoznawali się z utworami literackimi, prac naukowych oraz pedagogicznych. Uważa się że imprezą towarzysząca obiadom czwartkowym, były tzw, zabawy przyjemne i pożyteczne,

- król zainicjował twórczość malarską w Warszawie, ludzi portretował nadworny malarz króla Augusta Marcello Baciarelli a stolice Belotto Canaletto,

- król w 1765 roku założył Szkołę Rycerską, która miała za zadanie przygotowywać młodzież szlachecką do służby wojskowej oraz cywilnych zadań publicznych, szkoła ta była utrzymywana ze skarbu państwa, została zamknięta w 1794 roku.

Masz :)

Przepraszam

Przepraszam

MPC Popular User

• Postmaker
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1296 postów
@Sketchy
Ok spoko .
Nie zrozumiałeś mnie .
Potrzeba mi kilka działań Augusta Poniatowskiego ...
I opisać je krótko zwięźle i na temat .
Żebym miał gotowca.
Opis co się działo na Obiadach to też mam...
Ale podałem to jako przykład.
A pytanie.
Co jeszcze oprócz obiadów ?

@up
Dobree ;)
"Król Stanisław August Poniatowski podejmował następujące działania w dziedzinie kultury i sztuki:
- organizował obiady czwartkowe, na których to zbierał najwybitniejszych polskich przedstawicieli sztuki, kultury i nauki. Na owych zebraniach król wraz ze swoimi gośćmi dyskutował o kulturze, nauce, sztuce i literaturze, częstymi bywalcami na tych spotkaniach byli Ignacy Krasicki, Adam Naruszewicz oraz Józef Wybicki. Na obiadach gościli także przedstawiciele świata polityki ( ks. A. K. Czartoryski, J. Chreptowicz, A. Zamoyski ). Na owych obiadach goście oraz król zapoznawali się z utworami literackimi, prac naukowych oraz pedagogicznych... " <------------ KONIEC

I teraz Następne działanie Poniatowskiego ...
Musi być kilka a nie tylko Obiady :) .

Schittset

Schittset

The Special One

• exModerator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4920 postów
Co jeszcze oprócz obiadów ?

- król zainicjował twórczość malarską w Warszawie, ludzi portretował nadworny malarz króla Augusta Marcello Baciarelli a stolice Belotto Canaletto,

- król w 1765 roku założył Szkołę Rycerską, która miała za zadanie przygotowywać młodzież szlachecką do służby wojskowej oraz cywilnych zadań publicznych, szkoła ta była utrzymywana ze skarbu państwa, została zamknięta w 1794 roku.

Czytaj dokładnie ;P

Przepraszam

Przepraszam

MPC Popular User

• Postmaker
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1296 postów
@up
No ok .
Przepraszam nie doczytałem mój błąd .
Ale mało .
Jeszcze czuje taki niedosyt a szczególnie poczuje go moja Sorka ... :(
Opisać bardziej tą szkołę oraz twórczość malarską .
Opisać powtarzam Opisać krótko zwięźle i na temat .
:)
Dobre Dobre Shitt ;)

CO ZA CWEL DODAJE MI PLUSY ?!

Schittset

Schittset

The Special One

• exModerator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4920 postów
Schitti nie Schitt ;pp

O malarstwie nie opisze, bo to były mało znane dzieła :/

Masz tutaj o szkole bardziej rozwinięte :

- król w 1765 roku założył Szkołę Rycerską, której oficjalna nazwa to Akademia Szlacheckiego Korpusu Kadetów , byłą ona swoistym odpowiednikiem pruskich szkół rycerskich Fryderyka II oraz szkół administracyjnych takich jak francuska École nationale d'administration, szkołą miała na celu przygotowywać ubogą młodzież szlachecką do służby wojskowej oraz cywilnych zadań publicznych, w szkole nauczano takich przedmiotów jak ekonomia, prawo, historia, geografia czy języki, ale odbywało sie tutaj także typowo wojskowe zajęcia. Akademia była utrzymywana ze skarby państwa, ale została zamknięta w 1794 roku po upadku insurekcji kościuszkowskiej.

Przepraszam

Przepraszam

MPC Popular User

• Postmaker
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1296 postów
Przeczytałeś to ?
Nie ma bezsensownych zdań :x ?
ja ni nie widzę chyba jest w porzo .
Skleję to do kupy i będzie Majonezzzz :x
I pousuwam literówki .
Dziekówa Wielka .
+ ?
Ale to dopiero jutro bo Limit...

Ps.
Wyrównaj mi te + ktoś :angry:

Schittset

Schittset

The Special One

• exModerator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4920 postów

Król Stanisław August Poniatowski podejmował następujące działania w dziedzinie kultury i sztuki:

- organizował obiady czwartkowe, na których to zbierał najwybitniejszych polskich przedstawicieli sztuki, kultury i nauki. Na owych zebraniach król wraz ze swoimi gośćmi dyskutował o kulturze, nauce, sztuce i literaturze, częstymi bywalcami na tych spotkaniach byli Ignacy Krasicki, Adam Naruszewicz oraz Józef Wybicki. Na obiadach gościli także przedstawiciele świata polityki ( ks. A. K. Czartoryski, J. Chreptowicz, A. Zamoyski ). Na owych obiadach goście oraz król zapoznawali się z utworami literackimi, prac naukowych oraz pedagogicznych. Uważa się że imprezą towarzysząca obiadom czwartkowym, były tzw, zabawy przyjemne i pożyteczne,

- król w 1765 roku założył Szkołę Rycerską, której oficjalna nazwa to Akademia Szlacheckiego Korpusu Kadetów , byłą ona swoistym odpowiednikiem pruskich szkół rycerskich Fryderyka II oraz szkół administracyjnych takich jak francuska École nationale d'administration, szkołą miała na celu przygotowywać ubogą młodzież szlachecką do służby wojskowej oraz cywilnych zadań publicznych, w szkole nauczano takich przedmiotów jak ekonomia, prawo, historia, geografia czy języki, ale odbywało sie tutaj także typowo wojskowe zajęcia. Akademia była utrzymywana ze skarby państwa, ale została zamknięta w 1794 roku po upadku insurekcji kościuszkowskiej.

Masz sklejone do kupy i bez literÓwek, chyba bez ;pp

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników