Skocz do zawartości

Witaj na MultiPlayer Community Forum | Kody, Porady | Gry online
Zarejestruj się aby otrzymać dostęp do pełnej funkcjonalności forum. Po rejestracji i zalogowaniu będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi na istniejące wątki, wysyłać wiadomości prywatne, wysyłać aktualizacje statusu, zarządzać swoim profilem i wiele więcej. Jeśli masz konto zaloguj się tutaj - w innym przypadku stwórz konto tutaj.

Sposoby na reklamę/wybicie swojego serwera

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
86 odpowiedzi w tym temacie

Gość_Lord Assasin_*

Gość_Lord Assasin_*
  • Gość

*
POPULARNY

Poradnik jest robiony dla Was z myślą, że ostatnio wiele osób zadaje te same pytania, więc w tym poradniku postaram Wam się to bardziej przybliżyć. 

qojP4ci.png

Pierwszą bardzo dobrą opcją jest wynajęcie reklamy u jakiegoś znanego YouTubera za daną sumę pieniędzy zazwyczaj u tych ''małych'' YouTuberów płaci się w granicach 100 - 150 złoty, a u tych większych już niestety większą sumę w granicach 200 - 250 złoty, ale to również zależy ile dany YouTuber sobie zażyczy pieniędzy. Efekty możecie zobaczyć po paru dniach, tygodniu przyjścia na Wasz serwer trochę graczy. Dużo zależy tutaj również ile w tygodniu dany YouTuber nagra odcinków z reklamy Waszego serwera.

NeVj9gr.png

Drugą opcję jest założenie Waszej strony serwera na znanym Większości portalu Facebook, zazwyczaj podstawą jest tam założenie swojej strony serwera, ale niektórzy jej po prostu nie zakładają. Gdy założymy już naszą główną stronkę serwera na tym portalu, to po tygodniu Wasza stronka powinna się wypromować, oczywiście jak Wy/ktoś zrobicie jej ''lekką'' reklamę. Przede wszystkim musicie umieszczać najważniejsze informacje z życia serwera na ten portal, ponieważ gdy Użytkownicy zobaczą, że strona z Waszym serwerem się rozwija, to może sami wejdą na nią i zainteresują się, że dbacie o graczy i wejdą na Wasz serwer, lecz kokosów nie gwarantuję. 

ruozcwU.png

Bardzo opłacalnym trzecim sposobem jest założenie swojego konta na MPCforum.pl i regulaminowo od 50 postów (gdy już je będziecie mieć) założyć bardzo szczegółową i opisaną reklamę w dziale ''Minecraft Publikacja Serwerów''. Reklama musi zawierać najważniejsze informacje, gdyż użytkownicy patrzą na to i chcą jak najwięcej się dowiedzieć na temat danego serwera, aby na nim zagrać. W tym dziale codziennie zagląda po 100 - 150 osób dziennie i chętnie odwiedzają wszystkie Publikacje Serwerów w poszukiwaniu tego ''najlepszego'' serwera jaki im dogodzi i pasuje. 

Myślę, że w tym poradniku z grubsza Wam wyjaśniłem 3 sposoby na szczegółową reklamę Waszego serwera. 

Jeżeli będziecie mieć jakieś pytania, problemy lub coś innego, to śmiało piszcie je pod poradnikiem lub do mnie na PW. 

Poradnik wykonany przez @Lord Assasin

Edytowany przez Lord Assasin, 14 grudzień 2015 - 22:27.

ReDevil666

ReDevil666

Debiutant II

• Members
  • PipPip
  • 168 postów
  • GG:2194264
  • Lokacja:Poznań

Z tą kasą to nie myślcie, że "duży" youtuber oznacza >500k subskrybcji.
Najlepszym sposobem na wypromowanie jest sposób pierwszy, później trzeci.
40-50 osób przegląda? Jest to zdecydowanie większa grupa ludzi.

Dłużej grałem tylko na 4 serwerach. Dwa poznałem przez mpc forum, a drugie dwa przez youtube (od małych youtuberów <1000 subskrybcji).

BedZios

BedZios

Pijawka

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • GG:50652360
  • Hobby:-=-Minecraft-=-
    -=-Kolarstwo-=-
    -=-Metin2-=-
    -=-Rock-=-

Myślę , że tut przyda się nie jednej osobie , bardzo ładnie opisane leci +sik

KutaszeG1337

KutaszeG1337

Pijawka II

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokacja:Sulejów
  • Steam:Nie Mam
  • Hobby:Piłka Nożna

dzieki juz tera wiem:D

xFlash

xFlash

Pijawka III

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Spoko. Ale nie napisałeś na mpcforum ,że jest duża krytyka serwerów. 

Dopisz:
+ MCLista
+ Listy serwerów

Gość_Lord Assasin_*

Gość_Lord Assasin_*
  • Gość

Spoko. Ale nie napisałeś na mpcforum ,że jest duża krytyka serwerów. 

Ten poradnik tylko przedstawia reklamę/wybicie swojego serwera, po co pisać, że ktoś nie lubi jakiegoś serwera i krytykuję, nie na tym kolego to polega. ;)

40-50 osób przegląda? Jest to zdecydowanie większa grupa ludzi.

Słuszna uwaga, nie zwróciłem uwagi na odwiedzających gości. 

Dziękuję za wszelkie opinie, aktualizacja - 2015.1.5.

SakiPL

SakiPL

Pijawka

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Najs

Rayso.

Rayso.

­

• Lider Minecraft
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6053 postów
  • @rajso
  • GG:49520235

#(1) Pierwszą bardzo dobrą opcją jest wynajęcie reklamy u jakiegoś znanego YouTubera za daną sumę pieniędzy zazwyczaj u tych ''małych'' YouTuberów płaci się w granicach 100 - 150 złoty, a u tych większych już niestety większą sumę w granicach 200 - 250 złoty

Nieprawda. Więksi youtuberzy bardzo się cenią i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że to nie jest taka tania sprawa. Za pojedynczy wpis na fanpagu proponowano mi 700-1000zł, wolałem już nie pytać co chcą za filmik. 

Co do 2 punktu - powinieneś napisać, że taka reklama działa tylko, gdy na naszym serwerze gra już pewna ilość graczy (+100) w innym wypadku nikt nie znajdzie twojego FB. 

btw. http://www.mpcforum....owanie-serwera/  ;-;

tamlin1125

tamlin1125

Pijawka

• Members
  • Pip
  • 6 postów

To nie do końca tak z tymi tuberami :D można samemu założyć sobie konto na jutubach i tam rzucać filmiki z naszego serwa jak to świetaskowo się bawimy nań, a wtedy prędzej czy później wbiją te myljony spragnionych wrażeń kwadraciaków :D

Gość_Lord Assasin_*

Gość_Lord Assasin_*
  • Gość

Nieprawda. Więksi youtuberzy bardzo się cenią i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że to nie jest taka tania sprawa. Za pojedynczy wpis na fanpagu proponowano mi 700-1000zł, wolałem już nie pytać co chcą za filmik. 

Co do 2 punktu - powinieneś napisać, że taka reklama działa tylko, gdy na naszym serwerze gra już pewna ilość graczy (+100) w innym wypadku nikt nie znajdzie twojego FB. 

btw. ---  ;-;

Napisałem, że zazwyczaj biorą tą sumę pieniędzy. To zależy który YouTuber, bo większość bierze 250 - 300 złoty. Jak wiemy niektórzy YouTuberzy są skąpi na ''pieniądze'' i nic już z tym nie zrobisz. I proszę nie reklamuj mi się tu z tym Twoim poradnikiem. ;)

To nie do końca tak z tymi tuberami  :D można samemu założyć sobie konto na jutubach i tam rzucać filmiki z naszego serwa jak to świetaskowo się bawimy nań, a wtedy prędzej czy później wbiją te myljony spragnionych wrażeń kwadraciaków  :D

Oczywiście, ale nie zawsze to się opłaca. ;)

Aragorn70

Aragorn70

Pijawka III

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Niezły poradnik.

Bystry11

Bystry11

Pijawka III

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Mclista daje dość sporo. Jest bardzo znana. Według mnie opłaca się wykupić tam premium.

koko696

koko696

Pijawka III

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
Witam serdecznie dziś o 18:00 jest otwarcie serwera Minecraft Survival+Gildie
Więcej info na Serwerze :P
Asd

Edytowany przez LeeSinor, 09 styczeń 2015 - 23:27.
IP serwera

szyneXXX

szyneXXX

Debiutant

• Members
  • PipPip
  • 149 postów

TuT przydatny. Osobiscie mi sie przyda, zbieram te 50 postow :D

WorldcraftGame

WorldcraftGame

Pijawka

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Z tym wybiciem na YOUTUBE tez są inne sposoby :) np. graja na serwerze youtuberzy to sami się do ciebie zgłoszą co za to dostana itd. :) wiec można i tez za bez użycia pieniędzy ;) 

Jadwinior

Jadwinior

Debiutant II

• Members
  • PipPip
  • 151 postów
  • Lokacja:Wielkopolska
  • Hobby:Muzykowanie. Granie. Nagrywanie.

Co prawda nie moderuję już serwerów, ale weszłam z ciekawości i szczerze powiedziawszy... zawiodłam się. Nie dowiedziałam się niczego nowego. O tych sposobach wie chyba każdy.

KLIKNIJ

ABY PRZEJŚĆ DO PREZENTACJI ODCINKA ZWIĄZANEGO Z LEAGUE OF LEGENDS

zenixpl

zenixpl

Pijawka III

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Przydatne :)

Gość_Lord Assasin_*

Gość_Lord Assasin_*
  • Gość

Co prawda nie moderuję już serwerów, ale weszłam z ciekawości i szczerze powiedziawszy... zawiodłam się. Nie dowiedziałam się niczego nowego. O tych sposobach wie chyba każdy.

Gdyby każdy wiedział o tych sposobach, to by nie zakładał tematów moja Droga. ;)

Z tym wybiciem na YOUTUBE tez są inne sposoby  :) np. graja na serwerze youtuberzy to sami się do ciebie zgłoszą co za to dostana itd.  :) wiec można i tez za bez użycia pieniędzy  ;)

Oczywiście, że też istnieje taka opcja, ale najopłacalniejszym i lepszym sposobem jest ten co napisałem.

Dziękuję za wszelkie opinie, aktualizacja 2015.01.13. 

Progamer22

Progamer22

Pijawka III

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Poczta pantoflowa i reklama przez innych graczy tylko to w sumie dziala

CusT

CusT

All life with MPC

• Postwriter
  • PipPipPipPipPipPipPip