Skocz do zawartości

Witaj na

MultiPlayer Community Forum | Kody, Porady | Gry online

Zarejestruj się aby otrzymać dostęp do pełnej funkcjonalności forum. Po rejestracji i zalogowaniu będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi na istniejące wątki, wysyłać wiadomości prywatne, wysyłać aktualizacje statusu, zarządzać swoim profilem i wiele więcej. Jeśli masz konto zaloguj się tutaj - w innym przypadku stwórz konto tutaj.

Zdjęcie

Komp czy ps4

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

azuspl

azuspl

Początkujący III

• Members
  • PipPipPipPip
  • 438 postów

Witam sam nie wiem czy kupić ps4 czy komputer..

I mi się zdaje że ps4 lepsze od komputera względem ceny

Nowy komputer do takich gier jak bf4 na max kosztuje ok 3tyś

PlayStation 4 500gb i jeden pad 1800zł

I mi się wydaje że ps4 lepiej się opłaca kupić na ps4 będę zbierał do nast. roku mam teraz 400zł a co miesiąc po 50 zł mam więc na ps4 szybciej uzbieram do nast. roku a na kompa 2-3 lata -,- więc jak myślicie co bardziej mi się opłaca..

Wiem że na ps4 multi płatne 20 zł co miesiąc ale bardziej wole single w grach jak przejdę całą grę to wtedy multi ;)

Edytowany przez azuspl, 11 wrzesień 2013 - 16:38.

Rocki star12

Rocki star12

All life with MPC

• Postwriter
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4115 postów

A pamietasz o tym ze kazda gra kosztuje +/- 100zl? 10 nowych gier = 1k zl czyli cena nowego pc. Wybral bym kompa. Posiadam xbx. I na samego xbx wydalem 1k + jakies drugie tyle na gry i dodatki.

Dodany obrazek

azuspl

azuspl

Początkujący III

• Members
  • PipPipPipPip
  • 438 postów

z grami sobie poradzę ;)  Na gierki to spokojnie akurat ;) bf4 200zł to spokojnie :> kupie ps4 i na niego od razu bf4 i będę grał :P a na nast. gry to się spokojnie zarobi

Dobra temat do zamknięci podjąłem decyzje lepiej kupić ps4 do gierek a lapek do informacji :)

Edytowany przez azuspl, 11 wrzesień 2013 - 16:53.

Juniorek.

Juniorek.

MPC Popular User II

• Redaktor League of Legends
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1946 postów
  • Lokacja:League of Legends
  • Hobby:homonologiczny człek.

Ja na Twoim miejscu dwa razy bym się zastanowił. Komputer o wiele lepiej sprawdza się do gier od konsol, nie zawsze ale czasami. Na konsolę + gry wydasz więcej hajsu, niż to wszystko warte. BF'a 4 nikt nie każe Ci kupować preordera czy premierki, możesz spokojnie kupić na rok po premierze. Cena zejdzie i tak dobijesz targu. Komp jest o wiele bardziej przydatniejszy ;)

832321411597079968565.png

Sweet Jesus

Sweet Jesus

All life with MPC

• exModerator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7087 postów
  • Gadu Gadu:44598679
  • Steam:Hr4b!4 v0n Chr|_|m
  • Hobby:Jedzenie

Najpierw poczekaj na wyjście konsoli oraz pierwszych gier.
Zastanów się również czy będziesz TYLKO grał.

BombelPL

BombelPL

Pijawka III

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Ja tez zawsze bylem po stronie konsol :) Ale jakoś teraz mi to przeszło i się przerzucam na komputer :P

Makja

Makja

Debiutant II

• Members
  • PipPip
  • 195 postów

Serio na PS4 trzeba bulić 20 zł na neta? potwierdzone?

Rocki star12

Rocki star12

All life with MPC

• Postwriter
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4115 postów

na xbx 120-150zł za rok to było?

Ale porównajmy sobie serwery microsofta vs ps'a. Na moim necie 3mb/s na xbx 0 ścin w fifie multi, na ps3 nie da się grać gdy komp jest włączony.

Ale lepiej wybulić te 20 zł i może poprawią te serwery ^^. Do microsoftu bym się przyczepił o cene tego neta ;p. Bo 15F ( 75zł ) za 3 miesiące to troche w.g mnie za dużo.

Edytowany przez Rocki star12, 11 wrzesień 2013 - 19:05.

Dodany obrazek

SolidMan

SolidMan

Początkujący

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Konsola warta ok. 1800zł , co do gier to słyszałem że Sony miał ''przyzwyczajać'' ludzi do cen gier i ceny kilku gier nie pamiętam już jakich około 200/250 zł (ps3) więc licząc że się chcę porządną grę no to 200zł to minimum , podam 2 gry ponieważ grać w jedną to się nie da bo; przejdziesz kampanie , potem multi ci się znudzi bo cały czas ten sam schemat; wchodzisz to gry---->umierasz/zabijasz/odblokowujesz dodatki---->koniec rundy----->dostajesz exp (przykład z battlefielda).Słyszałem , że grafika w ps4 ma być wydajności hd 7850 (jeśli źle napisałem poprawcie mnie) , procesor to AMD Jaguar x86 8 rdzeniowy , ram 8gb GDDR5 5500 mhz (nie jestem co do ramu przekonany).Można też przewidzieć że optymalizacja będzie też na wielordzeniowość ponieważ konsole wykorzystują wielordzeniowość Jaguar-ów , czyli procesory fx 6 i 8 rdzeniowe będą się lepiej spisywać.Pora na wyliczenia ;

1800 (konsola)

200 (1 gra)

+ 250 (2 gra)

-----------

2250zł (licząc w najtańszej możliwej)

Dodać 100zł i masz zestaw oparty na radeonie hd 7850 od msi (w konsoli nie podkręcisz a tu tak) , i5 3300 i 8gb ram.Podam zestaw DLA PRZYKŁADU (nie wiem czy dobrze złożony ale to PRZYKŁAD) na stronie esc.pl ;

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść

@Edit;

Za rok to wyjdą nowe karty graficzne,procesory i inne rzeczy co pewnie zaowocuje spadkiem cen (nie wiem może o +/- 50zł w najlepszym przypadku).Podobno radeony serii hd 8xxx mają wyjść w tym roku , oczywiście że odrazu nie potanieje seria 7xxx , ale powli będą tanieć.

@Rocki star12

Mam xbox-a 360 i fifa na necie 2,5mb/s bez przeglądania internetu nie zawiesiła się ani razu , kolega ma ps3 i miał neta 3mb/s to bez przeglądania internetu miał lagi.Myślę że opłaca się płacić za golda choćby , że czasami microsoft wrzuci jakiś darmowy tytuł np. w lipcu i sierpniu były darmowe gry i serwery są lepsze.

Edytowany przez SolidMan, 11 wrzesień 2013 - 20:41.

Wrrr

Wrrr

24h with MPC

• Postwriter
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3860 postów
  • Steam:natsiu
  • Hobby:eSports

Zdecydowanie komputer ponieważ zawsze możesz wymienić stare części na nowe, nie służy tylko do grania a w bf3 za 1200 zł pograsz na low na 100%

Rocki star12

Rocki star12

All life with MPC

• Postwriter
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4115 postów

Konsola warta ok. 1800zł , co do gier to słyszałem że Sony miał ''przyzwyczajać'' ludzi do cen gier i ceny kilku gier nie pamiętam już jakich około 200/250 zł (ps3) więc licząc że się chcę porządną grę no to 200zł to minimum , podam 2 gry ponieważ grać w jedną to się nie da bo; przejdziesz kampanie , potem multi ci się znudzi bo cały czas ten sam schemat; wchodzisz to gry---->umierasz/zabijasz/odblokowujesz dodatki---->koniec rundy----->dostajesz exp (przykład z battlefielda).Słyszałem , że grafika w ps4 ma być wydajności hd 7850 (jeśli źle napisałem poprawcie mnie) , procesor to AMD Jaguar x86 8 rdzeniowy , ram 8gb GDDR5 5500 mhz (nie jestem co do ramu przekonany).Można też przewidzieć że optymalizacja będzie też na wielordzeniowość ponieważ konsole wykorzystują wielordzeniowość Jaguar-ów , czyli procesory fx 6 i 8 rdzeniowe będą się lepiej spisywać.Pora na wyliczenia ;

1800 (konsola)

200 (1 gra)

+ 250 (2 gra)

-----------

2250zł (licząc w najtańszej możliwej)

Dodać 100zł i masz zestaw oparty na radeonie hd 7850 od msi (w konsoli nie podkręcisz a tu tak) , i5 3300 i 8gb ram.Podam zestaw DLA PRZYKŁADU (nie wiem czy dobrze złożony ale to PRZYKŁAD) na stronie esc.pl ;

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść

@Edit;

Za rok to wyjdą nowe karty graficzne,procesory i inne rzeczy co pewnie zaowocuje spadkiem cen (nie wiem może o +/- 50zł w najlepszym przypadku).Podobno radeony serii hd 8xxx mają wyjść w tym roku , oczywiście że odrazu nie potanieje seria 7xxx , ale powli będą tanieć.

@Rocki star12

Mam xbox-a 360 i fifa na necie 2,5mb/s bez przeglądania internetu nie zawiesiła się ani razu , kolega ma ps3 i miał neta 3mb/s to bez przeglądania internetu miał lagi.Myślę że opłaca się płacić za golda choćby , że czasami microsoft wrzuci jakiś darmowy tytuł np. w lipcu i sierpniu były darmowe gry i serwery są lepsze.

Dla tego uważam że xbx to fajna rzecz ale trzeba troche w niego władować.

Mam kolegę który posiada xbx od 3 lat, jego rodzice wyliczyli mu że na jego zachcianki wydali około 10-15k zł.

Tyle że ma 32k pkt. za gry i to jedyny + w tym ;x.

Dodany obrazek

prestrum

prestrum

Pijawka II

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Gadu Gadu:4250985
  • Hobby:Aplikacje systemowe i dyskowe.

Witam Panów.Ten dialog do niczego nie prowadzi.Są Plusy jeśli chodzi o PC i minusy.Pamiętajcie Panowie że aby z Kompa była frajda w graniu musimy go czasem modernizować (jeśli chcesz mieć wypas musi być karta wypas Procek itd. to też koszty).Gry na PC też kosztują co prawda mniej ale jednak chyba ze mowa o Patch-ach Crak-ach itd to zmienia postać rzeczy wtedy mamy za FREE....Konsoli nie musimy modernizować ba gro gier konsolowych nie wyjdzie i nie wyszło na PC.

Panowie w swojej sygnaturze mam taki opis "PC na podzespołach AMD. Laptop...itd....."

Nie grywam na PC bo nie lubię dlatego posiadam PS3 to jest frajda i taki odjazd że hej.Sam pad deje niezłe efekty na PC być może też ale to nie to.

Rzecz gustu Panowie Forumowicze.Ludzie posiadają i PC i laptopy i Konsole czy to PS3 czy XBOX.

Wybrać jest trudno bo konsola jak i PC jeśli chodzi o gry daje szalenie dużo frajdy.

PC na podzespołach AMD.Laptop leciwy bo z XP na Intelu.Drugi nowszy AMD A8

STOP komentarzom typu: "AMD to gówno"! Zanim coś napiszesz pomyśl jak odbiorą to inni !! i Vice Versa

Sweet Jesus

Sweet Jesus

All life with MPC

• exModerator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7087 postów
  • Gadu Gadu:44598679
  • Steam:Hr4b!4 v0n Chr|_|m
  • Hobby:Jedzenie

Witam Panów.Ten dialog do niczego nie prowadzi.Są Plusy jeśli chodzi o PC i minusy.Pamiętajcie Panowie że aby z Kompa była frajda w graniu musimy go czasem modernizować (jeśli chcesz mieć wypas musi być karta wypas Procek itd. to też koszty).Gry na PC też kosztują co prawda mniej ale jednak chyba ze mowa o Patch-ach Crak-ach itd to zmienia postać rzeczy wtedy mamy za FREE....Konsoli nie musimy modernizować ba gro gier konsolowych nie wyjdzie i nie wyszło na PC.
Panowie w swojej sygnaturze mam taki opis "PC na podzespołach AMD. Laptop...itd....."
 Nie grywam na PC bo nie lubię dlatego posiadam PS3 to jest frajda i taki odjazd że hej.Sam pad deje niezłe efekty na PC być może też ale to nie to.
Rzecz gustu Panowie Forumowicze.Ludzie posiadają i PC i laptopy i Konsole czy to PS3 czy XBOX.
Wybrać jest trudno bo konsola jak i PC jeśli chodzi o gry daje szalenie dużo frajdy.

A konsola się nie starzeje ? Gry będą wyglądać jak by w slow-motion były w porównaniu do PC : P

SolidMan

SolidMan

Początkujący

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

A konsola się nie starzeje ? Gry będą wyglądać jak by w slow-motion były w porównaniu do PC : P

Tutaj masz całkowitą rację.

Powiedzmy że wyjdzie taki bf4 i ktoś go sobie kupi na ps4 ok fajnie wydadzą kilka patchy-y i koniec czasami jakieś małe łatki.A jak będzie bf4 w wersji komputerowej to z patch-em będzie przeważnie optymalizacja,troszeczkę lepsza grafika itp. Jak na komputerze ci się znudzi gra to możesz zawsze ściągnąć triala programu adobe flash i pobawić się w rysowanie animacji , a na konsoli tego nie zrobisz.

Czyli + dla pc - wielozadaniowość a nie tylko granie

azuspl

azuspl

Początkujący III

• Members
  • PipPipPipPip
  • 438 postów

No możliwe ale mi po prostu bardzo by się chciało zagrać na takiej konsoli ;) Mam telewizor LG 50 Cali no i wiecie ta chęć wzrasta :D telewizor kupiony 2 lata temu za 6tyś ^^.Konsole sobie kupię i będę grał w gry które nie wyjdą na PC. Pc oczywiście też będę modernizował.Zrobiłem małe punkty

1.Kupno ps4

2.Kupienie nowszego kompa a za rok wiadomo będą lepsze karty itp.. to poczekam sobie ten rok popykam na konsolce a potem kompa kupię i będę grał na tym jak i też na tym teraz mam laptop więc wytrzymam bez kompa i kupię tego ps4 ;)

Tutaj dane techniczne ps4

Producent

• Sony

Gwarancja

• 2 lata w serwisie zewnętrznym

typ konsoli

• telewizyjna

procesor

• x86-64 AMD Jaguar 8 rdzeni

procesor graficzny

• AMD RadeonTM Graphics Core Next 1.84 TFLOPS

pamięć RAM

• 8 GB GDDR5

dysk twardy

• 500 GB

WiFi

• tak

HDTV

• tak

kolor

• czarny

obsługiwane formaty

• BD x 6 CAV, DVD x 8 CAV

dodatkowe informacje

• dane techniczne mogą ulec zmianie | wymiary: 275 x 53 x 305mm

Będzie to moja pierwsza konsola w życiu chociaż grałem kiedyś na pegazusie.
Ale mam jeden problem te 500GB na playstation 4 to sporo?

Edytowany przez azuspl, 12 wrzesień 2013 - 07:58.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników