Skocz do zawartości

Witaj na MPCforum - Cheaty, Boty, Bugi, Hacki do gier online
Zarejestruj się aby otrzymać dostęp do pełnej funkcjonalności forum. Po rejestracji i zalogowaniu będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi na istniejące wątki, wysyłać wiadomości prywatne, wysyłać aktualizacje statusu, zarządzać swoim profilem i wiele więcej. Jeśli masz konto zaloguj się tutaj - w innym przypadku stwórz konto tutaj.

Zdjęcie

[Pytanie] laika

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

Roski

Roski

Pijawka III

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Witam

Po nerwach z Mt2 doszedlem do wniosku ze czas zmienic gre

Po przeczytaniu x poradnikow nadal czuje sie zielony i prosil bym was zebyscie odpisali mi jak dla glupiego:)

Gram Templariuszem wiem tyle ze mam kupowac eq za brazowe monety czy cos w tym stylu oki luzik

lecz pytanie brzmi jakie kamienie i w jakiej ilosci wkladac do eq.

Jestem w jakims Legionie leczjak Ci sa zajeci questami czy rajdami dostaje szczatkowe informacje.

Wiec niebawem kupie eq plytowe na 26 lvl i zapewne bede w nim latal do 40.

Wczoraj uslyszalem ze dla mnie kamienie to celnosc i krytyk i bron 2 reczna.

W poradnikach jest zupelnie inaczej  dlatego jestem zdezorientowany i niewiem co zrobic.

Wiem ze w Aionie nie bede bral miliona mobow jak w Mt2 lecz gdy mam na sobie 3 mobki to leze,

prosil bym tez zebyscie nie podsylali linkow no chyba ze beda porady dla glupich.

Te same pytania dotycza cleryka moja dziewcznya gra ta klasa postaci.

I niewiem czy to wazne ale gramy na globalu :)

pozdrawiam

Edytowany przez Roski, 21 sierpień 2013 - 15:03.

Xanan

Xanan

MPC User

• Moderator Aion
  • PipPipPipPipPip
  • 857 postów
  • Lokacja:Padmarashka's Cave
  • Hobby:AION

Nie rozpisałeś się zbytnio co w Mt2 Ciebie denerwowało ani jakie masz doświadczenie w tego typu grach. Postaram się korzystać z w miarę prostego nazewnictwa zgodnie z prośbą. Widzę jednak PL nazwy - wnioskuję więc, że grasz na tym idiotycznym spolszczeniu. Nie posługuję się nim ani PL nazwami ponieważ gram zbyt długo na ang wersji, jednak jeśli będziesz miał odrobinę chęci to przetłumaczysz sobie to czego nie zrozumiesz na swoją wersję. Całość masz tak byś w przyszłości mógł wracać również i do tego oraz wprowadzać nowe rzeczy z czasem według moich rad (jeśli z wielu dostępnych poradników wybierzesz mój).

Zaczynając od templara, poradników, manastone(kamieni do wkładania) i eq. Jest to jedna z cięższych postaci, które nigdy nie będą sobie tak radzić z zabijaniem mobów jak np. sorcerer, ani też nie będzie tak mobilna jak ranger czy robiła takiego dmg obszarowego jak glad. Musisz się liczyć z tym, że będzie Ci ciężko solo, a i duo nie zrobisz wszystkich instancji. Jednak w dobrym eq na end-game, jako że grasz z dziewczyną - clerem - będziecie w stanie trochę farmić zwłaszcza APki (Abyss Pointy - waluta PvP za którą kupujesz eq i stigmy). Jak znajdziecie trzecią osobę z DPS magicznym (np. bardzo dobrze to wychodzi z SMem) skończycie prawie wszystkie instancje trio. Dobrze też wychodziła mi kiedyś walka na arenkach 2v2v2 - duo z clerem. Przegrałem z może 3 arenki z wszystkich jakie zrobiliśmy, tj. od wejścia patcha do dnia w którym zmienili je na durne 3v3. Piszę to wszystko z własnego doświadczenia.

Skoro kupujesz eq za bronze coiny obstawiam, że masz ~26lvl - tak jak napisałeś, że planujesz kupować eq. Nie wystarczy Ci ono do 40lvl, po drodze jeszcze raz będziesz musiał kupować buty z atk speedem oraz buty z zwykłym speedem za silver coiny oraz broń z atk speedem na ~31-35lvl. Nie pamiętam dokładnie, ostatni raz takie itemy kupowałem jak expiłem swoją postać. To są 3 najważniejsze dla Ciebie (właściwie dla wszystkich klas) rzeczy. Dlaczego? Łapki przyśpieszą Ci szybkość ataku, w butach będziesz szybciej biegał. Do tego pamiętaj, że zawsze masz mieć eq typu plate (płytowe).

Dlaczego broń? Masz opcję łączenia broni dwuręcznych. Jedna broń idzie na górę podczas łączenia - ta z większym atakiem, a na dół idzie druga - ta z dodatkowymi statami, brakującymi statystykami typu PvP atk/speed - poczytaj więcej w poniższym linku:

Zaloguj albo Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść

W przypadku tempara jest to Greatsword (GS/"wielki miecz" czy jak oni to tam nazwali). Są różne "szkoły" gry templarem. Jedni twierdzą, że powinno się robić eq full block, sword i tarcza. Inni uporczywie ładują full HP do samego końca. Ja blockowy set jednak do end-game uważam to za marnotrawstwo czasu i golda ponieważ będziesz wolniej bił, a masz jak najszybciej dojść do max lvl, no i takie eq nie zadziała tak jak ludzie myślą, że będzie działać. Mob uderzy Cię tylko 100 mniej, a zabijesz go 3x wolniej. Dlatego ja polecam Ci robić GSa jako broń do DPS. Nie ma sensu bym Ci teraz opisywał broń na switcha, moim zdaniem do ok. 50lvl Ci się ta nie przyda. A jak w końcu z manastoneami? Ja bym Ci podczas expienia radził dawać full crit strike (trafienie krytyczne) i HP jako uzupełnienie pustych slotów gdy skończą się tamte kamienie. Z czasem w nowszych setach HP będziesz zamieniał sam na crit strike, a jak już zaczniesz robić sety z statystyką PvP def - zamienisz część crit strike na accuracy, ponieważ w którymś momencie przekroczysz cap i będziesz go miał "na zapas" jakbyś coś zdjął z eq i wymienił na inny item. Znajomy templar stwierdził, że jest to idiotyczny sposób na robienie eq i że lepiej jest się bawić w blocka. Wyśmiałem go gdy on z jakimś random clerem nie skończył duo Eso (instancja powyżej 50lvl w której farmisz AP) bo nie miał wystarczającego DPSu gdy ja z znajomą ani razu już nie padaliśmy.

Masz linka jak ja widzę dobre eq na end-game. Wiem, że 3/4 z tego nie zrozumiesz od razu ani też nie będziesz wiedział skąd to wziąć ale z czasem ogarniesz. Zapisz sobie link na przyszłosć. Eq nie jest najlepsze, ale wystarczające do przyjemnej gry w 3.9. Oczywiście trzeba jeszcze umieć się nim posługiwać ale to jest inna bajka. No i wkrótce wchodzi nowy epizod.

Co do samego zgarniania mobów - musisz się nauczyć patrzeć na minimapę i oceniać, które moby możesz agrować od razu, a które musisz najpierw oznaczyć by zostały uśpione, itp. W PvE będziesz najczęściej robił za lidera pt ponieważ tank powinien umieć szybko markować cele co DPS ma zabijać, a co usypiać. Do tego musisz ogarniać drogę na każdego bossa i wiedzieć co on robi i jak go bić. DPS musi się dostosowywać do Twojej taktyki, a Ty masz robić tak by clerowi było łatwo Ciebie healać i byś trzymał agro.

Co do samego templara mam dla Ciebie jeszcze parę porad na wyższe lvl (abyś nie musiał się pytać już o to).

1. Musisz zrobić sobie 2 całe drzewka stigm: PvP do normalnej gry i PvE do... PvE! Ponieważ masz już min. 20lvl to robiłeś na pewno q na stigma slot, na wyższych lvl wejdą Ci tak zwane greater stigmy. Jak wciśniesz "K" - prawy górny róg Chains czy jakoś tak (łańcuszki?), pojawia Ci się lista jaki skill nastepuje po czym, kolejna jest lista wszystkich skilli, a ostatnia zakładka to prezentacja drzewek Greater Stigm. Dolne z tego co pamiętam jest PvP (nie mam odpalonej gry, piszę z pamięci), a górne PvE. Różnią się tym, że PvE ma więcej tauntów, a PvP skilli zwiększających Ci dmg, itp. Najpierw robisz PvP, później składasz PvE jak będziesz miał APki. Moje propozycje drzewka co 10lvl:

Spoiler

Drzewko PvE na 60lvl:

Teraz po krótce co i dlaczego. Breakpower to Twój najsilniejszy skill ale nie będziesz w stanie zbyt dużo z niego korzystać na niższych lvl. Później będzie to dla Ciebie podstawa, zawsze dobijać przeciwnika gdy upadnie. Nie bierzesz ostatniej stigmy z drzewka PvP ponieważ jest ona przeznaczona na tarcze. Możesz trochę poczytać o tym w różnych poradnikach, ja jednak uważam to za bezsensowną greater stigmę jeśli opierasz się o GSa. W drzewku PvE nie masz w ogóle skilli atakujących, same taunty i to co pozwoli Ci przetrwać.

2. Ustaw sobie markowanie targetów na klawiaturę numeryczną. Da Ci to opcję łatwego oznaczania celów bez zbędnego klikania w rózne opcje. Np. num1 jako mark "1", num2 jako mark "2" ... num7 jako "zzz", num8 jako "nie atakować" itd.

3. Zbinduj sobie skille tak by Ci było wygodnie. W AIONie masz dużo opcji bindowania, ja np. mam zawsze alt+1 taunt zwykły, alt+2 wędka, alt+r taunt obszarowy, F potka zwykła, R dispell potka, C breakpower, alt+c removeshock itd.

4. Szukaj informacji w necie, sprawdzaj strony typu aionarmory, aiondatabase (o itemach), daevas report (dla informacji o newsach z AIONa), porównuj sobie eq w stronce, którą Ci podałem oraz czytaj różne poradniki o templarach (te poważniejsze) i patrz jakie prezentują inni gracze. Czasem można znaleźć fajne taktyki.

Koniec spamu. Nie napisałem wszystkiego żebyś miał zabawę z gry i odkrywania co można zrobić lepiej. Może kiedyś z braku lepszego zajęcia napiszę ogólny mój poradnik o templarze, to potraktuj jako wskazówki i rady poza odpowiedziami na swoje pytania. Pewnie o czymś zapomniałem... Ale to najwyżej zapytasz z czasem - jeśli nie znajdziesz po użyciu opcji szukaj.

Co do clera to eq za coiny tak samo tylko zamiast łapek w atk speeda zawsze szuka cast speeda. Broń tak samo - jak da radę to cast speed. Jako main DPS broń na end-game będzie miała staffa z MB (mb - magic boost - moc magiczna) połączonego z czymś posiadającym PvP atk. Eq PvP ogółem robi w MB/Macc (celność magiczna), PvE Mress. Podczas expienia manastone w mb/hp. Stigmy PvP:

Pod PvE nie pamiętam, ale jest mnóstwo poradników o tym i większość jest lepiej zrobiona od tych dla templarów bo cler ma bardziej konkretny build. Na pewno zawsze musi mieć HoRa (to co umożliwia celowi z tym buffem podniesienie się przez 5min) - ale to zobaczy jak już wbije wyższy lvl.

"Disce, sed a doctis, indoctos ipse doceto"

Rozczarowanaa

Rozczarowanaa

Pijawka III

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokacja:Poznań

Dziękujemy bardzo za udzielenie informacji i porad. 

Co do Aiona uczymy się dopiero i nauka jest od podstaw. Przeglądamy wiele poradników, aczkolwiek słowa graczy się z nimi nie pokrywają dlatego stworzony był ten temat.

Co do MT2 graliśmy dosyć sporo na globalu jak i prywatnych serwerach (to nie o tym miał być ten temat).

Ja staram się grać klerykiem. Mimo tego, iż jest dużo poradników na ten temat ciężko jest mi się w nich połapać. Jak i słownictwo tak i np. kamienie jakie powinno się wkładać do EQ. Jedni mówią, że Celność inni uważają, że PM.

I podstawowe pytanie. Jakie EQ? Mam początkowy lvl czyli 23 i tak na prawdę "biegam" w mieszanym  Eq (kolcze  i półcienia)  ciężko jest mi ustalić jakie powinno ono być. 

Jeżeli mógłby mi udzielić ktoś jakiś cennych rad byłabym wdzięczna.

Edytowany przez Rozczarowanaa, 22 sierpień 2013 - 14:25.

Roski

Roski

Pijawka III

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Witaj

Napisze w skrocie poniewaz jestem w pracy a telefon i net mnie dobija.

Tak dobilem 26 lv. to z ocena juz dostrzeglem ze strzelajace i magiczne moby uspic omdlic itp.

Juz zaczolem robic eq wedlug jakiegos poradnika s+s. I po glebszym zastanowiniu zaczolem wkladac kamienie tak:

mieczyk x3 celnosc

tarcza x3 blok

reszta eq to krytyk x3.

Jesli sie myle poprawcie mnie, wiem ze Gs ma wiekszy Dmg ale malo krytyka i strasznie wolny jest i dodatkowo sporo skili odpada.

I tak jak rozczarowana sie pytala mieszac eq tam gdzie jest blok czy zeby estetycznie dobrze wygladalo i miec jednego typu.

Linki sprawdze w domu.

Pozdrawiam

Xanan

Xanan

MPC User

• Moderator Aion
  • PipPipPipPipPip
  • 857 postów

Dziękujemy bardzo za udzielenie informacji i porad. 

Co do Aiona uczymy się dopiero i nauka jest od podstaw. Przeglądamy wiele poradników, aczkolwiek słowa graczy się z nimi nie pokrywają dlatego stworzony był ten temat.

Co do MT2 graliśmy dosyć sporo na globalu jak i prywatnych serwerach (to nie o tym miał być ten temat).

Ja staram się grać klerykiem. Mimo tego, iż jest dużo poradników na ten temat ciężko jest mi się w nich połapać. Jak i słownictwo tak i np. kamienie jakie powinno się wkładać do EQ. Jedni mówią, że Celność inni uważają, że PM.

I podstawowe pytanie. Jakie EQ? Mam początkowy lvl czyli 23 i tak na prawdę "biegam" w mieszanym  Eq (kolcze  i półcienia)  ciężko jest mi ustalić jakie powinno ono być. 

Jeżeli mógłby mi udzielić ktoś jakiś cennych rad byłabym wdzięczna.

Sądzę, że głównym powodem dlaczego jest problem z słownictwem w poradnikach to to, że jest teraz PL wersja - a te poważniejsze poradniki są po angielsku.

Teraz po Twoich pytaniach przypomniało mi się o czym zapomniałem wspomnieć o clerze pod koniec postu o templarze.

Co do eq:

Podstawową sprawą jest to, że powinnaś mieć eq typu chain (kolcze?). Jest tak dlatego, że ma więcej defa niż leather (skórzane?) i ma statystyki w istotną dla Ciebie koncentrację (im więcej takowej posiadasz tym ciężej będzie przeciwnikowi/mobowi przerwać Ci heala). Możesz jeszcze używać clothów (płóciennego?) ale w clothach na niższym lvl zbyt szybko zginiesz - prawie nie mają defa. Ogarnięci clerzy robią sobie clothowe eq na end-game w kamienie MB (Magic Boost - moc magiczna, odpowiada za siłę Twoich ataków) do robienia DPSu w instancjach/na bossach. To jednak robisz gdy już masz całe sety do PvP i PvE - taki jeden dodatkowy do bicia.

Co do manastone (kamieni):

Moim zdaniem przez cały czas powinnaś wkładać MB (Magic Boost) oraz wolne miejsca na które nie wystarczyło kamieni wypełniać HPkami. Nie wiem co za idiota wymyślił by clerowi dawać w acc (Celność) chyba, że macc (Celność magiczna) - wtedy to ma trochę sensu, ponieważ na end-game PvP ludzie robią sobie sety full mress (resistowanie magii) przez co po prostu takiego nie trafiasz, a ten Ciebie bije cały czas. Słabo, ale bije. Musisz w takiej sytuacji część MB zamienić na Macc - najlepiej sprawdzić ile otrzymasz po zmianie korzystając z takich stronek jakie ja podsyłałem by pokazać eq Roskiemu. Na niższych lvlach jeśli biegacie duo to Ci się nie przyda ani macc ani mress, bo będziesz musiała cały czas healować/rzucać doty/healować/itd, a templar trzymać agro i bić. W instancjach będziesz musiała trzymać jeszcze przy życiu DPS ale koncentrować się na tanku, bo on musi trzymać wszystko na sobie, a DPS ma nie przeagrowywać co bez tauntowania jest niemożliwe.

Dla clera jest jeszcze opcja setu zrobionego full w blocka - ale to nie kończy się na samym secie - to samo tyczy się templara. Set zrobiony full w blocka jest niczym jeśli nie masz dobrej tarczy. Jest to spowodowane tym, że czymś musisz zabsorbować ten dmg wchodzący w Ciebie, więc przyjmujesz to na tarczę. Ale cały set full block + tarcza + bonus za bieganie tyłem (dostajesz dodatkowe 500% blocka, który nie pojawia się w statystykach ale wpływa na działanie postaci) i np. mniej poważny przeciwnik ani razu Ciebie nie uderzy za więcej niż 200 (co wyhelaasz najmniejszym healem). Ty w tym czasie zjadasz go powoli dotami, rootujesz (używasz korzeni). Block wyskakuje gdy masz więcej tej statystyki niż przeciwnik acc. Działa to jednak tylko i wyłącznie przeciwko klasom fizycznym, przeciwko sorcowi, SMowi czy innemu clerowi musiałabyś mieć cały set w full mress - do 60lvl nawet o tym nie myśl bo to będzie marnotrawstwo golda.

Nie wiem czym jest kamień "PM" o którym wspomniałaś. Może jest to MP (mana) ale nie jestem pewien, bo tłumaczenie jest wyjątkowo bzdurne. Możesz takowych używać w eq, zawsze będzie trochę więcej many do użycia. Musisz jednak pamiętać, że Tobie bardzo szybko się kończy mana dlatego zawsze powinnaś mieć potki. HP Ciebie specjalnie nie interesuje bo co by się nie działo to heal i załatwione ale many sobie tak nie przywrócisz.

Witaj

Napisze w skrocie poniewaz jestem w pracy a telefon i net mnie dobija.

Tak dobilem 26 lv. to z ocena juz dostrzeglem ze strzelajace i magiczne moby uspic omdlic itp.

Juz zaczolem robic eq wedlug jakiegos poradnika s+s. I po glebszym zastanowiniu zaczolem wkladac kamienie tak:

mieczyk x3 celnosc

tarcza x3 blok

reszta eq to krytyk x3.

Jesli sie myle poprawcie mnie, wiem ze Gs ma wiekszy Dmg ale malo krytyka i strasznie wolny jest i dodatkowo sporo skili odpada.

I tak jak rozczarowana sie pytala mieszac eq tam gdzie jest blok czy zeby estetycznie dobrze wygladalo i miec jednego typu.

Linki sprawdze w domu.

Pozdrawiam

To tak...
Tak jak wcześniej pisałem - moim zdaniem templarowi nie opłaca się robić eq mieszanego w więcej niż 2 statystyki. Powoduje to, że masz za mało jednego, za dużo drugiego, a trzeciego w ogóle nie używasz. Dlatego ja poleciłem build full crit na exp i wypełniane puste sloty HPkami (bo więcej HP zawsze się przydaje), a na end-game mieszany crit strike (krytyki) z acc (celność) do PvP, full mress przeciw bossom magicznym i full block przeciwko fizycznym. W linku z przykładowym eq masz na dole zakładki gdzie możesz zobaczyć jak to wygląda według mnie by było znośnie, a po prawej stronie opcję porównania wszystkich setów. Oczywiście strona jest po angielsku ale możesz też zobaczyć po rosyjsku.

Prawda - GS ma dużo większy dmg i mniejszy atk speed ale o tym napisałem odnośnie opcji łączenia dwóch broni dwuręcznych typu np. GS. Na górę idzie to co ma większy atak, na dół to co ma atk speed (jeśli górna broń takowego nie posiada). Wtedy masz GSa z dużym dmg i "prawie" takiej szybkości jak sword. Ilość skilli dostępnych na GSie później się zwiększa, chociaż nie możesz używać tych co wyskakują po blocku - bo ten Ci nie ma prawa wyskoczyć.

Każdy faktycznie templar jednak wie jak zrobić by pomimo wolniejszego atk speedu zrobić dmg 2-3x większy niż na swordzie. Jest to tak zwany waeving gdzie wrzucasz 1 autoatak między każdy skill. Działa to na takiej zasadzie, że zaczyna się animacja ataku -> używasz skilla ->kończy się animacja skilla -> kolejny początek animacji autoataku -> kolejny skill -> itd. W ten sposób zrobisz tak, że zawsze będziesz miał skille bez cd i dmg zwiększa się 50-100%. Do PvE jest to bardzo dobra taktyka ułatwiająca trzymanie bossa (bo tauntujesz i non-stop robisz DPS), w PvP jest ciężej to wykorzystać bo przeciwnik zwykle nie chce grzecznie stać i się dać zabić.
Na temat waevingu u templara zobacz filmik:

Sądzę, że zrozumiesz. Zacznij to ćwiczyć jak najwcześniej, a później pograj bez tego. Zmierz sobie dps w ciągu 5min na np. kukłach przy pomocy AION Rainmetera i zobaczysz jak Ci się zwiększy dmg gdy przerzucisz się z sworda na GSa, a jaka będzie różnica gdy jeszcze dorzucisz waeving. Jest to jednak możliwe tylko gdy będziesz miał GSa z dużym atk speedem, bez tego to się będzie strasznie ciągnąć. Ale jest opłacalne.

Jak wygląda sprawa z tarczą i swordem oraz manastoneami full block u templara? Tak samo jak wcześniej napisałem w odpowiedzi do postu Rozczarowanej (tylko ona jako cler używa macki i tarczy - Ty też w pewnym momencie możesz się przerzucić na mackę, jest to jedna z 2 opcji dla templara na 1h i ma swoje plusy oraz minusy, ale dojdź do end-game zanim zacznę Ci mieszać z takimi informacjami  :P ) potrzebujesz całego setu w blocka + tarczy + powolnego poruszania się do tyłu by mieć dodatkowy bonus w tą statystykę. Dzięki temu tarcza mająca np. 50% redukcji dmg prawie zawsze zabsorbuje 500 dmg wchodzącego w Ciebie z 1000. Prawie bo nie masz zawsze 100% na zablokowanie ataku. Jednocześnie Tobie jako templarowi pojawią się max 4 skille na wyższym lvl dzięki którym zrobisz dodatkowy dmg/zstunujesz/zwiększysz sobie dmg. Pojawiają się zawsze jak wyskoczy na Tobie block gdy fizyczny przeciwnik Ciebie atakuje. Na niższym lvl to się tak bardzo nie przydaje bo nie zabsorbujesz dużo tarczą z np. 35% absorpcji, a GSem szybciej zabijesz.

"Disce, sed a doctis, indoctos ipse doceto"

Rozczarowanaa

Rozczarowanaa

Pijawka III

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokacja:Poznań

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Teraz wszystko wydaje mi się jaśniejsze i do zrozumienia. 

Sugerowałabym napisanie poradnika gdzieś ogólnie. Twoja wiedza na ten temat jest na prawdę spora a dla nas takich troszkę "noobków" to bardzo cenne wskazówki :)

Pozdrawiam.

Roski

Roski

Pijawka III

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Witaj

Dzięki za porady stosuje się powoli do nich lecz nie rozumiem z tym markowaniem masakra jak na razie i nie rozumiem tego filmiku ;] 

i Mam problem z połączeniem broni 

r7jayr.jpg

i to mnie troszkę martwi ;]

Wisimy Ci wielkie piwo 

Pozdrawiam 

Xanan

Xanan

MPC User

• Moderator Aion
  • PipPipPipPipPip
  • 857 postów

Witaj

Dzięki za porady stosuje się powoli do nich lecz nie rozumiem z tym markowaniem masakra jak na razie i nie rozumiem tego filmiku ;] 

i Mam problem z połączeniem broni 

...

i to mnie troszkę martwi ;]

Wisimy Ci wielkie piwo 

Pozdrawiam 

Co do markowania:

93wv.png

Przykładowy screen z słabszego laptopa zrobiony na szybko jak wyglądają pomarkowani npcowie. Jakbyś był w pt to byś w ten sposób pomarkował moby jak pt ma je bić, w jakiej kolejności, którego uśpić, na którym się skoncentrować. Podczas PvP oznacza się tak targety kto ma zgasnąć jako pierwszy, a na kogo nie zwracać uwagi. Przyjęło się, że markami 1-6 oznaczasz podstawowe targety, zawsze 1 to najważniejszy (niektórzy gracze mają przypisane klawisze do szybkiego zaznaczania zmarkowanego targetu, tj. tak jak ja - klika F1 i "1" jest na targecie). "Zzz" to oczywiście sleep, tarczkami z cyframi oznacza się tanków trzymających agro bossów gdy masz powiedzmy 40 graczy w tym samym miejscu, czaszka to dodatkowe (poza podstawową 1) pokazanie by zabić jak najszybciej. Możesz markować będąc solo/w pt poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na nazwę moba i wybranie odpowiedniej opcji:

43p9.png

lub poprzez ustawienie w opcjach ustawienia klawiszy

deat.png

Gram na angielskiej wersji ale bez problemu to znajdziesz.

Co do filmiku to przyjrzyj się uważnie jak on bije. Najpierw spamuje skillami, później używa autoataku, a później wciska autoatak między skille. Dochodzi powiedzmy 1k dmg co chwilę i zawsze masz następne skille do użycia.

Jest to tak:

Używa skilla -> Leci animacja skilla -> Kończy się animacja skilla -> Zaczyna się animacja autoataku -> Przerywasz ją jak najszybciej skillem -> Leci animacja skilla -> Kończy się animacja skilla -> Zaczyna się animacja autoataku -> Przerywasz ją jak najszybciej skillem -> Leci animacja skilla -> powtórz, powtórz, powtórz. Na niższym lvl nie odczujesz aż tak znaczącej różnicy ale podczas expienia na np. 50lvl zauważysz jak Ci rośnie DPS gdy korzystasz z waevingu i urywasz animacje autoataku. Na 60lvl gdy musisz robić dobry DPS by się wbić w czołówkę DPSów z swojej klasy by dostać lepszą nagrodę bez tego nie wejdziesz nawet w top 5. Wystarczy, że załapiesz podstawę i się wczujesz.

Co do screena to widzę, że grasz elyosem. Nie znam się na lokacjach elyosowskich, ale gdzieś w Sanctum powinieneś mieć NPC od łączenia broni. Nie jestem pewien co Ciebie martwi względem tego screena. Możliwe, że dlatego, że wpadł Ci 1h sword bez atk speeda, który ja bym przerobił na kamienie / sprzedał na brokerze dla golda. Nie połączysz broni 1h z 2h, ani dwóch 2h nie mających z sobą nic wspólnego.

Tak żebyś wiedział co mam na myśli:

Możesz łączyć z sobą:

2x GS (ponieważ są dwuręczny)

2x Spear (ponieważ są dwuręczne)

2x Staff (ponieważ są dwuręczne - Rozczarowana będzie mogła połączyć sobie 2 staffy na wyższym lvl w celu uzyskania szybszej i lepszej broni)

2x Tome (ponieważ są dwuręczne)

2x Orb (ponieważ są dwuręczne)

2x łuk (ponieważ są dwuręczne)